Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, drobnypijaczek napisał:

Ziben, ten Wostok super wygląda. Że dwa razy odpuściłem że względu na stan, ale u Ciebie to taka ślicznotka wyszła, że trzeba szukać.

Dzięki! 

Jak go rozpakowałem to trochę się rozczarowałem, potem obejrzałem go drugi raz i uznałem że będzie dobrze. 

Po godzinie siedzenia nad nim już była radość 😉😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół domu zastawiłem już Elektronikami z VFD, ale takiego cudaka to jeszcze nie widziałem. Helios. Się kliknęło, teraz będzie się liczyło na to, że w miarę sprawny ;)

gtrghtryhty.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w dalszym ciągu można kupić pięknego kirowskiego za normalne pieniądze, tylko trzeba mieć trochę szczęścia:)

k2.thumb.jpg.005b068be4cce79b8d95b61952c9d6b9.jpg


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny rzeczywiście, ale czy "pieniądze normalne" to wiesz tylko Ty, jako wykonujący przelewy.. 

 

gratulacje z satysfakcjonującego nabytku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napiszę ile dałem, ale napiszę, że mam 5 takich kirowskich, każdy oczywiście w innym kolorze. Średnia cena zakupu, serwisu i kosztów przesyłek wychodzi mi 223 zł, a to raczej niewiele biorąc pod uwagę, że zegarmistrz już ostatnio poniżej 6-7 dych za zegarek nie bierze. Więc moim zdaniem nie ma źle. Inna sprawa, że część moich kirowskich kupiłem jako uszkodzone do naprawy, więc i cena była niższa. Ten akurat nie wymagał żadnego serwisu tylko małego spa🙂,a średniej mi nie zawyżył.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczo Rolexa kupiłeś😀 Gratuluję bardzo fajny zegarek👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie! Jesusiu, ile ja się tego naszukałem:

 

IMG_3896.thumb.jpeg.3932f121baf9a2511b7fbca0ddb7fcd5.jpeg

 

Niby zwykły populares, a znalezienie (w dobrym stanie) graniczy z niemożliwością. Teraz będą siostrunie koło siebie:

 

IMG_3902.thumb.jpeg.c2915c86e612fcc06cf4a5cb463e4220.jpeg

 

i komplecik razem:

 

IMG_3903.thumb.jpeg.1d6cebe89daf63c24dcd047d3cd0cbb5.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

10 minut temu, renqien napisał:

No wreszcie! Jesusiu, ile ja się tego naszukałem:

 

 

No to fajnie, że Ci się udało znaleźć :D

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tym żarcie, wozak woła "węęęęgiel przywiezłeeem!" Koń się odwraca "taaa, ty przywiezłeś..." :D Dzięki jeszcze raz, dobre trzy lata szukania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, renqien napisał:

Jak w tym żarcie, wozak woła "węęęęgiel przywiezłeeem!" Koń się odwraca "taaa, ty przywiezłeś..." :D Dzięki jeszcze raz, dobre trzy lata szukania...

No i króliczek złapany 😁👏

Znając życie teraz będzie nowy cel, szukanie, gonienie.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam sławy, gdyby ktoś chciał sprzedać to kupię, kolor tarczy i koperty obojętny, wymogiem jest werk  - ma być na 2409. :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łooo, króliczków to ja mam jak w Berlinie po wojnie :)  Ten był nagrodą, pewnie dla jakiegoś kombatanta, w rocznicę zakończenia IIWŚ z charakterystyczną datą 9 maja. W Związku Radzieckim Dzień Pabiedy był o jeden dzień później, bo dla Stalina musiano odegrać podpisanie kapitulacji drugi raz, dzień później. U nas też obchodzono to święto 9 maja, dopiero niedawno wrócono do 8 maja.

 

IMG_3907.thumb.jpeg.5078f5aa92a1952761b8b9f94f60bb05.jpeg

 

Swoją drogą, jak mało musieli natłuc tych zegarków, że są teraz zupełnie nie do dostania. Ich po prostu nie ma na rynku, a tego samego z datownikiem jak naćkał. 

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa posty wyżej masz en face ;) 

 

Zegarek, w którym zakochałem się kilka lat temu jak zobaczyłem u klienta na ręku. Trzeba go zobaczyć na żywo, żeby zrozumieć. Oksydowane, niebieskie wskazówki, tarcza ecru, bardzo spójna kompozycja całości, czego już nie ma wersja z datą gdzie okienko burzy wszystko. 

