Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. 

Co warto w nim wymieniać a czego nie - żeby zachować stan oryginalny. Zegarek nie jest na chodzie i nie mam pojęcia co z nim nie tak. 

Jak sprawdzić rocznik?

 

Szczegółowo rocznika nie sprawdzisz ale to lata 80-te. Wymieniać nic nie trzeba, jest oryginalny. Dać do wyczyszczenia i smarowania i zostawić na pamiątkę. Zwróć uwagę, że koperta w nich jest chromowana (w przeciwieństwie do amfibii, gdzie jest stal) i łatwo się przeciera


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Dziękuję za porady. 
Zegarek pójdzie do fachowca i mam nadzieję, że będzie się nosił. 
Pozdrawiam. 
 

Po uruchomieniu wrzucę jakieś nadgarstkowe.

 

PS. Jak pamiętam, to tata kiedyś chyba od Ruskich kupił na rynku dawno temu...

Komandirski będzie noszony z innymi nurkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Komandirski będzie noszony z innymi nurkami

Jak na czterdziestolatka zegarek jest naprawdę w znakomitym stanie - widać, że nie jest "zaorany" :)  ale uszczelki pod dekielkiem i pod koronką mogą już nie spełniać swojej funkcji, więc z nurkowaniem, to raczej ostrożnie! 

 

Jak napisał @mkoch, prawdopodobnie wystarczy czyszczenie i smarowanie aby ruszył i prawidłowo chodził.... A z jakąś ewentualną usterką zegarmistrz poradzi sobie bez problemu, to prosty, niezawodny i popularny mechanizm wostoka cal.2414.  Jak już oddasz go do sewrwisu, to od razu zleć badanie szczelności koperty sposobem "na mokro" czyli po wyjęciu mechanizmu i po jej zakręceniu wrzucenie do wody i naocznym sprawdzeniu czy dostała się do środka wilgoć.


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że ładny. Wszystkie złotka są ładne ^_^

 

P.S. Świetne te Rakiety - według mnie najładniejsze są z granatowymi tarczami.

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna Pabieda, ciekawe Złotko :) A Rakiety super, bardzo lubię Ufo i faktycznie granatowa zaraz po "olimpijskiej" czerwonej :) 

Ja mam taką grafitową spękaną tarczę, nie wiem czy to była niebieska czy takie coś było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="50 CENT" post="2713063"

 

Ale ładne Rakiety :-). Miałem kiedyś taką, tyle że z zieloną tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można poprosić lepsze zdjęcie tarczy Łucza? Ten gilosz chyba jest świetny, tylko nie widać, bo nieostro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna Pabieda, ciekawe Złotko :) A Rakiety super, bardzo lubię Ufo i faktycznie granatowa zaraz po "olimpijskiej" czerwonej :)

Ja mam taką grafitową spękaną tarczę, nie wiem czy to była niebieska czy takie coś było.

Były też grafitowe. Granatowe po wyblaknięciu stają się brązowo-burgundowe.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopytam ,raczej data zakupu na paszporcie 1980 ?..... nie jest ona przypadkiem z mikroregulacją...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Walter_87

No tak faktycznie, tak jak w Kirowskich, ten kolor inaczej by się raczej nie zmienił, lepiej było dopytać :)

 

 

Ładna Mołnia, też miałem pytać o rocznik.. taka niby już nowsza, ale całkiem fajnie wygląda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można poprosić lepsze zdjęcie tarczy Łucza? Ten gilosz chyba jest świetny, tylko nie widać, bo nieostro ;)

Jutro za dnia zrobię lepsze zdjęcia i wrzucę.Tarcza jakaś taka spatynowana..i szkiełko lekko matowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołnia z paszportem nawet z 1980 to fajna sprawa - gratuluję :)

 

Ja dziś przynudzę jednym staruszkiem z lat 1926 - 1930 bo tylko w tych latach były produkwane wspaniałe radzieckie zegarki ze szwajcarskimi mechanizmami  pod szyldem Toczmech   :D

O historii więcej można będzie przeczytać w niedługim czasie  - mam tajne info, że powstaje fajny artykuł  :)

 

Ja dziś chcę pokazać trupka w którego posiadanie wszedlem dzięki jednemu sympatycznemu koledze  - dzięki Damian, z którym mnie zapoznał inny przesympatyczny kolega Łukasz  :)

Pisze to z wdzięcznością ale też po to żeby podkreślić rolę kolegów  z forum i nie tylko w rozwijaniu pasji.

 

Do rzeczy.

Trupek który do mnie przyszedł

 

post-47356-0-83853800-1582054419_thumb.jpg

 

A teraz ten sam trupek po domowym spa

 

post-47356-0-07024200-1582054467_thumb.jpg

 

post-47356-0-99670800-1582054488_thumb.jpg

 

Nowego zegarka nie da sie z niego zrobić ale stan dla mnie jest satysfakcjonująco - zadowalający.

Cieszy uratowanie prawie 100 latka :)

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję. Twój ładnie odświeżony. Jutro u mnie będzie coś starszego z 1943 roku :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszko własnoręcznie dorabiane? :) A te wskazówki po spa to właśnie właściwe założone? 

ciekawy zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucho czyli biegiel wybrałem z tego co miałem, a wskazówki nie są od tego zegarka. Nie wiem jakie były przy tym dokladnie ale wskazówki takie właśnie występowały w tych zegarkach i moim zdaniem pasują. 

Mam w innym takie tylko barwione na niebiesko.

 

post-47356-0-65601200-1582057219_thumb.jpg

 

 


A bigiel wygląda tak

post-47356-0-49947000-1582057470_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.