Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

No i daj jakiś szybki opis (może być że zdjęciami) z takim kapitalnej roboty, z opisem czym i jak czyściłeś/smarowałeś bo ja również muszę taki proceder uskutecznić na poliocie ale stracha mam, że speirnicze robotę..

Miałbym fajną podkładkę.. 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na odpowiednią tarczę posłuży mi ta. Powinna być "22 kamienie", ile jest tam w rzeczywistości nie wiem, nie chce mi się badać(poprzednie badania doprowadziły do wyliczenia w zwykłej sławie kilku kamieni więcej niż 26 :P). Pompki zmiany daty nie ma, mechanizmu od szybkiej zmiany daty też nie ma, nie ma nawet na niego miejsca, więc oprócz tarczy chyba wszystko gra :) (jak ktoś się zastanawia jak ustawić obie daty bez pompki to już służę pomocą ;], trzeba kręcić w przód(lub tył), aż do ustawienia odpowiedniego dnia tygodnia, jak już mamy dobry dzień tygodnia to zmieniamy dzień miesiąca jak w 21 kamieniowej, kręcąc od 24:00 do 21:00 i z powrotem, powtórz. Dzień tygodnia będzie przeskakiwał w przód i w tył, dzień miesiąca tylko w przód, sprawdziłem, działa :D ) Nie wiem ile było wariantów tarczy w tej kopercie, ale jeden z nich możecie obejrzeć na tej aukcji https://meshok.net/item/131778763

image.thumb.png.a4eca9522b850c7fc494aa0ace0a19e7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, drobnypijaczek napisał:

Mislavo, super robota! I pasek fajny!

Dzięki.

4 godziny temu, zadra napisał:

No i daj jakiś szybki opis (może być że zdjęciami) z takim kapitalnej roboty, z opisem czym i jak czyściłeś/smarowałeś bo ja również muszę taki proceder uskutecznić na poliocie ale stracha mam, że speirnicze robotę..

Miałbym fajną podkładkę.. 🙄

Niestety nie prowadziłem dokumentacji fotograficznej, bo już znam ten mechanizm. Mam tylko 1 fotkę rozłożonego mechanizmu do mycia. Z rozkładu części zorientujesz się w jakiej kolejności rozkładałem werk. Nie zgadza się jedynie położenie sprężyny, ale musiałem ją po prostu gdzieś położyć. Myłem miękkim pędzelkiem precyzyjnym w benzynie ekstrakcyjnej, a smarowałem chińską oliwą do zegarków 702. Niektóre elementy w zasadzie tylko wystarczy dobrze wykąpać w samej benzynie.

Składać zaczynasz od przekładni chodu, potem sprężyna, pin do uwolnienia wałka, przekładnia naciągu i przechodzisz do 2 strony. Koło godzinowe, ćwiertnik i już jesteś przy tirecie. Włożysz tuleję zębatą i to koło do naciągu i delikatnie wsuniesz wałek naciągu. Teraz już jak z płatka, pozostałe elementy tiretu i przykrywasz ćwiertnik mostkiem. Srona od tarczy jest w zasadzie gotowa. Przechodzisz na 2 stronę do kotwicy, lekko naciągasz sprężynę, robisz próbę czy kotwica ładnie odbija i montujesz balans. Balans rusza od samego patrzenia, nakęcasz spreżynę na maksa i w zasadzie to tyle. Pozostaje przetestować mechanizm, czy nie bedzie sie zatrzymywał itp. Zostawisz na 2-3 dni, jak będzie ok, to montujesz tarczę, wskazówki, i cieszysz się zegarkiem. Przy rozmonotwaniu i montowaniu masz kilka newralgicznych momentów takich jak przykrycie przekładni chodu mostkiem głównym, zamontowanie kotwicy i balansu oraz uwolnienie i zamontowanie sprężynek pod kołem naciągu i w tirecie. Na sprężynki trzeba bardzo uważać, bo strzelają, gdzie sie da, a znaleźć trudno. Ja dociskam okrągłym patyczkiem od strony np. sworznia, który przykrywa cały sworzeń z osadzoną na nim sprężyną i lekko dociska samą sprężynę. Dopiero jak to mam w ten sposób zabezpieczone, to zwalniam naciąg poprzez uwolnienie dłuższego ramienia sprężynki lub przy zakładaniu napinam aż zaskoczy w miejscu gdzie ma być zamontowana. Reszta jakby co to na priv, bo to nie dział techniczny😊

20201024_155339_HDR.thumb.jpg.651a854bbd503312b4f6c56982473477.jpg


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, papax napisał:

Rzadko ostatnimi czasy coś wrzucam, no ale taki egzemplarz myślę, że powinien się tutaj znaleźć :). Naprawdę super stan, jak na Ałmaza był bardzo mało noszony.

