Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, art_69 napisał(-a):

 

A cło z jakiego kraju, przed pandemią czy w czasie?

- - -

Jeśli chodzi o stop sekundę to w tamtych czasach, w zegarku sportowym jakim był Sportiwny, to była bardzo przydatna funkcja

zważywszy, że chyba nie było stoperów i nie mierzyli czasu z dokładnością do trzech zer po przecinku... To chyba był ogromny skok  technologiczny.:)

To jest świerzy zakup z ebaya. Nie wiem czy ta opłata celna jest odprowadzana do kraju pochodzenia czy przeznaczenia, ale zdziwiony byłem, bo kupilem tam kilka zegarków, a nigdy żadnego cła nie zapłaciłem. Żeby były śmieszniej, to zapłaciłem praktycznie dzień po dniu za kolejny zegarek i żadnego cła nie było. Przyznam, że nie rozumiem tego.

Co do stop sekundy, to o ile w zegarku sportowym jakim był sportiwny ma to sens, to akurat w poljocie ta funkcja jest trochę bez sensu. Widać, że na etapie produkcji nie było wiadomo, do jakiego zegarka dany werk będzie upakowany, bo przypuszczam, że gdyby od razu trafiał do poljota, to z ekonomicznego punktu widzenia powinien być tej dźwigni pozbawiony. No ale w końcu w Kraju Rad ekonomią się chyba nie przejmowali:).


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2021 o 13:32, Mislavo napisał(-a):

W ubiegłym roku udało mi się trafić 4 wczesne stalowe poljoty i to był moim zdaniem świetny wynik. Ten zaczął się jeszcze lepiej, bo raptem minął 1 kwartał, a ja już wzbogaciłem swoją kolekcję o kolejny 3 sztuki. Niedawno wygrałem licytację za ok. 200 zł, gdzie licytowane było 5 niesprawnych zegarków, ale 2 z nich to prawdziwe perełki. Jeden to ciekawy szwajcar w idealnym stanie, którego warto uratować, a drugi to stalowy poljocik, którym się dzisiaj pochwalę. Zegarek co prawda nie był sprawny, ale był kompletny i w bardzo dobrym stanie wizualnym. Wyczyściłem, naoliwiłem mechanizm i zegarek ruszył  bez problemu, no i śmiga, że aż miło. Poniżej mój nowy nabytekemoji4.png
W sumie to zegarek mam do parki, bo miałem już podobnego na werku moskwy 2608
Nowy jest na 17 kamieniach, na standardowym eksportowym werku 2409. 
Fajna data na deklu. Nie wiem czy to wypust zegarka, czy koperty, albo nawet dekla. Mam już podobnie znakowane dekle w stalowych poljotach. Jak znajdę troche czasu to jutro wrzucę fotki 2 pozostałych. Wesołych, zdrowych Świąt Wielkanocnych Wszystkim życzęemoji846.png
 

Jak zapłaciłeś cło to powinieneś dostać SAD, masz taki dokument? Kto to zgłosił do odprawy celnej? Robiłeś tłumaczenie dokumentów albo opis co znajduje się w paczce? Tak z zawodowej ciekawości pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie opłaty idą przez ebaya. Jak sprzedajesz coś na zatoce, a towar ma trafić po za granice UE, to jest wtedy od kupującego pobierana dodatkowa opłata. Ja jako sprzedający widzę na fakturze od ebaya, pełne rozliczenie, ale nie otrzymuję wszystkich pieniędzy. Część idzie gdzieś bokiem i nie wiem do kogo. Mało mnie to wtedy interesuje, bo ja i tak kasuję tyle, co cena sprzedaży minus prowizja ebaya itp. Tym razem ja byłem kupującym i to ja zostałem obciążony tą opłatą. Papierów na to nie ma żadnych. Masz jedynie informację przed złożeniem oferty i dokonaniem płatności, że tyle i tyle zostanie dodatkowo pobrane z karty kredytowej i koniec. Jak chcesz kupić, to musisz zapłacić. Ciekawe, że nie zawsze jest to pobierane i cholera wie od czego to zależy, bo na pewno nie od kwoty, lub tego czy prowadzisz działalność czy nie. Ten zegarek o którym piszę kosztował mnie ok. 140 zł, ale dowalili przeszło 5 dych oplat importowych + przesyłka. Jakie mechanizmy tu działają, nie mam pojęcia.

Edytowane przez Mislavo

/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Jak zapłaciłeś cło to powinieneś dostać SAD, masz taki dokument? Kto to zgłosił do odprawy celnej? Robiłeś tłumaczenie dokumentów albo opis co znajduje się w paczce? Tak z zawodowej ciekawości pytam.

