Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki ! Też się bardzo podoba - na dodatek pięknie działa / po przeglądzie i smarowaniu /

 

"Coś" jeszcze może dotrze do mnie za jakieś dwa tygodnie - wtedy oczywiście się pochwalę 😀...

1 godzinę temu, Walter_87 napisał:

 

 

Świetna! Nigdy takiej nie widziałem. Wygląda jak Longines z lat 60. :)

 

 

Świetna! Nigdy takiej nie widziałem. Wygląda jak Longines z lat 60. :)

 A dzięki ! Też bardzo mi się podoba ...

"coś" ma jeszcze dotrzeć do mnie za jakieś dwa tygodnie...- Oczywiście wtedy się pochwalę 😀..

 
Edytowane przez High-Castle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rk7000 napisał:

A u mnie Złotoust Vodołaz CHS 191 - długo poszukiwany.

Zegarek produkowany w latach 1950 - 1975, ten tutaj z tego co się orientuje jest z lat 70-tych więc być może jesteśmy równolatkami :D

60mm średnicy, 20mm wysokości, 25mm w uszach - taki sobie gigant :) 

Dziękuję kolegom Piotr R i Piotr T :)

Na samą myśl, że miałby być założony na gołym nadgarstku boli mnie dłoń.;) (wbijanie się koronki przy ruszaniu dłonią)

Gratuluję zakupu.👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, rk7000 napisał:

Do morsowania :D 

Roman, gdyby do tego zegarka przyczepić ruski czołg T34, to w dalszym ciagu wyglądałoby to naturalnie;).  A na serio zajefajny watch👍


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, yorki_man napisał:

63ef3e3316aaa48ae40c26f97f718698.jpg&key=bb597524861b26d63075094cb3d12cbf3c79ea8386dc8ef66cb5f7102e5531e2

gratuluję, tarcza PRAWIE idealna :D

8 godzin temu, rk7000 napisał:

A u mnie Złotoust Vodołaz CHS 191 - długo poszukiwany.

Zegarek produkowany w latach 1950 - 1975, ten tutaj z tego co się orientuje jest z lat 70-tych więc być może jesteśmy równolatkami :D

60mm średnicy, 20mm wysokości, 25mm w uszach - taki sobie gigant :) 

Dziękuję kolegom Piotr R i Piotr T :) 

263063825_IMG_20210131_120922kopia.thumb.jpg.bbab607525d776dd4389313d83923431.jpg

 

307638235_IMG_20210131_120746kopia.thumb.jpg.885cc2f9964975fda145326afdc6047c.jpg

 

217414494_IMG_20210130_142749kopia.thumb.jpg.a66a2611b3130453b7d7601d35e6bb14.jpg

 

1866002075_IMG_20210130_141959kopia.thumb.jpg.99301c984d547bda14ad8bda5c8278a0.jpg

 

1197815925_IMG_20210130_142354kopia.thumb.jpg.69cddb44006f29668583029eaadf6eb9.jpg

 

111988790_IMG_20210131_115932kopia.jpg.5a79d21a07b491ff7b24fff4ad356698.jpg

IMG_20210131_120608.jpg

Roman, super nabytak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła znana i lubiana Rakieta :)

 

IMG_20210201_122356.jpg

Edytowane przez Buczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi to.. można z powodzeniem robić zimowe zaprawy z zegarków :)

 

 Serio..

 Fajne urządzenie  do mycia.. sprytne..

 Jakie obroty?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie jest, i ciche, ale ile to nikt nie wie. To pierwsza myjka mego mistrza :) możliwe że jest z mojego rocznika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Enkil napisał:

Szybkie jest,

No to uważaj.. żeby koła ząbków nie pogubiły od śiły od/dośrodkowej....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh przydałaby się taka myjka😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Enkil napisał:

Dwa nowe Nabytki :)

Jeden taki.. 

Drugi taki. 