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz jeszcze dwa... Nie umiem uchwycić oksydowanych na niebiesko wskazówek, musisz mi wierzyć na słowo ;)

IMG_3916.thumb.jpeg.c9276bdd368f89b87cb32d90866db5f5.jpegIMG_3909.thumb.jpeg.2c9cfb3221efbe1a2b550f6541d033a6.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zanim pokaże mój nowy nabytek - kilka słów wstępu, bo wiadomości o tm modelu są trochę nieuporządkowane na Forum - niech więc znajdą się w jednym miejscu dla łatwego znalezienia w przyszłości.

Od dłuższego czasu szukałem i przymierzałem się do zakupu jednego z modeli - albo Rakiety Baker albo Rakiety TV. Chciałem mieć w swojej kolekcji zegarek  w takim "dezajnie". Problemem było znalezienie odpowiedniego modelu i to w dobrym stanie..

O Rakiecie Baker wspominano kilka razy na Forum. Model jest spotykany i do kupienia - ale problem jest ze znalezieniem naprawde dobrego stanu i przede wszystkim - modelu z fajnym, ciekawym projektem tarczy. Jak mówi historia, nazwa "Baker" nie oznacza "piekarza", ale nazwisko członka delegacji angielskiej, która odwiedziła Petrodworets w połowie lat 70-tych ubiegłego wieku ze zleceniem na budowę zegarka na rynek angielski. Kształt koperty i jej budowa i design powstały według zaleceń pana Bakera - stąd nazwa modelu wysyłanego na rynek angielski. Tak naprawdę model odwzorowywał w dużej części istniejący wówczas na rynku szwajcarski zegarek Citron, który miał kopertę stalową, mechanizm na pojedynczym rubinowym kamieniu, i podwójny datownik z dwukolorową tarczą.

 

Rakieta TV z kolei to kilka modeli z różnymi wzorami tarcz ale i kopert. Nazwa pochodzi od charakterystycznego kształtu, przypominającego telewizor.Mnie interesowała  tarcza i model pokazywany kiedyś przez Enkila - zielona tarcza z "wyciętą" 12stką.

50562856807_a5c96c7787_b.jpg

Bardziej jednak zależało mi właśnie na kształcie koperty jak w tym modelu, bowiem pod terminem Rakieta TV występują dwojakiego rodzaju koperty i ja szukałem modelu tej większej, zakrywającej teleskopy paska. Warto tutaj dodać, że także  Bakery, rzadko bo rzadko, ale występują  w większej niż tradycyjnie spotykana dla nich  koperta - są kłopoty jak nazwać ten model - nazwano go " Опухшим Бейкерom" - czyli "opuchnięty Baker".

Osobnym tematem jest historia mechanizmu Rakiety Baker i TV.

Jeżeli chodzi o mechanizm to pierwsze "Bakery", najstarsze i bez kalendarza powstawały na bazie 21 kamieniowego mechanizmu Baltika - to są najwcześniejsze "Bakery". Potem zaczęto montować mechanizm 2609HA (NA) - czyli słynną «Плоская Россия»  -  "Cienka (Płaska) Rosja" - bardzo cienki mechanizm 2.7 mm. O mechanizmie 2609 pisał  kiedyż także Enkil. Dodam, że historia mechanizmu  «Плоская Россия» jest dosyć ciekawa.   Początek pomysłu sięga lat 70. ubiegłego wieku, gdy zdecydowano o potrzebie produkcji w  fabryce zegarków Petrodworets  mechanizmu z dodatkowymi komplikacjami (kalendarz, samonakręcanie, wskazanie czasu 24-godzinnego). Mechanizmy „Baltika” i „Rosja” nie nadawały się do realizacji tego pomysłu. Potrzebny był mechanizm z płaską powierzchnią po stronie tarczy - stąd 2 kalibry zostały opracowane w PChZ: 2409  oraz 2609.Н.  Z tych dwóch mechanizmów wybrano 2609  jako bardziej niezawodny (najprostszy i najbardziej niezawodny mechanizm w ZSRR). W ten sposób 2609 stał się podstawowym mechanizmem w Petrodwortsu, a 2409 został przeniesiony do fabryki zegarków Chistopol.

