Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Starta masz od Krzyśka?

Spóźniłem się na niego :angry:

:D

:P i jeszcze jeden idzie :D

Edytowane przez Ziben86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wpadło trochę sztuk, ale pewnie pokażę je dopiero po myciu. Tymczasem jednego mogę pokazać od razu, bo nawet z błotem wojny mu do twarzy. Powiedzcie tylko, czy ten włos jest do uratowania?

 

post-67402-0-51551900-1585261425_thumb.jpg

post-67402-0-71324200-1585261428_thumb.jpg

 

Czopy balansu są całe, a to (chyba?) najważniejsze. Sprężynę naciągu zegarmistrz wymieni. Tylko ten włos? Dajcie nadzieje staruszkowi z 1940 ;)

 

post-67402-0-26097800-1585261434_thumb.jpg

post-67402-0-53591500-1585261440_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włos pogięty w wielu płaszczyznach, może być słabo z prostowaniem. Nawet jeśli będzie chodził, to bardzo kulawo. Ciężko też będzie znaleźć majsta, który się tego podejmie. Już prędzej dopasować od jakiejś kieszonki


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, też jakiś czas temu taki mi się trafił, ale Twój ładniejszy.

IMG-20200327-183748.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włos pogięty w wielu płaszczyznach, może być słabo z prostowaniem. Nawet jeśli będzie chodził, to bardzo kulawo. Ciężko też będzie znaleźć majsta, który się tego podejmie. Już prędzej dopasować od jakiejś kieszonki

W sumie ten włos nie wygląda najgorzej, wiadomo sprawa ze tych beznadziejnych lecz nie niemożliwych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejmiesz się? ;) Ja nie mam w tym doświadczenia. Trochę prostowałem, ale wygięcie było tylko w płaszczyźnie spirali. Tutaj jest w każdą stronę i nie mam pojęcia, jak się do tego zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzież on zmęczony? Bardzo fajny i rzadki

. Chętnie bym takiego przygarnal. Gratuluję nabytku.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejmiesz się? ;) Ja nie mam w tym doświadczenia. Trochę prostowałem, ale wygięcie było tylko w płaszczyźnie spirali. Tutaj jest w każdą stronę i nie mam pojęcia, jak się do tego zabrać.

Czemu nie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wrzucę tutaj bo nie wiem gdzie. Ten moment kiedy sprzątasz i znajdujesz kilka kopert NOS , o których zapomniałeś....

 

d11e7b5c65fa1d2bdb90ab6f156782e2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wrzucę tutaj bo nie wiem gdzie. Ten moment kiedy sprzątasz i znajdujesz kilka kopert NOS , o których zapomniałeś....

 

:D fajna paletka na zegarki... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="yorki_man" post="2739866"

 

Przyznam, że takiego Starta jeszcze nie widziałem. Ciekawa tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny jest ten Starcik!

Piekny okaz :) 

 

Kirovskie oczywiście też wymiatają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry...

To chyba będzie dobry dział :)
Po moim dziadku odziedziczyłem kilka zegarków.
Geneva sport z zerwanym włosem (pojechał już do specjalisty), No name "szwajcar" (zostawiony w rozliczeniu za naprawę Genevy) i Pobieda...

post-112364-0-47286600-1585513251_thumb.jpgpost-112364-0-99833400-1585513292_thumb.jpgpost-112364-0-36165800-1585513330_thumb.jpgPabieda z 55 roku (2-55) na werku. Od śmierci mojego dziadka czyli 40 lat leżała w szufladzie. Po nakręceniu pięknie ruszyła i chodzi. Po tygodniu chodzenia nie wykazuje spieszenia ani spóźniania się. Wymaga jednak wymiany szkiełka, bo jest popękane i czyszczenia koperty, bo ma na sobie wiekowy brud - pot, kurz i śniedź z teleskopów.

Chcę w nim wyczyścić wymienić szkiełko i wyczyścić kopertę. Mechanizmu nie będę ruszał, bo chodzi ładnie. Nie wygląda też, żeby ktoś w nim kiedykolwiek grzebał (przynajmniej moje laickie oko tak twierdzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny egzemplarz. Jak już będziesz ją szykował i masz zamiar ją nosić to koniecznie oddaj ją na przegląd. Co do szkiełka to osobiście pokusiłbym się o jego wypolerowanie - co oryginał to oryginał (pęknięcia nie są jakieś straszne, można z nimi żyć).

