Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Ziben86 napisał:

No wskazówki to temat rzeka, w katalogu tylko w tym modelu są takie jak u mnie, a w innych Pobiedach z tej serii już inne (takie łezkowate). Co nie wyklucza że w tym modelu mogą być też takie jak w innych 🤔😁

Co do ceny to uważam że trochę ponad stówę za tak fajną Pobiede to cena przyzwoita.... 

Wiem z kim przegrałem. Świetny zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Wieniek1410 napisał:

....

W ostateczności walnę sprayem na czarno, albo kupię taki "ala anodowanie na granatowo"  :D

O to to to! Na Allegro jest fajna polska oksyda do brązów i mosiądzów. Jak się dobrze odtłuści to wychodzi ładny czarnobrunatny kolorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, drobnypijaczek napisał:

Wiem z kim przegrałem. Świetny zakup.

Marcin to nie zakup z żadnej aukcji czy licytacji. 

Ale dziękuje 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz?

No ten model był na allegro. Aż mi się wierzyć nie chce... Ale jest ładny, aż się chce na niego patrzeć... Idę po piwo bo zazdrość przez mnie przemawia.

Gratulacje, świetny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, drobnypijaczek napisał:

Co ty gadasz?

No ten model był na allegro. Aż mi się wierzyć nie chce... Ale jest ładny, aż się chce na niego patrzeć... Idę po piwo bo zazdrość przez mnie przemawia.

Gratulacje, świetny jest.

Szczerze nie z Allegro! 

Jest ładny, masz rację :)

też sobie otworze piwo i będę na niego patrzył 😉😁😝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja do plastika paska nie mam 😪 I jak wam pokaże? Trzeba będzie poczekać na dostawę z ali chyba. Ale w międzyczasie jedzie też fajna rzecz :)

Edit.  Yyyyy na stałe teleskopy. Też może być problem...😪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek jak Ty się nie chcesz pochwalić to ja skorzystam 😉😁
za***ista Rakieta 🤩😍

IMG_20201216_081836.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w tym miejscu żałuję że nie ma możliwości dania minusa :D, dałbym za to że masz a ja nie.. :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kchrapek napisał:

A ja do plastika paska nie mam 😪 I jak wam pokaże? Trzeba będzie poczekać na dostawę z ali chyba. Ale w międzyczasie jedzie też fajna rzecz :)

Edit.  Yyyyy na stałe teleskopy. Też może być problem...😪

 

Krzysztof, a mógłbyś poratować jakimś linkiem do pasków na ali? szukam i szukam czegoś fajnego ale ciężko wybrać z kilkudziesięciu tysięcy  żeby nie kupić jakiegoś badziewia. 

Edytowane przez forteca

Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaki zegarek, ale rusko-podobnych pasków na stałe uszy jest dużo:

 

1038760811_Zrzutekranu2020-12-19o09_57_40.thumb.png.ea5dfc4f4497dfcc4de0ddd8aa4b59a3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perlonów jest pełno za grosze na allegro. Pasują do rusków, bo w tamtych czasach takie się nosiło w PL, wiem bo sam nosiłem :) Te z kompasem lub Gagarinem bywają na OLX. Zwykłe podkładki z trzema paskami kupisz za dychę u każdego zegarmistrza. Resztę na ruskich portalach aukcyjnych. Jedynie ten na sprężynie, to trudna sprawa. Jeszcze @krywoj75 szyje takie różne paski, które pasują do rusków, bo są siermiężne i grube. Naprawdę trzyma klimat tych lat.

Problem ze starymi, oryginalnymi paskami z ZSRR jest taki, że w Rosji one są po prostu drogie. Nowy lub prawie nowy Gagarin, to wydatek rzędu 2000RUB więc raczej nikt normalny tego nie kupi. Mnie pomógł załatwić @prw6 za co jestem bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Ziben86 napisał:

Ehh Kamy 😍
Dopiero 9 w kolekcji, a raczej w zbiorze bo gdzie mi tam do kolekcji 😁

  👇MODEL III (4-58)👇

 

 

Ładna ta Kama - też już ją gdzieś widziałem... A te Rakiety i inne z tej fabryki to Ty chyba kupujesz od tej samej osoby - bo wyglądają jakby były z jednej kolekcji?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, art_69 napisał:

 

Ładna ta Kama - też już ją gdzieś widziałem... A te Rakiety i inne z tej fabryki to Ty chyba kupujesz od tej samej osoby - bo wyglądają jakby były z jednej kolekcji?

