Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Początkiem wieku wśród kolekcjonerów, na tym forum mówiono na takie sławy "lodówka". Czy ta nomenklatura istnieje dalej? Pozdrawiam starą gwardie - jesteście? Zaglądacie?


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Początkiem wieku wśród kolekcjonerów, na tym forum mówiono na takie sławy "lodówka". Czy ta nomenklatura istnieje dalej? Pozdrawiam starą gwardie - jesteście? Zaglądacie?
Tak do tej pory się mówi lodówka - stara nie stara gwardia pilnuje zasad

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rk7000 napisał:

Łał - NOS lodówka zawsze mile widziana 🙂

Gratuluję 👍

Dziękuję, NOS jak NOS... ideał ale brak papierów więc dyskwalifikuje jako NOS 😉😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Kilka dni temu w dziale okazji napisałem, że w niedzielę wstawię fotkę mojego poljota 55g kupionego ostatnio na allegro za 190 zł. Zegarek wisiał w licytacji tydzień i nikt go nie chciał, więc kupiłem. Zegarek w oryginale z 1 lekkim przebarwieniem na ringu. Póki nie znajdę idealnego, to ten zostaje. Tarcza w stanie "bardzo dobrym" jak na wiek zegarka, ale po południu w dziale okazji wstawię jeszcze 2 fotki, aby pociągnąć wcześniejszą dyskusję i pokazać jak światło ma wpływ na to co widać na takiej tarczy. Reasumując za 200 zł zegarek w oryginale, bez konieczności nakładów finansowych, bo tak jak było napisane w ogłoszeniu na poprawnym chodzie, czyli robił +3 minuty na dobę, ale wyregulowałem do -8s na dobę. To mi wystarczy i cieszę się z tego co mam. Nie sprawdzałem, ale bransoleta jest chyba fabryczna. Nie oceniam w tym miejscu czy warto było czy nie.

p1.thumb.jpg.a9ec7cfe161f3eb00db7e393b6dfaa1e.jpg

 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mislavo napisał:

Dzień dobry. Kilka dni temu w dziale okazji napisałem, że w niedzielę wstawię fotkę mojego poljota 55g kupionego ostatnio na allegro za 190 zł. Zegarek wisiał w licytacji tydzień i nikt go nie chciał, więc kupiłem. Zegarek w oryginale z 1 lekkim przebarwieniem na ringu. Póki nie znajdę idealnego, to ten zostaje. Tarcza w stanie "bardzo dobrym" jak na wiek zegarka, ale po południu w dziale okazji wstawię jeszcze 2 fotki, aby pociągnąć wcześniejszą dyskusję i pokazać jak światło ma wpływ na to co widać na takiej tarczy. Reasumując za 200 zł zegarek w oryginale, bez konieczności nakładów finansowych, bo tak jak było napisane w ogłoszeniu na poprawnym chodzie, czyli robił +3 minuty na dobę, ale wyregulowałem do -8s na dobę. To mi wystarczy i cieszę się z tego co mam. Nie sprawdzałem, ale bransoleta jest chyba fabryczna. Nie oceniam w tym miejscu czy warto było czy nie.

 

 

A czy mógłbyś odciągnąć koronkę i zrobić zbliżenie od strony dekla? Wydaje mi się nieoryginalna

 

Edit. I jeszcze z boku od strony koronki

 

Edit jeszcze raz. Właściwie nie musisz dodawać zdjęć, widać dobrze. Na cenę 55g wpływa (poza stanem ogólnym) oryginalność koronki i szkiełka bo są charakterystyczne dla tego modelu. Jeśli jedno albo drugie jest nieoryginalne, to cena 200 zł jest maksymalną. 

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak, tak. Koronka jest nowa, ale kupiłem tak jak napisałem nie dlatego, że to była okazja, tylko dlatego że nie miałem i jeżeli kiedyś trafię w stanie ideolo za normalne pieniądze to wymienię, a ten egzemplarz zostaje. Wygląda dobrze i koronka nie stanowi dla mnie problemu, jest dobrze spasowana. Chodziło mi o to, aby jeżeli wykładam te 2 stówy, to zegarek prezentował się dobrze i nie wymagał dalszych inwestycji. Da się w tym zarówno chodzić, a i w oczy nie rzuca  się ,że coś z nim nie tak.  Zakup był świadomy i nikt mnie nie wprowadził w błąd. Po bazarkach mało chodzę, a cena 2 stówy na necie za ten zegarek z przesyłką, może i maksymalna, ale taniej lepszego nigdzie długo nie widziałem🙂.  Zdjęcia na aucji były na tyle dobre, że mankamenty były widoczne. A teraz zapraszam do działu okazji, bo tam pokażę jak ten mój zegarek wygląda w innym świetle.

