Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe Uszy dołączyły do rodziny :)

IMG_20201223_091318.jpg

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny. Gdzie dostałeś nowe uszy?

Edytowane przez rurov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajtam, nie czepiaj się :) bzel to cześć wymienna. Ładna uszasta. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=81333]Mawis[/mention] zmień bezel, nie było takich w uszastych. Pokaż kształt szkiełka, czyli ujęcie z boku.
Zmienię jak tylko ktoś mi taki sprzeda :)

IMG_20201223_132807.jpg

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko miodzio, tak jak powinno być. Bezele bywają, tylko trzeba uważać na podróby. Łatwo poznać, bo oryginały są chromowane, a współczesne zamienniki stalowe. Ewentualnie zobacz zamiennik u @Enkil na jego uszastej, czarny aluminiowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, renqien napisał:

@Mawis zmień bezel, nie było takich w uszastych. Pokaż kształt szkiełka, czyli ujęcie z boku.

 

A co jest nie tak w tym bezelu? Widziałem multum uszatych wyposażonych w ten model bezela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem multum różnych uszastych z przeróżnymi tarczami, bezelami i koronkami, ale to nie znaczy, że z takimi były produkowane. Były tylko dwa rodzaje lunety do tych zegarków i dwa rodzaje tarcz, mieszane dowolnie czyli w sumie cztery warianty:

IMG_4140.thumb.jpeg.5004cc7d8fe025fd07da320adba1657b.jpeg

 

Dodatkowo były NVCH-30 ale to już inna bajka, inna tarcza i z logo pisanym cyrylicą, inne wskazówki "F", inne grubsze szkiełko, a w niektórych inne, druciane uszy. Bezel z resztą nadal srebrny chromowany.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostał nowe prawidłowe wnętrzności 😁 i teraz cieszy moje oko i ozdabia kolekcję 🤩

IMG_20201224_112423.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, renqien napisał:

Ciekaw jestem stanu zaraz po zakupie ;) 

Takie ogłoszenie w niszowej grupie na Fb było. Kilka niemal złomków a wśród nich Wostok :)

131028122_2068377873298571_6847610861495733559_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Widziałem go na FB, też się zastanawiałem. Faktycznie fajny zegarek, były jeszcze w drewnie z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, kchrapek napisał:

Takie złotko zakupiłem. Prześliczne maleństwo ale rozmiar iście damski :)

 

 

Śliczne maleństwo! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to tak z ciekawości zapytam o jej wagę - widziałem ją na Alle...

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mercel napisał:

Jeśli można to tak z ciekawości zapytam o jej wagę - widziałem ją na Alle...

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Złota jest 11g, więc była tańsza niż złom :) Tylko w lombardzie tak tanio kupisz - sprawdzone. Dziwi mnie to, że powinni się znać na swoim fachu a w większości się nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złota jest 11g, więc była tańsza niż złom  Tylko w lombardzie tak tanio kupisz - sprawdzone. Dziwi mnie to, że powinni się znać na swoim fachu a w większości się nie znają.
Dzięki

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Na początek Krzysztofowi chciałem pogratulować ciekawych nabytków👍

 

Natomiast ja sam jako, że powoli mamy końcówkę roku zacząłem się zastanawiać nad zegarkiem, który stanowiłby niejako podsumowanie całej tej mojej rocznej zbieraniny. Zdecydowałem się dziś na pokazanie zegarka, którego zawsze szukałem i nawet raz czy dwa razy mogłem kupić, ale rezygnowałem bo albo stan był bardzo słaby, albo  zegarek niekompletny, a znalezienie do niego wskazówek raczej skazane na niepowodzenie. A tu niespodziewanie na początku grudnia udało mi sie "kupić", napisałem celowo w cudzysłowie, bo za niespełna 80 zł, nawet nie marzyłem że coś takiego może się zdarzyć. Nie wiem czy to był dla mnie najlepszy zakup w tym roku, ale najlepszy strzał, to już na pewno. Mnie się w każdym razie w dalszym ciągu wydaje to niemożliwe🙂. A więc do rzeczy, moje cudo:

p3.thumb.jpg.9daab4bed71cda7bc46303033e326fab.jpg

 

A jeszcze mi się przypomniało, że na deklu znalazłem wybitą chyba datę, tylko się zastanawiam czego: prodikcji zegarka, produkcji dekla, a może ktoś komuś to podarował w dniu 8 marca 1961? Bo data serwisu to chyba raczej nie jest. Mam takie zegarki z wybitą datą przez zegarmistrza, ale to raczej nieco późniejsza data być powinna. W sumie coś takiego w stalowych poljotach mam tylko w tym jednym.

20201227_140710_HDR.thumb.jpg.db868f274e5e87408e54377f5f0fe191.jpg

 

Edytowane przez Mislavo

/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mislavo napisał:

Dzień dobry. Na początek Krzysztofowi chciałem pogratulować ciekawych nabytków👍

 

Natomiast ja sam jako, że powoli mamy końcówkę roku zacząłem się zastanawiać nad zegarkiem, który stanowiłby niejako podsumowanie całej tej mojej rocznej zbieraniny. Zdecydowałem się dziś na pokazanie zegarka, którego zawsze szukałem i nawet raz czy dwa razy mogłem kupić, ale rezygnowałem bo albo stan był bardzo słaby, albo  zegarek niekompletny, a znalezienie do niego wskazówek raczej skazane na niepowodzenie. A tu niespodziewanie na początku grudnia udało mi sie "kupić", napisałem celowo w cudzysłowie, bo za niespełna 80 zł, nawet nie marzyłem że coś takiego może się zdarzyć. Nie wiem czy to był dla mnie najlepszy zakup w tym roku, ale najlepszy strzał, to już na pewno. Mnie się w każdym razie w dalszym ciągu wydaje to niemożliwe🙂. A więc do rzeczy, moje cudo:

 

 

Super stalowy Poljot i jeszcze w śmiesznej cenie :) Gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kchrapek napisał:

Takie złotko zakupiłem. Prześliczne maleństwo ale rozmiar iście damski :)

 

 

Sprawdzałeś może, czy ma złocone oznaczenia na mechanizmie? W tych wersjach dość często występowały, ale nie jest to reguła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.