 

P.S. Mam identyczny model (3-55).

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nocne Polaków... czyszczenie zegarków ;) Takie moje efekty małego spa ciekawszych znajdek. Mołnia dostała wskazówkę i wałek z koronką od zmęczonej miedzianki (pokazywane wcześniej razem) oraz mały serwis mechanizmu nastawczego, ktoś go rozkręcił w pierony. Kirow był brudny, że aż strach, a wyszedł pięknie. PDL jest trochę zmęczony zewnętrznie, ale najgorsze jest to, że wahnik się telepie, pewnie wizyta u specjalisty nieunikniona. Póki co trafia do pudełka.

post-67402-0-57143400-1585525097_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne "znajdki"!

Widziałbym wszystkie trzy u siebie :)

Fajny stan tego Krabika...

 

PS:

No ta Pabieda po dziadku również bardzo ładna :) ładna pamiątka

Edytowane przez Beczka76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, krabik po zdjęciu warstwy (grubej!) brudu wyszedł prawie szufladowo. Chromu nie brakuje, koronka oryginalna no i tarcza zachowana pięknie. I cyka :)

 

EDIT: Dzisiaj takie dwie kosmitki po małym spa (choć już udało mi się zrobić rysę na szybce...)

 

post-67402-0-13220000-1585612362_thumb.jpg

Edytowane przez JanekTheFizyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry...

Bardzo ładny egzemplarz. Jak już będziesz ją szykował i masz zamiar ją nosić to koniecznie oddaj ją na przegląd. Co do szkiełka to osobiście pokusiłbym się o jego wypolerowanie - co oryginał to oryginał (pęknięcia nie są jakieś straszne, można z nimi żyć).

 

P.S. Mam identyczny model (3-55).

 

PS:

No ta Pabieda po dziadku również bardzo ładna :) ładna pamiątka

Dziękuje,

 

Zegarek ma raczej pełnić rolę ozdobnej pamiątki rodzinnej niż być używany - trochę szkoda.

Co do szkiełka, to chcę je wymienić, ale broń Boże nie wyrzucać.

Poprzednie zdjęcia nie oddają jego stanu, więc poniżej dokładny stan - trzy konkretne pęknięcia na brzegach (godz. 3, 12 i 9) i rysy które się raczej nie spolerują, bo to zmiany wewnątrz samego szkiełka...

post-112364-0-84897300-1585642453_thumb.jpgpost-112364-0-15690800-1585642470_thumb.jpgpost-112364-0-69730100-1585642482_thumb.jpg

Edytowane przez Bartosz Sokolow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma raczej pełnić rolę ozdobnej pamiątki rodzinnej niż być używany - trochę szkoda.

Co do szkiełka, to chcę je wymienić, ale broń Boże nie wyrzucać.

Poprzednie zdjęcia nie oddają jego stanu, więc poniżej dokładny stan - trzy konkretne pęknięcia na brzegach (godz. 3, 12 i 9) i rysy które się raczej nie spolerują, bo to zmiany wewnątrz samego szkiełka...

 

Dobrze byłoby, gdybyśmy przenieśli się z tym do innego wątku - zadecydują Administratorzy.

Jestem ortodoksyjny jeśli chodzi o oryginalne części i odnawianie zegarków - mimo to, nie byłbym na Twoim miejscu przywiązany do tak zdewastowanego szkiełka, skoro jednak zastanawiasz się by je polerować. Podążając logiką eksponatu tak, jak dajmy na to zegarek Windstona Churchilla dla Muzeum Greenwich - nawet koperty z nieczystości wyczyścić nie warto, bo to też integralna część artefaktu i pamięci po człowieku.

Oczywiście przedstawiam to jako absurd - jestem przekonany, że zegarek po starym Bulldogu Churchillu, jeśli miałby zbitą szybkę, muzealnicy by ją spokojnie wymienili na nieskazitelny oryginał.

:edycja: Wymień na oryginał, ktoś z Kolegów Ci na pewno taki zaproponuje i po temacie.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.