Edytowane przez Mislavo

/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym z OLX jest nie tak (pomijam sekundnik) Wizualnie też wygląda ładnie i da się w nim chodzić. Droższy o 50 zł, ale ma koronkę stalową oryginalną. 

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie wątek o tym zegarku w dziale okazje. Zobacz sobie dzisiejszą fotkę mojego zegarka wykonaną pod innym kątem i policz plamki na tarczy, których tu nie widać. Wnioski wyciągnij sam. Nie musisz się ze mną zgadzać.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzis z taka Wolna, blado wyszlo, ale ladny stan zachowania..

choc majster mowil, ze moze te koperty nieoryginalne bo stalowe?

ladnie cyka, mechanizm czysty- sliczny : ) 

 

 

 

image.png.0bc10f9b534623d18cc7198fd4babe70.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz miał rację 😀 jeśli stalowa.

Edytowane przez krislet74

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, krislet74 napisał:

Zegarmistrz miał rację 😀 jeśli stalowa.

 

ale werk tez jest stalowy. czytalam tutaj, ze wczesniejsze modele byly wlasnie cale w stali...

glowy jednak nie dam : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😀 to pokaż werk 

Edytowane przez krislet74

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Sylwia1gb napisał:

 

ale werk tez jest stalowy. czytalam tutaj, ze wczesniejsze modele byly wlasnie cale w stali...

glowy jednak nie dam : )

 

Niestety nie było wołen, czy wostoków precyzyjnych w stali. Jedynie chrom i złocone. W tej Twojej jest więcej problemów - tarcza jest zamiennikiem, sekunda nie od ruska i koronka zupełnie nieoryginalna (nie pasująca do epoki)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety... Pod kątem kolekcjonerskim ta Wołna to nic ciekawego. Za to stalowa koperta zawsze na plus jeśli ktoś chce używać zegarka codziennie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moje zegarkowe zainteresowania niebezpiecznie skręcają na wschód...

btyhsdfhr.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, krislet74 napisał:

Zegarmistrz miał rację 😀 jeśli stalowa.

 

3 godziny temu, mkoch napisał:

 

Niestety nie było wołen, czy wostoków precyzyjnych w stali. Jedynie chrom i złocone. W tej Twojej jest więcej problemów - tarcza jest zamiennikiem, sekunda nie od ruska i koronka zupełnie nieoryginalna (nie pasująca do epoki)

 

3 godziny temu, rysqut napisał:

No niestety... Pod kątem kolekcjonerskim ta Wołna to nic ciekawego. Za to stalowa koperta zawsze na plus jeśli ktoś chce używać zegarka codziennie 

Panowie pozwolę sobie wstawić trochę większe zdjęcie tej Wołny.

Tak - sekundnik nieoryginalny.

Tak - koronka zamiennik.

Nie - tarcza nie jest zamiennikiem. To ORYGINAŁ.

Nie koperta raczej nie jest stalowa. Sądząc po zadrapaniach na kantach uszu jest na 99% oryginalna chromowana.

E26852F8-2E5F-4B37-A925-C446CD6545AA.jpeg.551db744588244d1798c428e6521b599.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kchrapek dziękuje za Fachowy głos !

przed chwilka rozmawiałam z majstrem i  również potwierdził powyższe słowa. Dodaje zdjęcia koperty.

2C19EC69-0F3C-4CE4-A9FF-957E5ED154AF.jpeg

AD406925-9EEF-4DBC-BED9-F42BAF115115.jpeg

Edytowane przez Sylwia1gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Tarcza i koperta oryginalna


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taką zmęczona Rakietę się skusiłem. Stan jaki jest każdy widzi, ale takich indeksów jeszcze chyba nie widziałem. Albo nie pamiętam :) Ciekawa czy nie?

 

DSC03722.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Enkil napisał:

Faktycznie rzadkie, ja mam chyba tylko w tym majaku. 

 

Majaka znam ale Rakiety chyba faktycznie nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.