Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się na tym, pewnie same popularesy, ale niektóre urocze. Wpadły w zestawie, ale żona już 3 sowiety i enerdowca zaklepała ;)

IMG_20201111_104143_hdr.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, drobnypijaczek napisał:

Jak to w damkach same ładne stany.

Ano ładne, ładne. I większość nawet na chodzie. W ogóle popatrzyłem przez lupkę na te tarcze i się zdziwiłem, jak to ładnie jest porobione w niektórych.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, drobnypijaczek napisał:

JaroB a co masz na werku nabite? Zobacz jest SU - Soviet Union, a na tarczy? CCCP. Dowody wskazują, że zmontowano go jeszcze w Związku Radzieckim. Może już się sypał (Związek nie zegarek), ale jeszcze był mocarstwem...

Werk SU na tarczy "сделано в ссср"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że udało się te damki uratować przed kociołkiem. Wiadomo jak kończy 99% z nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, wiadomo, na zapleczu u jubilera. Tych trochę na to by było szkoda, bo w większości nie są strupiałe.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to nie jestem indianinem, przesterowałem zdjęcie bo na kompie nie widze tak dobrze kolorów jak na telefonie ;]

image.thumb.png.78644a2d8faecaad9df301b94ca1b8db.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotoman napisał:

Pingwin wymiata 👏

Co to za model? 

Na górze jest też niedźwiedź :)

image.thumb.png.7d559d6f4db768add4f3fffdb66b7efb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był problem z pasowaniem w kopertę mechanizmu? Niska mołnia czy wysoka? Mam kilka mechanizmów j myślę nad czymś takim.🙂Dasz linka do koperty? Tarczę widziałem na Allegro. 

 

Dziękuję 🙂 

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Qba. napisał:

Był problem z pasowaniem w kopertę mechanizmu? Niska mołnia czy wysoka? Mam kilka mechanizmów j myślę nad czymś takim.🙂Dasz linka do koperty? Tarczę widziałem na Allegro. 

 

Dziękuję 🙂 

 

Ta jest wysoka, choć z tą tarczą chciałem docelowo zrobić niską.

Niską Mołnię  zrobię też albo i Iskra może wyjdzie - trudno mi trafić tarcze Iskry, taką jak chcę...

Ta koperta jest pod ten mechanizm - także wszystko idealnie pasowało - w chwili zakupu - nie wiedziałem jak będzie.

Z kopertami nie ma problemu jest ich dużo na rynku tylko to loteria - czy obędzie się bez dodatkowych przeróbek.

Większy problem miałem z tarczą - bo chciałem dokładnie taką i nie było możliwości kupienia jej oddzielnie.

Ograniczenia są takie, że jak już są to są w zestawie.

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to ja już razy chciałem sobie zrobić pasówkę na niskiej Mołni... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś nie zegarek, a pasek. Dzięki @prw6zanabyłem drogą kupna oryginalny ruski szmaciak, będzie do uszastej:

 

 IMG_4002.thumb.jpeg.cddf7a0793f404a81f6d3dc62cfd4236.jpeg

 

 

 

 

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ziben86 napisał:

Trochę dotknięta czasem ale i tak bardzo przyjemna🙂

Nie jestem znawcą Pobied, Twoja jest klimatyczna, śmiem twierdzić, że to raczej rzadki egzemplarz i ten napis im KIROWA. Gratuluję zegarka! 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusili w "okazjach", kusili i skusili :)

@Mawis namawiał że taki nówka nie używany i miał rację. Na ręce na pewno ani razu, krawędzie takie że można się ogolić :)

@Paweł Bury. z kolei pisał że złota na nim tyle że ten kto kupi będzie bogaty. Rozważam sprawdzenie czyli przetop, kasa się zawsze przyda :)

A tak na poważnie to oczywiście zostaje w zbiorze, taki stan tego zegarka jest jednak wręcz niespotykany.

DSC03655.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ja nigdy nic na przetop nie sprzedałem nikomu ani nie kupowałem z takim zamiarem, nigdy też takim procederem się nie zajmowałem za to nieraz wyjmowałem zegarki z worka idącego na przetop. 

Na tym Wostoku naprawdę jest więcej złota (wartość) niż za niego zapłaciłeś. Wielki złoty klocek - naprawdę fajny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Na dziś do pokazania fajny poljocik z którym walczyłem od czerwca. Zegarek kosztował mnie trochę zdrowia, ale dał mi sporo satysfakcji, choć od samego początku miałem z nim pod górkę. Kupiłem co prawda bez sekundnika, ale reszta miała być w oryginale i na chodzie. Niestety  przyszedł z czymś co było jakoś dokręcone do wałka napędowego i niewiele miało wspólnego z tym co było na zdjęciach, a dodatkowo bez oznak życia. Sprzedający coś tam ściemniał, że ori koronka miała zerwany gwint i dlatego dał zastępczą, ale jak chciałem uzyskać tą niby uszkodzoną, to powiedział, że już jej nie ma i wyrzucił. Ze sprzedającym w końcu jakoś się dogadałem i uzyskałem jakąś tam rekompensatę, ale zegarek w stanie jakim był stanowił wyzwanie. Zacząłem szukać brakujących części. Łatwo nie było, ale w końcu udało się kupić trupka na części z którego dało się odzyskać wskazówkę sekundnika i części mechanizmu. Jak już wszystko skompletowałem, to pojawił sie dylemat co teraz, oddać do zegarmstrza, czy spróbować samemu to wszystko doprowadzić do ładu. Do majstra bałem się oddać, bo mi ostatnio bez uzgdnienia po raz 2 podmienił oryginalną koronkę, na taką wg niego bardziej funkcjonalną. Stanęło na tym, że spróbuję sam. Wcześniej co prawda usuwałem jakieś drobne usterki w mechanizmach, ale kapitalki nie robiłem.  Ale skoro decyzja zapadła trzeba się było brać do roboty. Dwa razy rozebrałem mechanizm do ostatniej śrubki. Już teraz wiem, że za dużo smarowania, to też problem:). Wymieniłem uszkodzony balans, walek naciągu i tą tuleję zębatą odpowiedzialną za nakręcanie i ustawianie wskazówek (nie wiem jak się ten element nazywa), wyczyściłem, posmarowałęm  i w końcu jest. Chodzi tak jak powinien. Odchyłka jakieś 30 s na dobę, którą można by jeszcze doregulować, ale zostawiłem tak jak ruszył. Tak jak napisałem na początku, satyskakcja ogromna, a na warsztacie mam już kolejnego rzadkiego poljota, któego werk jest chyba w jeszcze w gorszym stanie, ale mam nadzieję, że ogarnę temat. Poniżej fotka mojego stalowca nad którym pracowałem od czerwca:).

p3.thumb.jpg.5999ebe0cc52f2dfc00e5371d1293b24.jpg

 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.