Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Po trzech latach poszukiwań nastał ten moment, gdy mogę powiedzieć głośno, że w końcu jest. Wczoraj wreszcie złożyłem w całość.

Dla mnie ten drobny przedmiot to kwintesencja radzieckiego wzornictwa zegarkowego, jedyna i niepowtarzalna, królowa wśród wszystkich przepięknych Moskw.

IMG_20200506_212238.jpg

IMG_20200506_213839.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci wczoraj pisałem że cudna i wyjątkowa :) Hit roku! Gratuluję, również cierpliwości bo wiem jak długo z nią walczyłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, kchrapek napisał:

Już Ci wczoraj pisałem że cudna i wyjątkowa :) Hit roku! Gratuluję, również cierpliwości bo wiem jak długo z nią walczyłeś :)

Dziękuję za tarczę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, świetny okaz :) na rękę założyłeś na chwilę czy zamierzasz nosić?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Enkil napisał:

Gratuluję, świetny okaz :) na rękę założyłeś na chwilę czy zamierzasz nosić?? ;)

Chciałem się nim pocieszyć. Jest zbyt rzadki by go narażać na trudy codziennej eksploatacji. To drugi egzemplarz w całości o którym wiem że istnieje, a szukałem naprawdę intensywnie na aukcjach i forach zagranicznych. Drugi jest w Rosji. Jest jeszcze agonalna tarcza na Meszoku, nawet myślałem czy by jej nie kupić i nie odmalować w akcie desperacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Kirov57 napisał:

Chciałem się nim pocieszyć. Jest zbyt rzadki by go narażać na trudy codziennej eksploatacji. To drugi egzemplarz w całości o którym wiem że istnieje, a szukałem naprawdę intensywnie na aukcjach i forach zagranicznych. Drugi jest w Rosji. Jest jeszcze agonalna tarcza na Meszoku, nawet myślałem czy by jej nie kupić i nie odmalować w akcie desperacji. 

Czyli zamierzałeś zrobić tak jak ja zrobiłem z tarczą złotousta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy złotego wrzucałem więc wrzucam oba(jeszcze zielony gdzieś jest w drodze z Sankt-Petersburga, ale coś długo leci ten samolot ;])

WUhmcMqHOtlxERQh83pJUlkK2W_r0wgeQmNeDQwM3TXX2rWdrfXM1YEjFLwe5ScW0UASs38QwLERvlXaVtkO3rw5u0tLJ6fWPjctJhKL66a5IXlNnSrX5VC9IxjZzhlty5ifJTKtR0TecorpG5hh0SXXQKx52VDltUzZA8sfUZi3QUWQegm5FXzouH40k4gsacdAlwbKpEZoh0AJ0f5kjnJRQE_O31V0irx3JwCLX8gFQkBGz4I2Jo8J7GRK8P3u37i7ZKMQktzhjBPJWbb1EP06x0WnR2iZgn_kMZJuuZlehje9xox4Bo6oxXBW8MeMPdp0E7OC4c1pM40yjWVGpgOmVLWtrBIJ4C3Rljmnjv8cT_RJ4YoZlnWaFXgrlRIBIsPM3yQUWTdyf5c6fDxPMs4R1CD_E6sFV5UNfZeT43ErQhCzyrmrpt5AQNb1QHOKSduVd4ktP8vmep1o4rk-FpUYyh9v4a56t_nGOFgU_AN6Ejt7WedW2-eADMoFmSwGPdWp2Pg4Sh47j5phmamhI7laPufniBN6rhZe_24SSCldiHaq6Ps_e8uG4ISVroztyH0bxQOxGeJXP3fs5rVJ76ryHDtdSBh1oTe5VpyJdgAsnWmqX_OwjpweVhUpnBPnMwfstdT5u_xCdDjRiI0mrbgN4dXP9SwgpzcciqYVO9tH5M4EWIYFmWS4xWyJnQ=w1415-h903-no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Moskwa to jest hit, prosi się o całą sesję fotograficzną.


Typografia przypomina trochę galaktyczny alfabet z Gwiezdnych Wojen.

e960b4dc480689628c79fe1f423e1753.jpg

Zgadzam się z resztą z Twoim twierdzeniem, że to najładniejszy zegarek radziecki. Każdy ma swoje sympatie, ten sikor wydaje się być najbardziej kompletny. Projektowała go ta sama ręka, szkoda, że nie jest to Kirowski. ;) 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ciekawy egzemplarz trafił do kolekcji. Stolicznyj w złoconej kopercie z piękna tarczą. Oprócz tego egzemplarza, drugi egzemplarz ma Krzysiek. Czy ktoś jeszcze widział ten model gdzieś w internecie?

IMG_20200508_125517.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mawis napisał:

 

Ale cudeńko Ci się trafiło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2020 o 10:03, Kirov57 napisał:

Po trzech latach poszukiwań nastał ten moment, gdy mogę powiedzieć głośno, że w końcu jest. Wczoraj wreszcie złożyłem w całość.

Dla mnie ten drobny przedmiot to kwintesencja radzieckiego wzornictwa zegarkowego, jedyna i niepowtarzalna, królowa wśród wszystkich przepięknych Moskw.

 

 

Wow, coś niesamowitego!! Zazdraszczam! Możesz zrobić jeszcze ze 2 fotki cyferblatu z bliska pod różnym kątem? Bedzie do archiwum...


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow piękny Stoliczny, jeśli nawet widziałem, to nie w takim stanie.

 

Postaram się dodać fotki Moskwy jutro w świetle dziennym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne tarczę ciężko sfotografować, zwłaszcza przez szkło. Dołączyłem też poniżej dwa zdjęcia z mojego archiwum, są lepsze i egzemplarze w lepszym stanie.

IMG_20200509_185844.jpg

received_1271049159762277.jpeg

received_1251641655029840.jpeg

 

Ps. Chyba trzeba będzie wstawić wskazówki jak w drugim rodzaju czarnej Moskwy?

Edytowane przez Kirov57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny i kompletny, nawet koronka gra z całością, bo indeksy to jest mistrzostwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledzy, naprawdę długo na niego polowałem, dwa lata temu byłem blisko, ale zawiódł pośrednik, który nie zalicytował tej tarczy z ostatniego zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz widzę efekt finalny i cieszę się że wyszło jak wyszło.  Kupowałem (drogo) tę tarczę z werkiem z zamysłem że kupię kiedyś pospolitszą Moskwę w złocie i poświęcę tarczę  żeby złożyć taki zegarek. Czas płynął a nic się nie działo.  Ty to zrobiłeś genialnie i Ta Moskwa to majstersztyk stylistyczny. Tak!  Żałuję ze Ci sprzedałem tarczę jak widzę co mogłem z nią zrobić!

Nie! Nie żałuję że złożyłeś mega zegarek. Jest Ge nial ny!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.