W przeciwieństwie do mechanizmu Baltika, mechanizmy 2609.Н i 2409 były całkowicie opracowane przez Rosjan - opracowane „od podstaw” przez I.A. Starkowa i M.A. Kiselewa. Pierwszy zegarek oparty na podstawowym już mechanizmie „Płaska Rosja” został wypuszczony na rynek w 1972 roku. Później mechanizm „Płaskiej Rosji” został znacznie uproszczony. W okresie od połowy lat 70. do początku 80. wyprodukowano tzw. mechanizm skośny. Na początku lat 80-tych pojawiły się automaty do składania zegarków, które znajdowały się na III piętrze VIII warsztatu PCZ. W następnych latach mechanizm został jeszcze bardziej uproszczony, usunięto m.in. amortyzator pod kołem ewakuacyjnym, przestano złocić koła i wyważarkę, usunięto kamień z koła centralnego czyli powstał mechanizm uproszczony do niemożliwości.

Rakiete TV najczęściej można spotkać z mechanizmem 2428 - z podwójnym datownikiem.  (warto pamiętać, że z tym mechanizmem montowano także Bakery).

Ale model który mnie interesował - ten w dużej kopercie - występuje właśnie z mechanizmem 2609HA - można zerknąć także na stronę mroatmana.

I w końcu go kupiłem. Uważam, że swoim pięknem dorównuje "zielonej, wciętej" 12nastce. Tarcza z białym środkiem nadaje głębi, lokalizacja dodatkowego logo i napis na tarczy, czarna obwódka ze złoconymi indeksami świetnie pasuje do złotej koperty - całośc daje bardzo fajny efekt estetyczny. U mroatmana ten model tarczy jest czarny w środku i biały na obwodzie i w tym przypadku w bardziej pasującej wizualnie srebrnej obudowie . Zdjęcie mojego modelu spotkałem kiedyś  na stronach rosyjskiego forum.

Chyba tyle opisu - może popełniłem jakieś błędy i coś można jeszcze dodać........

No to teraz zdjęcia - hawk .....:)

50562724606_84f1d3249a_b.jpg

 

50562856797_9cca40e8d2_b.jpg

 

50562724546_e7790e7d65_b.jpg

 

50562724596_0d9f0534ee_b.jpg

 

50562856817_2f05e37a5a_c.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Zanim pokaże mój nowy nabytek - kilka słów wstępu, bo wiadomości o tm modelu są trochę nieuporządkowane na Forum - niech więc znajdą się w jednym miejscu dla łatwego znalezienia w przyszłości.

Od dłuższego czasu szukałem i przymierzałem się do zakupu jednego z modeli - albo Rakiety Baker albo Rakiety TV. Chciałem mieć w swojej kolekcji zegarek  w takim "dezajnie". Problemem było znalezienie odpowiedniego modelu i to w dobrym stanie..

O Rakiecie Baker wspominano kilka razy na Forum. Model jest spotykany i do kupienia - ale problem jest ze znalezieniem naprawde dobrego stanu i przede wszystkim - modelu z fajnym, ciekawym projektem tarczy. Jak mówi historia, nazwa "Baker" nie oznacza "piekarza", ale nazwisko członka delegacji angielskiej, która odwiedziła Petrodworets w połowie lat 70-tych ubiegłego wieku ze zleceniem na budowę zegarka na rynek angielski. Kształt koperty i jej budowa i design powstały według zaleceń pana Bakera - stąd nazwa modelu wysyłanego na rynek angielski. Tak naprawdę model odwzorowywał w dużej części istniejący wówczas na rynku szwajcarski zegarek Citron, który miał kopertę stalową, mechanizm na pojedynczym rubinowym kamieniu, i podwójny datownik z dwukolorową tarczą.


 
Rakieta TV z kolei to kilka modeli z różnymi wzorami tarcz ale i kopert. Nazwa pochodzi od charakterystycznego kształtu, przypominającego telewizor.Mnie interesowała  tarcza i model pokazywany kiedyś przez Enkila - zielona tarcza z "wyciętą" 12stką.
50562856807_a5c96c7787_b.jpg&key=bc29ff5e538027daee8fe1e3a5bf2b669ddcfa20f9ac14f02c433f7e7ac81c66



Bardziej jednak zależało mi właśnie na kształcie koperty jak w tym modelu, bowiem pod terminem Rakieta TV występują dwojakiego rodzaju koperty i ja szukałem modelu tej większej, zakrywającej teleskopy paska. Warto tutaj dodać, że także  Bakery, rzadko bo rzadko, ale występują  w większej niż tradycyjnie spotykana dla nich  koperta - są kłopoty jak nazwać ten model - nazwano go " Опухшим Бейкерom" - czyli "opuchnięty Baker".
Osobnym tematem jest historia mechanizmu Rakiety Baker i TV.

