Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kchrapek napisał:

Nie.

 

też na tym się zastanawiałem i teraz jucz wiem 

 dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Wympieł był produkowany przed De Luxem, a wczesne De Luxy miały inne uszy. Moje dwa Wympieły też takie mają... Czyli nie tu żadnej prawidłowości?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mają okrągłe. Starszy ma tarczę z indeksami 3, 6, 9, 12 (logo fabryki na werku - romb, napis na tarczy drukowanymi literami) a nowszy (moim zdaniem) nie ma cyfr, same indeksy/kreski (logo fabryki na werku - pięciokąt, napis na tarczy, jak u kol. Mistyka).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wympieł protoplasta PDL, jakoś nie chce mi się wierzyć, że wkładano je w koperty Au5 lub Au10 bo takie są przy tych kanciastych uszach, dwa sam ich kształt wskazuje na to, że są bardziej "nowoczesne". To tylko moje zdanie, nie poparte żadnym katalogiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kchrapek napisał:

To ja mam tak:

Okrągłe:

Kwadratowe:

 

 

 

 

 

Ja mam modele z pierwszego i drugiego zdjęcia Twojego autorstwa. Oba mają okrągłe uszy.

 

9 minut temu, Remo74 napisał:

Wympieł protoplasta PDL, jakoś nie chce mi się wierzyć, że wkładano je w koperty Au5 lub Au10 bo takie są przy tych kanciastych uszach, dwa sam ich kształt wskazuje na to, że są bardziej "nowoczesne". To tylko moje zdanie, nie poparte żadnym katalogiem.

 

Jestem tego samego zdania. Być może zaraz po wprowadzeniu kanciastych stosowano jeszcze powłokę 20 mikronów, ale jak wiemy, im później tym była ona cieńsza. U Mistyka widać, że ma ona już tylko 5 mikronów.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Remo74 napisał:

Wympieł protoplasta PDL, jakoś nie chce mi się wierzyć, że wkładano je w koperty Au5 lub Au10 bo takie są przy tych kanciastych uszach, dwa sam ich kształt wskazuje na to, że są bardziej "nowoczesne". To tylko moje zdanie, nie poparte żadnym katalogiem.

Halo a kto powiedział że jest mniej niż 20Au?

6273872253_5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na eBayu są i w takiej i w takiej kopercie. Ale eBay to nie wyrocznia. Tutaj więcej składaków niż w autokomisie w Radomiu.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, renqien napisał:

Na eBayu są i w takiej i w takiej kopercie. Ale eBay to nie wyrocznia. Tutaj więcej składaków niż w autokomisie w Radomiu.

Oo to se pozbieram te moje składaczki i wrzucę znów do wiaderka żeby sobie spokojnie leżały i nikt się ich o grubość złocenie nie pytał 😀😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"tutaj" czyli na eBayu, niejasno się wyraziłem :)  Chodziło mi o to, że pojawiają się w obu wersjach koperty, więc może obie są prawidłowe?

 

A swoje "składaczki" to sprzedaj, bo to nic nie warte. Wiesz, mogę w paru przypadkach pomóc zrzucić ten ciężar, a forumowa brać skutecznie pomoże z resztą. Co będziesz trzymał tyle niepotrzebnego złomu... nakręcać to trzeba, miejsce zajmuje :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Rakiety 24h dość mocno lubią mnie :) Po ciekawej rakiecie 24H SZRP, kupiłem Rakietę 24H Antarktyda w bardzo ładnym stanie zachowania. Oto ona:

IMG_20200627_100549.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MISTYK napisał:

 

 

u mnie na kopercie au 5 to prawienie czy nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, MISTYK napisał:

u mnie na kopercie au 5 to prawienie czy nie 

 

Wympieły muszą mieć 20, bo to stare produkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na punce wybitą na kopercie Krzyśka, Au 20 jest jakby napisane "odręcznie" punce Au 5, Au 10 w Łuczach mają charakter "drukowany"

 

Rakieta Marcina oczywiście fajowa 👌, zresztą widać 😊

Edytowane przez Remo74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"de luxy' lat 50-tych, że tak powiem, już drugi z tą subsekundą,  a w szufladzie części na następne.

 

35.JPG

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś taki wpadł 😊

20200627_125315.jpg

27 minut temu, art_69 napisał:

"de luxy' lat 50-tych, że tak powiem, już drugi z tą subsekundą,  a w szufladzie części na następne.

 

 

Mam części jeśli  (bez wskazówek) szukasz - pisz pw

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kchrapek napisał:

Oo to se pozbieram te moje składaczki i wrzucę znów do wiaderka żeby sobie spokojnie leżały i nikt się ich o grubość złocenie nie pytał 😀😀

 

9 godzin temu, renqien napisał:

"tutaj" czyli na eBayu, niejasno się wyraziłem :)  Chodziło mi o to, że pojawiają się w obu wersjach koperty, więc może obie są prawidłowe?