 

 

 

PieNkny! 😍  Ładniejszy od mojego. Zazdraszczam i gratuluję nabytku


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale taki egzemplarz myślę, że powinien się tutaj znaleźć :)

SZAŁ PAŁ!!!!

Aby zdobyć tego ałmaza, chyba musiałeś @papax teleportować się w czasie o jakieś 60 lat wstecz


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Takie dwa wpadły, nie najpiękniejsze, ale są. Miedzianka i mały Poljot. Ten drugi chyba niezbyt często widziany?

 

DSC_0409.thumb.jpg.19c9246821d229b629d92a89ff66e056.jpg

 

DSC_0408.thumb.jpg.b858c61a069be9b0af1f9f05a6b97bc2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Walter_87 napisał:

Nie jest to nowy nabytek, ale po generalnym przeglądzie, wymianie osi balansu i szkiełka, w końcu żyje i cieszy po raz drugi :)

 

 

Który to rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Walter_87 napisał:

Nie jest to nowy nabytek, ale po generalnym przeglądzie, wymianie osi balansu i szkiełka, w końcu żyje i cieszy po raz drugi :)

 

Bo Ruski zegarek cieszy dwa razy:

Pierwszy:

- jak kupisz

i drugi:

- jak się go uda do życia przywrócić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się stworzyć pełną kolekcję, myślałem, że kfg będzie ostatni, ale okazało się, że zwykła medyczna zjawiła się u mnie później :) Popracuję tylko nad ringiem i kalendarzem i będzie mjut :)

image.thumb.png.e38176fcd5715007d4d62a7af4c72d92.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek Ty te wszystkie Slavy kupiłeś jedynym strzałem...?

 

Roman napisz proszę że dwa zdania na temat artefaktu jaki trzymasz w ręku, dzięki. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet Gostrest Toczmech 🙂

To Typ 3 czyli męski nareczny  który przypłynął razem z fabryka Dueber - Hampden z Ameryki do Moskwy. 

Mega rzadki albo przynajmniej ja polowalem ładnych kilka lat 😁

 

IMG_20201117_173412.thumb.jpg.5db97835de1812bcdc03d1f39e8f7012.jpg

 

IMG_20201117_173521.thumb.jpg.b4149af0e61fc6152f746ce3044053d5.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Romek, świetny zakup. Tak z czystej przyzwoitości chyba też będę musiał poszukać trochę staroci, może uda się zebrać cztery typy... 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemek 🙂

Oczywiście  że szukajbjesli jesteś zainteresowany. 

Ja szukałem ładnych kilka lat i nic ale wszystkie trzy brakujące trafiły się w tym roku.   Taki zbieg okoliczności 😂

Teraz jeszcze Pawła poproszę żeby uruchomił wstawil brakujące części i będzie gitarra 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Remo74 napisał:

Piotrek Ty te wszystkie Slavy kupiłeś jedynym strzałem...?

4 lata (Polska, Ukraina, Rosja, Turkmenistan)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, rk7000 napisał:

Dzięki Przemek 🙂

Oczywiście  że szukajbjesli jesteś zainteresowany. 

Ja szukałem ładnych kilka lat i nic ale wszystkie trzy brakujące trafiły się w tym roku.   Taki zbieg okoliczności 😂

Teraz jeszcze Pawła poproszę żeby uruchomił wstawil brakujące części i będzie gitarra 😁

Jakiego Pawła? 

Ed 

Pmwas. 

 

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, rysqut napisał:

4 lata (Polska, Ukraina, Rosja, Turkmenistan)

 Czwarta od prawej dla mnie Sztos! 👌Turkmenistan...:) A tak na marginesie ciekaw jestem jak polskie kolekcje radzieckich zegarków mają się na tle tego co mają koledzy  z zagranicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego właśnie zostałem w tyle z kolekcją. Nie penetruję wschodnich rynków... :)

 

Piękne strzały Panowie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.