Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy nabytek ale bardziej Radziecki czy Polski 🤔😉

IMG_20200722_190840_562.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny :)

Moim zdaniem ten model jest jednak bardziej radziecki ;)

 


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Walter_87 napisał:

Fajny :)

Moim zdaniem ten model jest jednak bardziej radziecki ;)

 

 

Taka prawda. Poza napisami na tarczy z polskości nie ma nic ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Paaanie, Polak płakał jak sprzedawał...jeszcze do dziś co drugi dzień dzwoni i prosi, żeby mu dać przez telefon posłuchać, jak cyka..."

Ociakk, przypuszczalnie nie była to warstwa tłuszczu jak na wentylatorze, tylko rodzaj werniksu. Niektóre tarcze były zabezpieczane w ten sposób, że finalnie były pociągane.... czymś. Jakimś lakierem, pokostem, nie wiem sam. Z czasem rzeczywiście żółkło to, zmieniało wygląd, utleniało się. Ale mogło być i tak, że oleje i smary parowały z werku i kondensowały na tarczy. Efekt po czyszczeniu, przyznam, niesamowity, dobra robota, sam muszę spróbować. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Po Bieda napisał:

Ociakk, przypuszczalnie nie była to warstwa tłuszczu jak na wentylatorze, tylko rodzaj werniksu. Niektóre tarcze były zabezpieczane w ten sposób, że finalnie były pociągane.... czymś. Jakimś lakierem, pokostem, nie wiem sam. Z czasem rzeczywiście żółkło to, zmieniało wygląd, utleniało się. Ale mogło być i tak, że oleje i smary parowały z werku i kondensowały na tarczy. Efekt po czyszczeniu, przyznam, niesamowity, dobra robota, sam muszę spróbować. 

 

Dzięki! :) Pewnie masz rację. Chętnie dowiedziałabym się więcej, gdyby ktoś wiedział co to dokładnie tam było nakładane. Może powinnam po czyszczeniu też czymś tarczę posmarować. Gizmo nakładał oliwkę, może zabezpieczenie jest potrzebne. Nie wiem jak to się robi profesjonalnie. Na pewno następnym razem muszę zwrócić większą uwagę na narzędzia, bo wacik jest za mało precyzyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Olciakk ta ostatni Zaria przepiękna 😍 I zazdraszczam zdolności do samodzielnego wyczyszczenia zegarka. Moim największym dotychczasowym osiągnięciem było samodzielne założenie paska😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Carrot napisał:

@Olciakk ta ostatni Zaria przepiękna 😍 I zazdraszczam zdolności do samodzielnego wyczyszczenia zegarka. Moim największym dotychczasowym osiągnięciem było samodzielne założenie paska😅

Ewa - to naturalna kolej rzeczy 🙂 Na początku pasek, później polerka plexi, później zdjęcie i założenie wskazowek i tarczy 🙂

A później to już trzeba mieć dużo czasu albo zostajemy na tzw. domowym spa 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Roman czy to tak zadziała w moim przypadku, straszna psuja ze mnie... Pożywiom, uwidzim😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Twoich zegarków ale w tym jednym (o którym wiem) to nawet sama paska nie zmieniaj 🙂 Reszta sama przyjdzie z czasem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Carrot napisał:

@Olciakk ta ostatni Zaria przepiękna 😍 I zazdraszczam zdolności do samodzielnego wyczyszczenia zegarka. Moim największym dotychczasowym osiągnięciem było samodzielne założenie paska😅

 

Dzięki! :) Akurat czyszczenie koperty czy szlif pleksy to są łatwe rzeczy, warto eksperymentować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Piękny okaz. Szczere gratulacje
Dzięki :)

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Olciakk napisał:

Gizmo nakładał oliwkę, może zabezpieczenie jest potrzebne.

