Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Srebrne pasujące do koperty, ale w tym samy kształcie w którym są teraz. Te złote to tak mi jakoś na nie koszerne wyglądają. Jak do pozłacanej koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pomocy kolegi Remo74 udało się złożyć do kupy takiego kraba :)

IMG_20200824_135822.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Przemkowi z przekory to pytanie zadałem bo wersji tej rakiety jest tyle co śliwek u mnie na drzewie - zatrzęsienie, cała masa. Oczopląsu można dostać...  Ja sam mam trzy, czy cztery, które Przemek serwisował i to te najbardziej popularne.

Edytowane przez drobnypijaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z przekory podważyłem Twoją logikę rozumowania. Skoro robisz założenie, że nie pasują do siebie wskazówki i koperta, to skąd wniosek, że to wskazówki są złe? :D A tak naprawdę, to tutaj mogły by być i srebrne i czarne, bo przy tych tarczach z czarnymi cyframi bywały czarne wskazówki. A są złote... przypadek? Nie sądzę... jak mawiał Wołoszański.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JanekTheFizyk napisał:

A w środku? Nie trzymaj nas w niepewności!

W srebrnym standard jak na okolice 40 roku przystało. Dodałem też zdjęcie zaraz po otwarciu, syfek konkretny, chyba jej nikt przez kilkadziesiąt lat nie otwierał, a najlepsze że nawet tak usyfiona wykazuje chęć do życia .Ten brud mi się autentycznie podobał, ciekawe to było, czułem się jak archeolog. 

 

Złotko jest mniejsze, ale też na szeroką bransoletę jak do Pobiedy. Szczerze mówiąc to kupiłem tylko dla wczesnej koperty na zawiasach. Co do tarczy nie widzę śladów manipulacji w postaci zmazania napisu, ale taka tarcza ( nakładane indeksy) wydaje mi się co najmniej dziwna w takim zegarku. Podobnie mechanizm, żółty powinien mieć dziurki na śruby dekla i mieć koła "czyste" bez ozdobników, ale koło mogło być wymienione po awarii np wyszczerbienia na popularne późniejsze. Ten mechanizm mi się od początku nie podoba, jest spora szansa że mógł być to powojenny przed 1950 roku, bez pasów pozłocony lub wytrawiony do żółtego, albo taki dziwny wypuścili z fabryki - tego łatwo się nie dowiem. Nie podoba mi się też w nim długi kominek, bo koronka za bardzo odstaje. Wskazówki są oryginalne z epoki. Koronka wymieniona. Reasumując zegarek do dogłębnego przemyślenia i prawdopodobnie odbudowy do stanu oryginalnego (tylko co jest stanem oryginalnym skoro pierwszy raz widzę konkretnie taką kopertę???)

 

Na górnej części koperty są wyryte rysikiem jakieś numery, podobnie na dolnej, nie wygląda mi to na datę przeglądu. 

IMG_20200824_172006.jpg

Mimo syfu po bujnięciu rwie się do życia. Widać puncę fabryki biżuterii na mostku kotwicy. 

IMG_20200824_163927.jpg

Archeologia stosowana. Los nie obszedł się z nim delikatnie. 

IMG_20200824_163205.jpg

 

A teraz złotoko. Otworków na śrubki brak, mostek kotwicy żółty... hmm dziwne

IMG_20200824_162009.jpg

Zawiasy...

IMG_20200824_162844.jpg

IMG_20200824_162841.jpg

 

Punca złotnicza jest Charkowska (głowa robotnika), symbolu fabryki (na środku) nie umiem rozszyfrować.

IMG_20200824_162926.jpg

 

 

Edytowane przez Kirov57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Enkil napisał:

A ten żółty na pewno jest goły? Może jest pozłocony? :)

Rozważałem taką opcję od samego początku, bo widziałem takie cuda już wcześniej - np Lipf :D i nie tylko

923797895_1.thumb.jpg.d03ca14e5a28b6f0087d6304abfba81d.jpg

2088428611_.thumb.jpg.f93580f9d109aee29bf92fcc4fd430f3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten poljocik. I już wiadomo kto wygrał licytację na allegro:)


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny stan Poljota!

Do mnie przyszła dziś w podobnym stanie Rakieta :)
IMG_20200826_101504.jpgIMG_20200826_101524.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie rusek ale blok wschodni. Są u mnie zegarki polskie, radzieckie jest Czechosłowacja to powinnien być i DDR 🙂

Jakość tego buksiaka oczywiście pozostawia wiele do życzenia natomiast zegarek jest bardzo ładny na żywo. Co ciekawe uszy 20 mm.

IMG_20200826_130455582~2.jpg

IMG_20200826_130926966~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.08.2020 o 19:33, Mercel napisał:

Chyba nie o taką chodzi...

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

czemu nie...? zawsze miał 2 rodzaje do amfibii i do komandira, koronkę zakręcaną z wałkiem. Kupowałem do amfibii beczki, więc i tutaj powinno być OK. Czasem w aukcjach jest jakaś przerwa, trzeba wtedy sprawdzać regularnie, aż pojawią się znowu.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czemu nie...? zawsze miał 2 rodzaje do amfibii i do komandira, koronkę zakręcaną z wałkiem. Kupowałem do amfibii beczki, więc i tutaj powinno być OK. Czasem w aukcjach jest jakaś przerwa, trzeba wtedy sprawdzać regularnie, aż pojawią się znowu.
Do starych beczek nie pasują te "półokrągłe" koronki od Komandirów - mają inny przekrój wałka.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.