Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Ziben86 napisał:

Nowa w stadzie 😍😍😍

Stan 9.9/10 😉

IMG_20200827_123737.jpg

Nie widziałem jeszcze takiej ładnej, fajniutka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enkil, rk7000,  Kirov57 - dzięki! 

kchrapek- Krzysztof byś mi parę wskazówek dał jako stary fotograf 😂😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Mercel napisał:

Do starych beczek nie pasują te "półokrągłe" koronki od Komandirów - mają inny przekrój wałka.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie dlatego napisałem, że ma w aukcjach 2 rodzaje koronek, do komandirów i amfibii ☺️. Do komandirów idą wypukłe, do amfibii płaskie. Sprawdziłem, są dostępne oba rodzaje, 13 zł + przesyłka.  Prawilne, z wałkami, "wyciągane" czy tam "łamane" jak trzeba.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dlatego napisałem, że ma w aukcjach 2 rodzaje koronek, do komandirów i amfibii . Do komandirów idą wypukłe, do amfibii płaskie. Sprawdziłem, są dostępne oba rodzaje, 13 zł + przesyłka.  Prawilne, z wałkami, "wyciągane" czy tam "łamane" jak trzeba.
Do takich beczek nie pasują te półokrągłe od Komandirów... IMG_20200726_230623.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To siup, zmienamy bezel na GMT i dodatkowa funkcjonalność :) 

P8290175.JPG


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dziś nie wiem co to, ale te zegarki mają to coś:)

k1.thumb.jpg.5fcb34910b646b82c0d1ac42e616b796.jpg


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie inaczej wyglądały!

Super, że się udało!

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chromowanych budzikach koronki były poljotowe ze szpicem, ale o ile pamiętam - o mniejszej średnicy, niż zwykłe. W złoconych nie wiem, ale na chłopski rozum powinno być podobnie. Może ktoś zmienił zużyte koronki na takie, jakie miał i jakie pasowały. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, bo tutaj nie mogły być zużyte, koperta, tarcza i szkiełko są nówki. Przypuszczam, że to jednak oryginał, bo kilka zdjęć w internetach znalazłem z takimi wskazówkami, a te z płaskimi wyglądają właśnie na za duże. Ten zegarek jest stosunkowo mały jak na budzik. Tutaj http://uhrerbe.com/unt/47988-poljot_18_jewels_weckeruhr_vergoldete_ussr_russische_uhr_ca___1970_sammlerstck.html jest dokładnie taka wersja jak moja. Może najpierw były z wypukłymi, a potem z płaskimi... nie wiem. Poczekamy na @kchrapek on ma kwity na każdego :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłacało się poczekać na przesyłkę. Slava z bordową tarczą wpadła do pudełka d164d2b55238c60af0f8e8765c67d2bf.jpgbac64c1ba1b4b9cb41318a45eb4a9e35.jpg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, renqien napisał:

No właśnie nie wiem, bo tutaj nie mogły być zużyte, koperta, tarcza i szkiełko są nówki. Przypuszczam, że to jednak oryginał, bo kilka zdjęć w internetach znalazłem z takimi wskazówkami, a te z płaskimi wyglądają właśnie na za duże. Ten zegarek jest stosunkowo mały jak na budzik. Tutaj http://uhrerbe.com/unt/47988-poljot_18_jewels_weckeruhr_vergoldete_ussr_russische_uhr_ca___1970_sammlerstck.html jest dokładnie taka wersja jak moja. Może najpierw były z wypukłymi, a potem z płaskimi... nie wiem. Poczekamy na @kchrapek on ma kwity na każdego :D 

 

Ja ostatnio kupiłem takie dwa takie same modele i mam w nich trzy rodzaje koronek. Jak dobrze kojarzę to ten Poljot Budzik jet prawdopodobnie z 1970 roku. Te koronki powinny być prawidłowe. Chociaż zastanawiałem się czy nie powinny być takie jak w starych Sygnałach, bo też widziałem taką konfigurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, jest jeszcze jedna ciekawostka wynikająca ze zdjęć z internetów. Jak na tarczy ma USSR to ma koronki płaskie, jak u sławnego hansa:

1452851049_Zrzutekranu2020-09-02o12_50_26.thumb.png.26d9615eddcd1905a21e6a8229aeb260.png

 

słabo widać, ale widać. A jak jest made in USSR to koronki są obłe jak u mnie i tu:

 

2003084708_Zrzutekranu2020-09-02o12_48_59.thumb.png.d747a5f680fe54cec5339ca9fdb07080.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie do roboty, koronki pełen mix, mało oryginałów...

 

c.jpg

c1.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm......widziałem kiedyś Sławę asymetryczną granatową odbarwioną dokładnie na taki bordorudy  kolor, ale niejednolicie, więc widać było, że to odbarwienie. Tu jest ładnie i równo, więc chyba tak powinno być.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.