Jeżeli chodzi o mechanizm to pierwsze "Bakery", najstarsze i bez kalendarza powstawały na bazie 21 kamieniowego mechanizmu Baltika - to są najwcześniejsze "Bakery". Potem zaczęto montować mechanizm 2609HA (NA) - czyli słynną «Плоская Россия»  -  "Cienka (Płaska) Rosja" - bardzo cienki mechanizm 2.7 mm. O mechanizmie 2609 pisał  kiedyż także Enkil. Dodam, że historia mechanizmu  «Плоская Россия» jest dosyć ciekawa.   Początek pomysłu sięga lat 70. ubiegłego wieku, gdy zdecydowano o potrzebie produkcji w  fabryce zegarków Petrodworets  mechanizmu z dodatkowymi komplikacjami (kalendarz, samonakręcanie, wskazanie czasu 24-godzinnego). Mechanizmy „Baltika” i „Rosja” nie nadawały się do realizacji tego pomysłu. Potrzebny był mechanizm z płaską powierzchnią po stronie tarczy - stąd 2 kalibry zostały opracowane w PChZ: 2409  oraz 2609.Н.  Z tych dwóch mechanizmów wybrano 2609  jako bardziej niezawodny (najprostszy i najbardziej niezawodny mechanizm w ZSRR). W ten sposób 2609 stał się podstawowym mechanizmem w Petrodwortsu, a 2409 został przeniesiony do fabryki zegarków Chistopol.

W przeciwieństwie do mechanizmu Baltika, mechanizmy 2609.Н i 2409 były całkowicie opracowane przez Rosjan - opracowane „od podstaw” przez I.A. Starkowa i M.A. Kiselewa. Pierwszy zegarek oparty na podstawowym już mechanizmie „Płaska Rosja” został wypuszczony na rynek w 1972 roku. Później mechanizm „Płaskiej Rosji” został znacznie uproszczony. W okresie od połowy lat 70. do początku 80. wyprodukowano tzw. mechanizm skośny. Na początku lat 80-tych pojawiły się automaty do składania zegarków, które znajdowały się na III piętrze VIII warsztatu PCZ. W następnych latach mechanizm został jeszcze bardziej uproszczony, usunięto m.in. amortyzator pod kołem ewakuacyjnym, przestano złocić koła i wyważarkę, usunięto kamień z koła centralnego czyli powstał mechanizm uproszczony do niemożliwości.

Rakiete TV najczęściej można spotkać z mechanizmem 2428 - z podwójnym datownikiem.  (warto pamiętać, że z tym mechanizmem montowano także Bakery).

Ale model który mnie interesował - ten w dużej kopercie - występuje właśnie z mechanizmem 2609HA - można zerknąć także na stronę mroatmana.

I w końcu go kupiłem. Uważam, że swoim pięknem dorównuje "zielonej, wciętej" 12nastce. Tarcza z białym środkiem nadaje głębi, lokalizacja dodatkowego logo i napis na tarczy, czarna obwódka ze złoconymi indeksami świetnie pasuje do złotej koperty - całośc daje bardzo fajny efekt estetyczny. U mroatmana ten model tarczy jest czarny w środku i biały na obwodzie i w tym przypadku w bardziej pasującej wizualnie srebrnej obudowie . Zdjęcie mojego modelu spotkałem kiedyś  na stronach rosyjskiego forum.

Chyba tyle opisu - może popełniłem jakieś błędy i coś można jeszcze dodać........
No to teraz zdjęcia - hawk .....:)


50562724606_84f1d3249a_b.jpg&key=4a86525c696bdbcdb154b92971093b28a66fa92c98689db2c621ff68f8816aaf

 

50562856797_9cca40e8d2_b.jpg&key=054e3ef7a319c7b4376997d959ed72156dc4643c3dfa248375ebc4762251d6c1

 

50562724546_e7790e7d65_b.jpg&key=5abddde454163f2529bc7ed12755194c904360acff143650b83d0edb32bb53ba

 

50562724596_0d9f0534ee_b.jpg&key=8bcba417422da927e91fb0e7cbbe5f47d31009148c1e69d2133a93e3095289ad

 

50562856817_2f05e37a5a_c.jpg&key=a01f76c89e9e2872a9d1f6eceff90c9520ed947b261f162cc1a95c6f7a6f9600

 
Brawo kolego za opis i za świetny nabytek.