 

A swoje "składaczki" to sprzedaj, bo to nic nie warte. Wiesz, mogę w paru przypadkach pomóc zrzucić ten ciężar, a forumowa brać skutecznie pomoże z resztą. Co będziesz trzymał tyle niepotrzebnego złomu... nakręcać to trzeba, miejsce zajmuje :P 

 

4 godziny temu, Remo74 napisał:

Zwróćcie uwagę na punce wybitą na kopercie Krzyśka, Au 20 jest jakby napisane "odręcznie" punce Au 5, Au 10 w Łuczach mają charakter "drukowany"

 

Rakieta Marcina oczywiście fajowa 👌, zresztą widać 😊

To dorzucę swoje 3 grosze do dyskusji, bo moim zdaniem oba wympieły to przekłądka. To, że akurat Krzysztof ma dobrze dobraną kopertę Au20, to tylko dowód na to, że ktoś się bardzo postarał. Krój czcionki nie ma tu nic do rzeczy, bo identyczny mam na kilku kopertach  z 1MCZ jak i z fabryki w Mińsku. Mam nawet de luxa w identycznej kopercie jak Krzysztof z tym samym znakowaniem, tylko, że ja się nie będę upierał, że to autentyk. Od roku staram się zmienić w nim kopertę na właściwą, i wiecie co, "mission impossible". W drugą stronę, jest to dużo łatwiejsze i stąd się biorą wympieły i de luxy z kanciastymi uszami. Jeżeli Krzysztof twierdzi, że jego zegarek jest autentyczny, to ok jego zegarek, jego sprawa, ale gdybym ja go kupował ten poprosiłbym o "certyfikat autentyczności", lub dowodu z katalogu.  Chyba, ze za takie pieniądze jak mojego pdl, wtedy mogę przymknąć oko, że koperta jest nie taka jak powinna.  Powiem więcej, z rozgłaszaniem twierdzenia, że pdl czy wympieły miały ostre uszy  byłbym raczej ostrożny, bo za chwilę na alledrogo czy olx będziemy mieli 80% takich wytworów czyjejś wyobraźni.  Ciekawe, że porównując oferty sprzedaży, problem dotyczy sprzedawców z Europy Wschodniej. Kupując na zachodzie problem prawie nie istnieje.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie babcia Pobieda i dziadek Sportiwnyj 😉

Niestety nie da się ich bardziej wycackać😁 ale i tak nie są złe... przynajmniej jak dla mnie 

IMG_20200627_100515.jpg

IMG_20200627_100538.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mislavo napisał:

 

 

To dorzucę swoje 3 grosze do dyskusji, bo moim zdaniem oba wympieły to przekłądka. To, że akurat Krzysztof ma dobrze dobraną kopertę Au20, to tylko dowód na to, że ktoś się bardzo postarał. Krój czcionki nie ma tu nic do rzeczy, bo identyczny mam na kilku kopertach  z 1MCZ jak i z fabryki w Mińsku. Mam nawet de luxa w identycznej kopercie jak Krzysztof z tym samym znakowaniem, tylko, że ja się nie będę upierał, że to autentyk. Od roku staram się zmienić w nim kopertę na właściwą, i wiecie co, "mission impossible". W drugą stronę, jest to dużo łatwiejsze i stąd się biorą wympieły i de luxy z kanciastymi uszami. Jeżeli Krzysztof twierdzi, że jego zegarek jest autentyczny, to ok jego zegarek, jego sprawa, ale gdybym ja go kupował ten poprosiłbym o "certyfikat autentyczności", lub dowodu z katalogu.  Chyba, ze za takie pieniądze jak mojego pdl, wtedy mogę przymknąć oko, że koperta jest nie taka jak powinna.  Powiem więcej, z rozgłaszaniem twierdzenia, że pdl czy wympieły miały ostre uszy  byłbym raczej ostrożny, bo za chwilę na alledrogo czy olx będziemy mieli 80% takich wytworów czyjejś wyobraźni.  Ciekawe, że porównując oferty sprzedaży, problem dotyczy sprzedawców z Europy Wschodniej. Kupując na zachodzie problem prawie nie istnieje.

 

A skąd takie przekonanie? Co do wympieła się nie wypowiem bo nie wiem ale PLD w kanciastej Au20 może być autentykiem. Rozkminialiśmy to już kiedyś i konkluzja była jedna ...


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kchrapek napisał:

Nie.

 

 

Podpinam się pod Waltera, na zdjęciu widać złocenie AU5- . Uważam, że Wympieły robione były tylko w "dwudziestkach", ewentualnie mogły mieć oznaczenie "AU". Koronka wygląda na oryginalną Poljotowską 

 

Tarcza za to bardzo fajna i w dobrym stanie :). 

 

EDIT: Nie chcę uchodzić za wyrocznię Krzysiek, ale Twoja koperta wygląda mi na taką stosowaną w późniejszym Poljocie 17 kamieni.

Z drugiej strony, oznaczenie złocenia w moim późniejszym Poljocie 17k to /AU 20/, a w Poljocie sputniku z podobnego okresu co Wympieł wygląda identycznie jak Twoje czyli AU 20M.

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, papax napisał:

 

EDIT: Nie chcę uchodzić za wyrocznię Krzysiek, ale Twoja koperta wygląda mi na taką stosowaną w późniejszym Poljocie 17 kamieni.

Z drugiej strony, oznaczenie złocenia w moim późniejszym Poljocie 17k to /AU 20/, a w Poljocie sputniku z podobnego okresu co Wympieł wygląda identycznie jak Twoje czyli AU 20M.

Jest podobna ale jednak inna. O oznaczeniu Au już sam napisałeś. Proporcje od dołu też są inne, dekiel ma inną średnicę i nie jest zamienny z koperty 17j.  Profil uszu z boku też jest inny.

Podtrzymuję swoja opinię że ta moja Au20 jest ok.

Zobaczcie u Mroatmana, ma sporo egzemplarzy i trzy z nich są właśnie w takim typie koperty (łatwo poznać po węższych uszach). Na dodatek wszystkie trzy to różne modele. Tak wiem że Dashiell tez może mieć składaki, ale jednak...

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/vympel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.