Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny budzik :wub:  

U mnie takie w średnim stanie, ale żal było nie wziąć. W Kirovskim i Sputniku korci, żeby umyć tarczę, ale raczej zostanie tak jak jest.

 

 

Piękne sztuki. Ciekawe, że jak ja jadę na giełdę do Bytomia, to nigdy nie mam takiego szczęścia :(. A u Ciebie kumulacja. Może zagraj w totka? Dobrze, że sobie dzisiaj notabene w Bytomiu kupiłem świetnego pdl za ludzkie pieniądze, bo bym chyba wpadł w depresję. Tyle, że ja nie na giełdzie tylko z olx. Zazdroszczę Ci tych zegarków :).


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem Pobiede z przeglądu, założyłem pasek, jak nówka teraz jest (pomijając pęknięcie szkiełka w rogu), żonie się podoba dry.png

Poszedłem na bazarek, trafiłem kolejną Pobiedę, za 10 zł, koperta i koronka super, pomyślałem będzie na części (brakuje mi 2 koronek i dwu balansów do 2602)

Tak mi się spodobała ta niebieska tarcza, że chyba go jednak przywrócę do życia smile.png.

Kumpel przyniósł mi nowy zegarek (nówka w folii z 95 roku), kupił od ruskich, miał być ruski, a jest chiński biggrin.png , cały stalowy, fajne werk, spieszy się 40 min, ale pogrzebałem i chyba jest dużo lepiej.

Może będzie na co dzień, do roboty wink.png

 

PS

1. co zrobić z tą plamką na tarczy niebieskiej, jest to jakby pod lakierem jakaś reakcja zaszła ?

2. skąd załatwić szkiełko do takiej Pobiedy (w sumie do tych małych ze 4 sztuki potrzebuję), jaki jest rozmiar tego szkiełka ?

Wieniu, plamki niczym nie ruszysz, ta tarcza ma tendencje do odbarwień. Sam mam taką oblezioną. Na szczęście jest to popularny model, spróbuj przejść się do jakiegoś majstra, może znajdzie na zamianę. Szkiełko - zmierzyć suwmiarką, kupić, ew. za 10 - 15 zł wymiana u zegarmistrza. Chińczyk - przypuszczalnie ma taktowanie 21600 bph, czyli całkiem uczciwie. Jeśli goni 40 min/d, to włos sklejony czy zagięty. Tak czy tak, nadaje się do serwisu, bo nówka z 95 r. to już smary ma do wymiany. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się nie chwaliłem tutaj, ale kilka dni temu przybył. Jako "fan" Vostoków nabyłem kolejnego poljota. Chyba uczę się wolniej niż gołębie, bo wcześniej stwierdziłem, że 3 Poljoty wystarczą.:)

post-110583-0-98604700-1583763558_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wpadły takie dwie, zupełnie pobocznie. Jedna bez wałka i większej części wskazówki godzinowej, druga bez szkła i sekundowej. Obydwie  żyją! To  teraz pytam: miedzianą tarczę da się czyścić? Mechanizm CzCzZ 3-57 jest tam na miejscu? Ktoś poratuje wałkiem z koronką, wskazówkami i szkłem? ;)

post-67402-0-47970700-1583765918_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zwykły mechanizm, 15 kamieni. Wrzucę później zdjęcie.

 

EDIT: żeby nie wrzucać tylu postów, tutaj dodam zdjęcie mechanizmów. W tej białej porypane jest coś więcej, bo nie da się zablokować wałka w mechanizmie. Za to się pięknie nakręca i śmiga, aż miło. Póki nie zdobędę wskazówek, to na razie nie ściągam tarczy.

 

post-67402-0-30841900-1583787956_thumb.jpg

 

To są te same mechanizmy, znaczy obydwie niskie? Wyglądają bardzo podobnie, poza oczywistymi różnicami typu pasy, opis na kole. Płyty w białej mają jeszcze fazowanie na krawędziach. Chociaż patrząc na linię czasu z wątku o Mołniach, to chyba już werk wysoki?

