Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, sergius napisał:

Kopercie to juz chyba zadne Spa nie pomoze.

 

Tych kopert w złocie lub chromie jest dużo z innymi tarczami, łatwo coś dokupisz aby zmienić, ja tak zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

nowy nabytek a na werku napis ROGA 15 jewels

Wygląda jak mechanizm Wostoka 2602 ale to oznaczenie

Można prosić o objaśnienie 

WIN_20200706_16_48_39_Pro.thumb.jpg.7e9fa56e1d625aa383217956a38952ed.jpg

Pozdrawiam 

Remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok poza pobiedami raczej miał amortyzowane balanse a więc werk 2603, a z takim napisem to z pewnością ciekawy nabytek. A co na tarczy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił się podróżny w skórze 1-61....ładna rzecz z duszą ;-)IMG_20200706_192245.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Enkil napisał:

Wostok poza pobiedami raczej miał amortyzowane balanse a więc werk 2603, a z takim napisem to z pewnością ciekawy nabytek. A co na tarczy? 

Były jeszcze Kamy bez antywstrząsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że w katalogach Kama jest opisana z werkiem 2603, ale nie będę się upierał bo nie jest to mój konik i nie zgłębiałem się za bardzo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Enkil napisał:

Wydawało mi się że w katalogach Kama jest opisana z werkiem 2603, ale nie będę się upierał bo nie jest to mój konik i nie zgłębiałem się za bardzo. :)

Nie no jasne Przemek, Kama miała 17 kamieni a nie 15 napisałem tylko ogólnie że z tej fabryki bez antywstrząsu były jeszcze Kamy. Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jac-st napisał:

Trafił się podróżny w skórze 1-61....ładna rzecz z duszą 😉

 

A gdzie to takie się trafiają? Robi wrażenie. W jakim stanie skóra po tylu latach?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skóra jak na tyle lat w b.dobrym stanie ,nie spękana ani się nie rozłazi ze śladami użytkowania ,srodek trzyma sie w kupie ;-).Trafił się pod płotem na Kole ,jako niesprawny w śmiesznej cenie,wystarczyło kilka kropelek tu i tam i ruszył :-)IMG_20200706_215404.jpgIMG_20200706_220208.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roga to szwajcarska firma produkująca/składająca zegarki. Zamówili w ZSRR trochę mechanizmów, za które nie zapłacili. Mechanizmy te zostały wykorzystane w Wostokach.

Zdjęcie takiego jak Twój przed malowaniem

DSC04639.jpg

DSC04658.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MadGravediGGer77 napisał:

Roga to szwajcarska firma produkująca/składająca zegarki. Zamówili w ZSRR trochę mechanizmów, za które nie zapłacili. Mechanizmy te zostały wykorzystane w Wostokach.

Zdjęcie takiego jak Twój przed malowaniem

 

 

 

Bardzo ciekawy okaz, ja mam dwie Bienny - Poljot 2414, nie sprzedali ich szwajcarom gdyż zrobili błąd ortograficzny Uewels zamiast Jewels i poszły na rodzimy rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kirov57 napisał:

 

Bardzo ciekawy okaz, ja mam dwie Bienny - Poljot 2414, nie sprzedali ich szwajcarom gdyż zrobili błąd ortograficzny Uewels zamiast Jewels i poszły na rodzimy rynek

Niestety nie mój, zdjęcia z netu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za informacje,

Teraz muszę znaleźć  ładną tarczę.

Pozdrawiam 

Remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Frantz70 napisał:

...

 

 

 

Chyba z olx z adnotacją rzadka.🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna taka sama u tego sprzedającego. Skusił mnie jej stan zachowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sliczna, jedno pytanie, czemu nie ma "sdielano w SSSR" na tarczy? moze czegos sie naucze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model tak miał i ktoś pozwolił aby tarcza bez takiego napisu poszła w świat. Trochę to dziwne z racji okresu, w którym powstał ten zegarek. Estetycznie jest całkiem ok.

 

 

_20200708_121142.JPG

Edytowane przez Frantz70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Frantz70 napisał:

Ten model tak miał i ktoś pozwolił aby tarcza bez takiego napisu poszła w świat. Trochę to dziwne z racji okresu, w którym powstał ten zegarek. Estetycznie jest całkiem ok.

 

 

 

 

W tym okresie były też bez napisów - ten model i inne, w takiej samej kopercie. Były napisy że wyprodrukowano zw CCCP lub w fabryce Kirowa albo bez napisów. Jest w porządku.

 

ab.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To uczucie kiedy zdjęcia z aukcji nie przystają do rzeczywistości... Screenshot_20200709_135138.jpgIMG_20200709_134946.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.07.2020 o 12:34, art_69 napisał:

 

W tym okresie były też bez napisów - ten model i inne, w takiej samej kopercie. Były napisy że wyprodrukowano zw CCCP lub w fabryce Kirowa albo bez napisów. Jest w porządku.

 

 

Dzieki, no to sie nauczylem, bo generalnie klasyfikowalem takie jako "warszawskie", a tu sie okazuje ze prawilne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięć sekund zajęło mi podjęcie decyzji aby ten zegarek kupić, tym bardziej, że kupiony na portalu w necie. Potem się okazało, ze to ktoś z forum. :)

Od razu go naprawiłem, wyregulowałem. Tarcza dla mnie może być, ale jak znajdę lepsza to wymienię... Podoba mi się bo jest niepozorny.

 

 

 

4536.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.