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się bezwzględnie że to jedna z ładniejszych Rakiet. Opis i historia świetne. Pozostaje koledze poszukać jeszcze wersji w chromie do kompletu :)

RAKIETA 2609.HP-883182.JPG

RAKIETA 2609.HP-881181.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

renqien

Łooo, króliczków to ja mam jak w Berlinie po wojnie :)  Ten był nagrodą, pewnie dla jakiegoś kombatanta, w rocznicę zakończenia IIWŚ z charakterystyczną datą 9 maja. W Związku Radzieckim Dzień Pabiedy był o jeden dzień później, bo dla Stalina musiano odegrać podpisanie kapitulacji drugi raz, dzień później. U nas też obchodzono to święto 9 maja, dopiero niedawno wrócono do 8 maja.

 

Kolego renqien proszę nie powtarzaj bzdetów pisanych przez ipnowych docentów (nie mylić z marcowymi), jest wystarczająco dużo danych, że Winston też żądał powtórzenia z powodów prawno formalnych, a to że podpisano akt kapitulacji o godzinie 23 czasu środkowoeuropejskiego w ZSRR była już chyba 1 w nocy 9 .05., wtedy też podano komunikat o kapitulacji.

https://www.rp.pl/Historia/301129928-Spor-o-Dzien-Zwyciestwa-Kiedy-skonczyla-sie-II-wojna-swiatowa-w-Europie.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czeskim Aukro od dłuższego czasu wisi "wcięta" niebieska Rakieta w takiej chromowanej kopercie, cena z dostawą ponad 470 zł. Niemało :)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@timegoesby żądanie wysunęło naczelne dowództwo ZSRR, a reszta się zgodziła. Jeśli uważasz, że to bzdety, to popraw chociażby Wikipedię:

 

358999559_Zrzutekranu2020-11-03o16_18_57.thumb.png.137bcdd916940c8d56c9216288c6cb37.png

 

1591894292_Zrzutekranu2020-11-03o16_22_36.thumb.png.347ca4f8deed9b1c7e92637f1c072903.png

 

Zwróciłem na tę datę uwagę nie ze względów politycznych, a jako ciekawostkę charakterystyczną dla zegarka radzieckiego. U nich jest 9 maja, inaczej niż u nas i na całym świecie. Niepotrzebnie się oburzasz, nie stanowi to dla mnie tak ważkiego problemu, żebym miał aż doktoraty pisać. I nie, nie budzi to we mnie odrazy i buntu, że mam na deklu zegarka znienawidzoną, narzuconą nam przez powojennego okupanta sowieckiego i zaakceptowaną przez marionetkowy parlament Bieruta, datę. Dla mnie dedykacja to po prostu kawałek historii tego zegarka, ciekawostka. Bez znaczenia polityczno-ustrojowego ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kchrapek napisał:

Zgadzam się bezwzględnie że to jedna z ładniejszych Rakiet. Opis i historia świetne. Pozostaje koledze poszukać jeszcze wersji w chromie do kompletu :)

 

Z czasem znajdę i tę w chromie - jak zwykle chodzi o dobry stan.... i rozsądną cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dla odmiany wrzucę coś brzydkiego. Znowu. Drugie podejście do rekorda, tym razem udane. Poprzednio miał być manual za stówę, ale nie dotarł. Za to automat za 30 zeta przyjechał szybko. Brudny był nieziemsko, więc wymyłem. Chodzi ładnie, bransa błyszczy. Ktoś z Was wie co to w ogóle za wytwór? Bo że noworus, to wiem. Ale nic więcej.

rekord.jpg

Edytowane przez oszolom

Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Po Bieda napisał:

Na czeskim Aukro od dłuższego czasu wisi "wcięta" niebieska Rakieta w takiej chromowanej kopercie, cena z dostawą ponad 470 zł. Niemało :)

 

Jakby dobrze policzyć z wersjami eksportowymi to tych Rakiet jest kilkanaście, może nawet pod 20. jest co zbierać.

 

Piękne są. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.