Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że brak odpowiednika tego zegarka w wersji "Poljot", przychylalbym się do stwierdzenia, że z Poljota ten zegarek ma tylko mechanizm. Po prostu ktoś kupił werki Poljota i włożył do koperty obcego pochodzenia.

 

Przecież 1 Moskiewska klepała też werki 2414 dla szwajcarskiej Bienny. Mam takie logowane Bienna 17 Jewels i Bienna 17 Uewels (żeby było śmieszniej). Były pozbawione wszelkich oznaczeń wskazujących na radzieckie pochodzenie, zwłaszcza na kołach, niektóre miały nawet na płyty bite loga Bienny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dyskusja na Watch U Seek, wypowiada się też Dashiell z ciekawym przykładem:

https://forums.watchuseek.com/f10/impex-2609-movement-watch-4677421.html

Myślę, że to dashiell ma rację, co tylko potwierdza moją teorię, że te zegarki z ZSRR mają tylko wspólny werk. Odwrotność wczesnych K43 z rosyjskimi kopertami i tarczami, a amerykańskim werkiem :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony Poljot choć po przejściach PP wreszcie dotarł cały i zdrowy:)

Ale dziwny Poljot, chyba takiego akurat nie widziałem. Ma ktoś więcej takich tarcz?

Taki troszkę rzadszy Poljot wpadł. Stan mocno niedoskonały bo koperta powycierana, ale zegarek rzadki i z tarczą obłędnej moim skromnym zdaniem urody. Eksportowa wersja Poljota a'la Sportiwny. No i dekielek fajnie sygnowany :)

 

O Panie, w końcu tajemnica odkryta - jest drugi. Gratulacje, ekstraklasa rzadkich zegarków. Krzysztof, jaki mechanizm jest w środku? Wcześniej znałem tylko ten co puściłem do Krisa i był na zwykłym deklu (bez żadnych sygnatur). Ten wygląda bardzo legitnie. 

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki troszkę rzadszy Poljot wpadł. Stan mocno niedoskonały bo koperta powycierana, ale zegarek rzadki i z tarczą obłędnej moim skromnym zdaniem urody. Eksportowa wersja Poljota a'la Sportiwny. No i dekielek fajnie sygnowany :)

 

 

 

 

O Panie, w końcu tajemnica odkryta - jest drugi. Gratulacje, ekstraklasa rzadkich zegarków. Krzysztof, jaki mechanizm jest w środku? Wcześniej znałem tylko ten co puściłem do Krisa i był na zwykłym deklu (bez żadnych sygnatur). Ten wygląda bardzo legitnie.

 

Tak mi się wydawało, że już gdzieś widziałem tą tarczę. A sam zegarek to świetny nabytek, wspaniały okaz kolekcjonerski :) gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak mi się wydawało, że już gdzieś widziałem tą tarczę. A sam zegarek to świetny nabytek, wspaniały okaz kolekcjonerski :) gratuluję.

 

Tarcza to tez bardzo rzadki Sportiwny, ale ich jest kilka o których wiem, ten jeden widziałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Tajtek" post="2726155"

 

Fajny Poljot Ci się trafił, takiego też bym chciał :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Tajtek" post="2726155"

 

Fajny Poljot Ci się trafił, takiego też bym chciał :-)

 

Dzięki. Nie jest idealny, ale w bardzo przyzwoitym stanie  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy POLJOT jest stalowy?

 

One są złocone albo chrom - to te grubaski ale fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem Pobiede z przeglądu, założyłem pasek, jak nówka teraz jest (pomijając pęknięcie szkiełka w rogu), żonie się podoba dry.png

Poszedłem na bazarek, trafiłem kolejną Pobiedę, za 10 zł, koperta i koronka super, pomyślałem będzie na części (brakuje mi 2 koronek i dwu balansów do 2602)

Tak mi się spodobała ta niebieska tarcza, że chyba go jednak przywrócę do życia smile.png.

Kumpel przyniósł mi nowy zegarek (nówka w folii z 95 roku), kupił od ruskich, miał być ruski, a jest chiński biggrin.png , cały stalowy, fajne werk, spieszy się 40 min, ale pogrzebałem i chyba jest dużo lepiej.

Może będzie na co dzień, do roboty wink.png

 

PS

1. co zrobić z tą plamką na tarczy niebieskiej, jest to jakby pod lakierem jakaś reakcja zaszła ?

2. skąd załatwić szkiełko do takiej Pobiedy (w sumie do tych małych ze 4 sztuki potrzebuję), jaki jest rozmiar tego szkiełka ?

post-111999-0-31950700-1583663960_thumb.jpg

post-111999-0-47369800-1583663971_thumb.jpg

post-111999-0-21726200-1583663980_thumb.jpg

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na giełdzie w Bytomiu udało mi się zakupić dwa ciekawe zegarki.

Pierwszy z nich to Poljot budzik w bardzo ładnym stanie. Drugi zegarek zaprezentuję w TOP 10 24.03.

post-97671-0-45548600-1583664822_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny budzik :) Niezły okaz Ci się trafił, ładna wersja kolorystyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny budzik :wub:  

U mnie takie w średnim stanie, ale żal było nie wziąć. W Kirovskim i Sputniku korci, żeby umyć tarczę, ale raczej zostanie tak jak jest.

IMG-20200308-125646.jpg

 

IMG-20200308-125831.jpg

 

IMG-20200308-125359.jpg

 

IMG-20200304-170032.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy te unikaty znajdujecie ???

Na tym Śląsku to chyba jakieś kopalnie z zegarkami są ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny budzik :wub:  

U mnie takie w średnim stanie, ale żal było nie wziąć. W Kirovskim i Sputniku korci, żeby umyć tarczę, ale raczej zostanie tak jak jest.

 

Kuba, świetna jest cała trójka - Kirow wygląda świetnie z tą patyną. Koperta natomiast budzi największą zazdrość - to już farcik, by taką znaleźć. :)

PS. Mam oryginalną tarczę w niezłym stanie, mogę Ci podesłać w razie czego.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz! :)  Niestety koperta w Kirovie dość mocno wytarta na uszach, ale dzięki temu patyna na tarczy pasuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beczka76 

Qba.

Dzięki za miłe słowa. W tym stanie żal było nie brać.

Wieniek1410

Po prostu czasami i ja mam trochę szczęścia. Ostatni raz na tej giełdzie byłem ponad pół roku temu.

Edytowane przez pabloo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sputnik jest rewelacyjny. Strasznie pod górkę mam z tym modelem :) Kiedy mogę go kupić, to zawsze w zasięgu pojawia sie coś innego... A przeważnie kończy się to tak, że nie ma jednego i drugiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.