:D

 

 

Kwadratowe słoiki... W moich stronach to się w takich śmietanę z targu przynosiło... I sanepid się  nie czepiał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszą być kwadratowe, inaczej płyn kręcił by się razem z koszykiem i by słabo myło. 😁 Tak mi majster powiedział, coby nie był że się wymundrzam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna Baltika, a i w tle jakieś wspaniałości ;)

 

Maszynka też niczego sobie. Żona by w niej jakieś koktajle przygotowywała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Enkil napisał:

Muszą być kwadratowe, inaczej płyn kręcił by się razem z koszykiem i by słabo myło. 😁

 Jak Ci się "stuczom" to możesz dać okrągłe a do środka włożyć wkładkę  ze "skrzydełkami ( podobne jak w urządzeniach do mieszania ciasta..)... płyn wówczas też będzie się "szelontał" a nie kręcił :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmwas

Ależ ja to rozumiem, jak się ciągle je banany to raz na jakiś czas można zjeść cytrynę.

walter_87

ładne nabytki, gratuluję.

rk7000

niezły potwór

yorki

piękny okaz, możesz zrobić fotkę mechanizmu?

enkil

fajny pomysł i wykonanie. Poszukaj sprytnego elektronika, żeby wykonał regulator obrotów, bo może być koktajl.Czy myjka ultradzwiękowa nie byłaby lepszym rozwiązaniem?

 

Edytowane przez timegoesby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, timegoesby napisał:

Czy myjka ultradzwiękowa nie byłaby lepszym rozwiązaniem?

Do pewnych czynności czyszczenia to tak..

 Jeżeli masz kamyki ( kotwica, ) to taka lepsza jest..

 Ja czyszczę w myjce ultra..., i już kilka razy szukałem paletek z kotwicy, więc kortwice myję "mieszając płyn w pojemniku, a części w koszyczku..

Zastanawiam się czy nie zrobię na  szybko z wiertarki stołowej, bo jes regulacja obrotów ( płynna) a i do "borkopu" można zapiąc taki "koszyczek... :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, timegoesby napisał:

 

enkil

fajny pomysł i wykonanie. Poszukaj sprytnego elektronika, żeby wykonał regulator obrotów, bo może być koktajl.Czy myjka ultradzwiękowa nie byłaby lepszym rozwiązaniem?

 

Dzięki w imieniu kogoś kto go wykonał minimum 40 lat temu :D myślę że zegarki będą bezpieczne, przez tyle lat było dobrze. Choć przyznam, że sam myślę, czy nie założyć potencjometru. Może tak zrobię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno plusem jest, masz pojemnik z płynem do mycia i pojemnik ze spirytem. Wyciągasz koszyczek z jednego pojemnika do drugiego i po sprawie. Ale gabaryty swoje ma. Może to kwestia ustawień myjki, ustawiam na 30W i jeszcze nic się nie rozleciało, mam na myśli kotwice.

2 minuty temu, Enkil napisał:

Dzięki w imieniu kogoś kto go wykonał minimum 40 lat temu :D myślę że zegarki będą bezpieczne, przez tyle lat było dobrze. Choć przyznam, że sam myślę, czy nie założyć potencjometru. Może tak zrobię. 

To trzeba było tak od razu, że to zabytek i to sprawdzony jak większość naszych zegarków:-)

Przepraszam ,że jeden (post) pod drugim , ale nie nadążam:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@enkil są gotowe układy do regulacji obrotów na allegro. Kosztują jakieś grosze, są do zmontowania samemu albo już zmontowane i masz płynną regulację jak książka pisze. Do tego prosty timer i masz komputer czyszcząco myjący :D Jeszcze jakiś układ do podgrzewania płynów do zadanej temperatury, wysięgnik elektryczno pneumatyczny i sąsiad zzielenieje z zazdrości ;) 

 

Aaaa, jeszcze umocuj nieruchomo pod koszyczkiem mały wiatraczek z wentylatora od komputera, wymusisz obieg płynu w koszyczku. 

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.