Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Enkil napisał(-a):

Taki tam nabytek, podobno awaryjne niesłychanie... 

 

 

Co to dzisiaj mamy za dzień?? :D :D


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czwartek? 😉 

:D

 

Edycja :

 

Oczywiście prima aprilis :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jeszcze przed paschą zdążyła taka szajba:

 

IMG_4350.thumb.jpeg.c95e62b20c5fcd5cb81f8f25abfc3fd9.jpeg

 

W sumie to miała być złota, taki cygan na złotej bransolecie, ale @rk7000 wypatrzył, podesłał no i mnie zauroczyła. Stan bardzo zacny, a połączenie grafitowego i srebrnego bardzo efektowne. Dzięki Romek!

 

Acha, złota czeburaszka w jak najlepszym stanie i na ociekającej złotem i przepychem bransolecie nadal poszukiwana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wrzucałem z najnowszych nabytków, więc czas uzupełnić.
Spokojnych Świąt! b1393575aa8e5d0c865d75178213f9b0.jpg23621780a1ed618821f1238ee1fb6365.jpgcaad7e49c6a6ad9212f3759320a02cc7.jpg5185e6e1029971a2b87bd66a3526d159.jpg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransa olimpijska - odlot. Jak normalnie wolę paski, to taki kajdan nosiłbym jak harcerz plecak.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że do dwóch różnych mechanizmów te same wskazówki pasują...

I jeden zegarek jest z antywstrząsem a drugi bez...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, art_69 napisał(-a):

Ciekawe, że do dwóch różnych mechanizmów te same wskazówki pasują...

 Dlaczego miały by nie pasować?

 Oś minutowa może być tej samej średnicy, a średnica przekładni wskazań również ta sama ...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać tego, bo zdjęcia musiałoby być zrobione z boku, ale różnica jest w grubości kopert i przetłoczeniu dekli. Koperta werku i dekiel 2409 są szczuplejsze.


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mkl1 napisał(-a):

 Dlaczego miały by nie pasować?

 Oś minutowa może być tej samej średnicy, a średnica przekładni wskazań również ta sama ...

 

Czasami do tych samych Poljotów de luxe wskazówki od Poljota de luxe nie pasują, albo wizualnie takie same wskazówki od Poljota nie pasują do Poljolta w stalowej kopercie.

Tu wszystko pasuje - bo tak zaplanowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałęm o technicznej stronie "pasowania" nie o fabrycznej... :)

 Jeżeli średnice osi są te same to powinno pasować.. Jeżeli nie, to  nie..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zakup, w świetnym stanie. Gratulacje.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mislavo napisał(-a):

 

Super Poljot. Stal zawsze jest mile widziana:)

Mam pytanie dotyczące koronek w tych stalowych Poljotach:

Czy ta w tym 17 kamiennym jest oryginalna?

W ostatnim czasie też zakupiłem stalowego Poljota w takiej kopercie i mam taką samą koronkę a zawsze myślałem, że oryginalna to taka grzybkowa jak ta w 16 kamiennym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tych zegarków 10. Z czego wszystkie, które są na mechanizmach z moskwy lub sportiwnego mają oryginalne koronki takie jak ta w moim 16 kamieniowym ze zdjęcia. Powiem więcej, nie spotkałem się dotychczas z poljotem stalowym na w/w werkach, aby nie miał koronki takiej jak mój. Mam nawet na zapasie 2 takie koronki. Wniosek taki, że te koronki są z pewnością oryginalne. Problem zaczyna się z tymi poljotami na werku 2409, bo w tym przypadku niestety koronki bywają różne. U mnie jest mniej więcej 50/50. Skłaniałbym się ku temu, że w przypadku tych werków koronka również powinna być kształtem taka jak ta w moim 16 kamieniowym, a ta z mojego zegarka na 2409 jest niestety zamiennikiem. Dobrym, ale nieoryginalnym. Koronki niestety nie są zamienne, bo istnieje różnica w średnicy gwintu. Trudno powiedzieć dlaczego nieoryginalność prawie zawsze dotyczy tych koronek na werku 2409, ale tak niestety jest. Zegarki te są jednak taką rzadkością, że nawet z tym mankamentem są bardzo poszukiwane i trzeba być zadowolonym z tego co się ma, bo można niestety nie trafić lepszego. 

p1.jpg

p2.jpg

p3.jpg


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, kchrapek napisał(-a):

Wczoraj były super Poljoty stalowe to ja dziś świątecznie też trochę ładniej. Taki Wostoczek na 2809 :)


Taki nostalgiczny  :unsure:

A ten napis „PRECYZYJNY” o czym świadczy


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):


Taki nostalgiczny  :unsure:

A ten napis „PRECYZYJNY” o czym świadczy

To pierwszy, najstarszy Wostok precyzyjny na mechanizmie 2809. Najlepszy i najdokładniejszy mechanizm w radzieckich zegarkach naręcznych. Top of the top :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś tak jeszcze przed obiadkiem wrzucę dwa pozostałe stalowce. Dla odmiany dziś oba na werkach od sportiwnego.

Paradoksalnie ten poniższy chociaż w najgorszym stanie kosztował mnie najwięcej. Po raz 1 załapałem się na cło, ale zegarek fajny i choć miał nie być na chodzie, to po paru minutach najpierw udało mi się go ożywić, a po wyczyszczeniu mechanizmu śmiga bez problemu.

Takie o to coś🙂

p5.thumb.jpg.04cc1772053e84dff68bd95766f44b4f.jpg

 

Drugi to już sam miód, a te ażurowe wskazówki bajka🙂

p4.thumb.jpg.0aa2c6bc8c166e1e60a7f0d06f4f8a3a.jpg

 

Jeszcze na koniec wrzucę fotkę werków. Bardzo mi się podobają te werki od sportiwnego. W sumie to nie wiem po co, ale działa nawet funkcja stop sekundy:)

p6.thumb.jpg.fc40d1ac4c81969b32e1a479e7a67bb7.jpg

 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mislavo napisał(-a):

Dziś tak jeszcze przed obiadkiem wrzucę dwa pozostałe stalowce. Dla odmiany dziś oba na werkach od sportiwnego.

Paradoksalnie ten poniższy chociaż w najgorszym stanie kosztował mnie najwięcej. Po raz 1 załapałem się na cło (...)

- - -

W sumie to nie wiem po co, ale działa nawet funkcja stop sekundy:)

 

 

 

A cło z jakiego kraju, przed pandemią czy w czasie?

- - -

Jeśli chodzi o stop sekundę to w tamtych czasach, w zegarku sportowym jakim był Sportiwny, to była bardzo przydatna funkcja

zważywszy, że chyba nie było stoperów i nie mierzyli czasu z dokładnością do trzech zer po przecinku... To chyba był ogromny skok  technologiczny.:)

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopery były w tamtych czasach i nawet były zegarki ze stoperem czyli chronografy 😉 Ale jednak Sportiwny ze stop sekundą to była tańsza opcja. 

Piękne nabytki Panowie brawo 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie maleństwa wpadły jakiś czas temu.

 

😀

IMG_20210405_141221.jpg

IMG_20210405_141426.jpg

IMG_20210405_141045.jpg

Większe też wpadły, niestety nie udało się lepiej zrobić bezela. Myślę czy na współczesny nie wymienić. 

IMG_20210405_141818.jpg

IMG_20210405_141740.jpg

No i takie jeszcze się trafiły. 

 

IMG_20210405_143246.jpg

IMG_20210405_143337.jpg

IMG_20210405_143425.jpg

I populares.

 

IMG_20210405_140818.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.