Czekaj, czekaj. Gizmo nakładał oliwkę, żeby zmiękczyć zabrudzenia, a potem je zbierał kłaczkiem waty na wykałaczce - chyba że źle zapamiętałem opis czynności. Co do zabezpieczenia, kiedyś była tu dyskusja na ten temat. Chodziło o stare radzieckie tarcze, które bywają delikatne w myciu i właśnie miewają taką miękką powłokę. Chyba nikt nie wie, jak to do końca z nimi jest, ale była taka rada przy renowacji, aby dawać np. lakier akrylowy w celu zabezpieczenia tarczy. Ja po umyciu nie używam żadnych powłok.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekaj, czekaj. Gizmo nakładał oliwkę, żeby zmiękczyć zabrudzenia, a potem je zbierał kłaczkiem waty na wykałaczce - chyba że źle zapamiętałem opis czynności. Co do zabezpieczenia, kiedyś była tu dyskusja na ten temat. Chodziło o stare radzieckie tarcze, które bywają delikatne w myciu i właśnie miewają taką miękką powłokę. Chyba nikt nie wie, jak to do końca z nimi jest, ale była taka rada przy renowacji, aby dawać np. lakier akrylowy w celu zabezpieczenia tarczy. Ja po umyciu nie używam żadnych powłok.
Na pewno używałem oliwki do "zmiękczania" brudu.... jednakże można prawie suchym wacikiem.... natłuścić tarczę wtedy kolor nabiera głębi. Najlepiej wychodzą wtedy tarcze ze szlifem promienistym. Decyzja należy do Was.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, to ja źle zrozumiałam działanie oliwki. W każdym razie nie zastosowałam niczego na wierzch, tylko po czyszczeniu Meglio przemyłam przefiltrowaną wodą (wacikiem). Dzięki za sprostowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, świetny nabytek, gratuluję kolejnej perełki w kolekcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eksperymentowałem kiedyś na złomkach tarcz i całkiem dobre efekty po myciu przynosiło "wklepanie" miękką szmatką do luster (nie zostawia kłaków) odrobiny wazeliny technicznej bezkwasowej. Umyta tarcza zazwyczaj staje się matowa a lekkie natłuszczenie przywraca jej część dawnego blasku. Zabezpieczenie lakierem jest dobre na płaskich tarczach o ile ktoś potrafi taki lakier nakładać bez zacieków, na tarczach z wystającymi indeksami lakier zbiera się przy pionowych krawędziach indeksów i słabo to później wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno kupiłem tego Łucz, polowałem na niego przez jakiś czas bardzo podoba mi się ta niebieska/fioletowa tarcza. Koperta jest pozłacana, ale można by ją odnowić, mechanizm jest do wyregulowania, to popularny 2209, 23 kamienie. Czy macie może takie w swoich kolekcjach jak się sprawują te mechanizmy? 

Łucz_1.jpg

Łucz_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mariux napisał:

Witam, niedawno kupiłem tego Łucz, polowałem na niego przez jakiś czas bardzo podoba mi się ta niebieska/fioletowa tarcza. Koperta jest pozłacana, ale można by ją odnowić, mechanizm jest do wyregulowania, to popularny 2209, 23 kamienie. Czy macie może takie w swoich kolekcjach jak się sprawują te mechanizmy? 

 

 

Całkiem niezły stan. Złocenie ponowne sensu nie ma żadnego. Wystarczy zrobić lekka polerkę szkła i koperty i będzie bardzo ładny. Fajnie że chyba tarcza nie ma żadnych odbarwień bo to częste w tym modelu i tego typu tarczach. Tak jak napisałem małe spa wizualne i serwis werku i będzie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest bardzo ładna, zdjęcie nie oddają je całego uroku, jest w bardzo dobrym stanie, szkiełko jest porysowane (wymiana albo do wypolerowania)

Łucz_3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta tempo do reflektorów samochodowych i sam to ogarniesz. Jak nie to ja dwa razy dziennie przez Żurawinę pomykam a Wojkowice to jakby Żurawina ale za wiaduktem, dogadamy się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny ten Łucz. Nie wystawiaj go na słońce bo Ci się tarcza odbarwi. Co do mechanizmu to jest to sprawdzony werk 2209 produkowany od początku lat 60. najpierw dla Poljota De Luxe, potem do Łucza.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.