Edytowane przez JanekTheFizyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wpadły takie dwie, zupełnie pobocznie. Jedna bez wałka i większej części wskazówki godzinowej, druga bez szkła i sekundowej. Obydwie żyją! To teraz pytam: miedzianą tarczę da się czyścić? Mechanizm CzCzZ 3-57 jest tam na miejscu? Ktoś poratuje wałkiem z koronką, wskazówkami i szkłem? ;)

attachicon.gifDSC_0073.JPG

W miedzianej mechanizm jak najbardziej na miejscu,z tarczą raczej niewiele da się zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie ładne pasy....


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zwykły mechanizm, 15 kamieni. Wrzucę później zdjęcie.

 

EDIT: żeby nie wrzucać tylu postów, tutaj dodam zdjęcie mechanizmów. W tej białej porypane jest coś więcej, bo nie da się zablokować wałka w mechanizmie. Za to się pięknie nakręca i śmiga, aż miło. Póki nie zdobędę wskazówek, to na razie nie ściągam tarczy.

 

attachicon.gifDSC_0083.JPG

 

To są te same mechanizmy, znaczy obydwie niskie? Wyglądają bardzo podobnie, poza oczywistymi różnicami typu pasy, opis na kole. Płyty w białej mają jeszcze fazowanie na krawędziach. Chociaż patrząc na linię czasu z wątku o Mołniach, to chyba już werk wysoki?

Obie z "niskim" werkiem,15 kamieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego Starta kupiłem, oczywiście pierwsze co to rozebrałem i wyczyściłem kopertę.

Zdjęcie mechanizmu jest z aukcji, przed czyszczeniem.

Po nakręceniu chodzi, +20s na dobę.

Powiedzcie czy to szkiełko ma takie być, przy krawędziach jakby powiększa, jest grube, krawędzie praktycznie zasłaniają te małe kreseczki sekundowe.

Koronka tak cienka że nie mogę go nakręcać moimi paluchami smile.png

Co zrobić z tarczą, schodzą napisy przy myciu wodą (wacikiem mokrym) ?

post-111999-0-66435500-1584035779_thumb.jpg

post-111999-0-99135600-1584035785_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej tarczy nie rób nic, jak za mocno namoczysz napisy do spłyną.

Chcesz mieć wyciorchany zegarek z piękną tarczą?

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o usunięcie plam, ale ok, zostawiam tak jak jest.

Kupiłem bo jest stary i ma bardzo ładny werk, jak się okazało całkowicie sprawny (jeszcze tylko go oddam do czyszczenia/smarowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tarczy tylko plamy nie chcą schodzić, wszystko inne prędzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka parka się trafiła :). Jasna kupiona pół roku temu, teraz czarna dołączyła do koleżanki e9e18756e549eed73a66647033b70faa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zegarki na żywo co nie? :) Gratulacje!

Oczywiście, że piękne. Pierwsza generacja na 2209 ma swój urok, późniejsze na 2609 to już nie to samo :).

 

Mógłbym wrzucić jeszcze dekielki, jedna ma Samsona, druga czysty, ale każdy wie jak one wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy zakup.

post-46446-0-15528800-1584128214_thumb.jpg

Edytowane przez Tajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie kupiłem, dawno nie pokazywałem to wrzucam jeszcze coś z tamtego roku na 22 kamieniach

d932d1cb4ad9c.jpg

 

838e1ab5e1926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super okazy... A propo pokazywania to czemu Cię w tegorocznej TOPce nie ma... Hm? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki oto miszmasz z niemieckiego  ebay-a ,jeszcze tylko kwarantanna i będzie cieszyć

post-46659-0-25338400-1584214590_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="jarek08s" post="2730438"

 

Zbiorek niczego sobie :-)

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.