Oj nie, mam różne źródła 😁

Po prostu moje zdjęcia są podobne do siebie bo zawsze minimalistyczne żeby pokazać zegarek nie tło 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dziś przygotowałem takie 2 zegarki, które niedawno kupiłem, a mają ze sobą trochę wspólnego. Na pierwszy ogień rzadki poljot z mechanizmem na 21 kamieniach i tarczą sygnowaną FOREIGN. Zegarek kupiony jako uszkodzony, więc koszty były do przyjęcia, ale naprawa trudna. Od strony dekla werk "pokropiony" czymś smolistym i zerwany 1 łeb śruby, a od strony tarczy wszystko zalane klejem lub farbą. Doczyszczenie tego było wyzwaniem. Jakby tego było mało po poskładaniu werku okazało się, że kotwica nie odbija. Przyczyną był pęknięty kamień łożyskowania kotwicy. Chyba zegarek komuś po prostu upadł. Kamienia nie wymienilem, ale udało mi się usunąć fragment kamienia, który był odłamamy i blokował mi kotwicę. Poniżej efekt mojej tygodniowej pracy🙂

p1.thumb.jpg.dae4dc6ce1986f32f8dddc1d3c79bf53.jpg

 

Drugi zegarek to sekonda z bardzo rzadkim mechanizmem na 21 kamieniach cal. 2414A. Zegarek kosztował mnie całe 35 zeta jako uszkodzony. Wysyłka była droższa. Na szczęscie okazało się, że musiałem jedynie wyrównać wskazówki i  wymienić szkło. Szkoda bo było ori z lupką, ale z drugiej strony zegarek miał być uszkodzony, a mechanizm chodzi idealnie😁

s1.thumb.jpg.025c12405889192f527c35617a818c71.jpg

No i werk 2414A

20201220_101206_HDR.thumb.jpg.bab187ba3ec9074ed214fb0e2a366670.jpg

 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadkie zegarki, świetne stany, perfekcyjna robota - i aby było więcej osób z taką filozofią, i z takim podejściem do zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Prawda jest taka, że gdyby nie posjonaci, to część zegarków po prostu nie dałoby rady naprawić, bo koszty przerosłyby wartość pacjenta. Przypuszczam, że z moim poljotem tak by się właśnie stało. A tak powoli, małymi kroczkami, bo nawet jak nie mam czasu, to wystarczy pół godzinki, aby poskładać np. remontuar i osadzić kotwicę + balans. Zwykle tak to u mnie wygląda, wieczorem zanim żona przygotuje kolację, to ja zdążę coś "wyrzeżbić". Moim zdaniem warto, a najlepszy widok jak taki zegarek zaczyna "żyć" na nowo🙂


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mislavo! Zazdroszczę umiejętności. Ja mam dwie lewe ręce, chociaż oglądałem audycje Adama Słodowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważaj, [mention=97144]cheles[/mention] już czyha!
Wiem wiem drażni mnie

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Przeglad i serwis wyklucza stan NOS a na recę to możesz powiedzieć stan idealny

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cheles napisał:

Wiem wiem drażni mnieemoji2958.png

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

Przeglad i serwis wyklucza stan NOS emoji2958.png a na recę to możesz powiedzieć stan idealny emoji6.png

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie tak. Nos to jest gdy w fabryce został włożony do pudełka i tak tam sobie siedzi. Ewentualnie czasem ktoś wyjmie aby popaczeć jaki fajny i odkłada ram skąd wziął. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, borewicz07 napisał:

Mislavo! Zazdroszczę umiejętności. Ja mam dwie lewe ręce, chociaż oglądałem audycje Adama Słodowego.

Dzięki, ale moim zdaniem to raczej kwestia ciekawości, determinacji i chęci. Najlepiej moim zdaniem uczyć się na własnych błędach. Jak na razie ta wiedza kosztowała mnie jakieś 100 zł, czyli koszt mechanizmów, które niestety uszkodziłem podczas próby ich naprawy. Wydaje mi sie, że to niewiele, ważne jednak aby zrozumieć jak każda przekładnia działa, bo wtedy łatwiej doszukać się usterki. Nie bez znaczenia jest też jakość narzędzi, bo np. to uszkodzenie kamienia w moim poljocie to ja zauważyłem dopiero po obejrzeniu łożyska pod powiększeniem x10. Dlatego powoli i systematycznie pozbywam się chińczyków i sięgam po narzędia dla profesjonalistów.  Trochę to kosztowne, ale powoli, małymi kroczkami...


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnej Kamy nie przepuszczę jak się trafia i mimo iż taką mam to kupiłem drugą. Pewnie jedna pójdzie dalej w świat. Piękny zegarek , na żywo w ekstra stanie a na zdjęciu wygląda jak zwykle beznadziejnie :)

 

KAMA XIV Typ 192ЧН.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.