Cło się płaci przy zakupie przedmiotów spoza UE.

Kiedyś jak ja płaciłem cło to dostałem list z WER (Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy Poczty Polskiej) z prośbą  o podesłanie na maila screenshot'a z aukcji i screenshot'a przelewu.

Żadnych dokumentów nie tłumaczyłem i nie robiłem opisu paczki. Zapłata była u listonosza przy odbiorze paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Mislavo napisał(-a):

Wszystkie opłaty idą przez ebaya. Jak sprzedajesz coś na zatoce, a towar ma trafić po za granice UE, to jest wtedy od kupującego pobierana dodatkowa opłata. Ja jako sprzedający widzę na fakturze od ebaya, pełne rozliczenie, ale nie otrzymuję wszystkich pieniędzy. Część idzie gdzieś bokiem i nie wiem do kogo. Mało mnie to wtedy interesuje, bo ja i tak kasuję tyle, co cena sprzedaży minus prowizja ebaya itp. Tym razem ja byłem kupującym i to ja zostałem obciążony tą opłatą. Papierów na to nie ma żadnych. Masz jedynie informację przed złożeniem oferty i dokonaniem płatności, że tyle i tyle zostanie dodatkowo pobrane z karty kredytowej i koniec. Jak chcesz kupić, to musisz zapłacić. Ciekawe, że nie zawsze jest to pobierane i cholera wie od czego to zależy, bo na pewno nie od kwoty, lub tego czy prowadzisz działalność czy nie. Ten zegarek o którym piszę kosztował mnie ok. 140 zł, ale dowalili przeszło 5 dych oplat importowych + przesyłka. Jakie mechanizmy tu działają, nie mam pojęcia.

 

Opłata jest pobierana lub nie, od tego co zostało zadeklarowane...

Cło zapłaciłeś w którym momencie i komu?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie koleżanka na szkoleniu z obsługi celnej to przy okazji zapyta jak i dlaczego tak serwis nalicza opłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, art_69 napisał(-a):

 

Opłata jest pobierana lub nie, od tego co zostało zadeklarowane...

Cło zapłaciłeś w którym momencie i komu?

Tak jak pisałem wyżej. Całość opłat płacisz w momencie dokonywania płatności za przedmiot. Wszystko idzie przez ebaya i paypal. Na rozliczeniu widzisz jedynie dodatkową pozycję z tytułu opłat importowych. Kto to dostaje, jak to ebay przesyła itd nie wiem. 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Mislavo napisał(-a):

Tak jak pisałem wyżej. Całość opłat płacisz w momencie dokonywania płatności za przedmiot. Wszystko idzie przez ebaya i paypal. Na rozliczeniu widzisz jedynie dodatkową pozycję z tytułu opłat importowych. Kto to dostaje, jak to ebay przesyła itd nie wiem. 

Spokojnie, jak masz pozycję na dokumencie - zapłacono to OK. Nie stresuj się. Ciekawy jestem jak to działa dlatego pytam. Bo z cłem i podatkami nie ma żartów. Ja córce powtarzam: "nie masz się czego bać, ani wilka, ani wampira, ani rusałki czy smoka, ani nawet mafii, czy lokalnego gangusa. Wiesz dlaczego? Bo najstraszniejsza na świecie jest KAS. I tylko jej się trzeba bać! Reszta to są mi***ie fr*ty. KAS jest najgorsza. O dziwo córka, dziesięć lat, doskonale pojęła o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest program wysyłki międzynarodowej eBay, tak to się nazywa i z zasady trzeba bardzo uważać, bo nalicza sobie opłaty z automatu od ceny i kosztów wysyłki. Opłaty są naliczane z USA, UK i jeszcze kilku krajów i są bardzo wysokie: 

 

369164558_Zrzutekranu2021-04-06o09_27_33.thumb.png.b5c5d0cda92760884bc7f9aa3b32b3f0.png

 

To sprzedający wybiera, czy chce mieć w aukcji taką formę wysyłki czy nie. Dla niego to wygoda, bo od razu ma list przewozowy, dokumenty i kuriera opłaconego. A oczywiście do całości kosztów doliczona zostaje dodatkowa prowizja PayPal, no bo to przez niego płacisz za wysyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kchrapek napisał(-a):

Taki przybrudzony Rubin dołączył do zbioru 🙂

DSC04542.JPG

Jak rubin to powinien być do kompletu telewizor 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2021 o 17:54, rk7000 napisał(-a):

No to i ja się dzisiaj pochwale  - jedna dama albo raczej królowa i jeden carski kolejarz 😉

IMG_20210405_174431.thumb.jpg.83666cdd5b549cf36deb02e6ff54c9de.jpg

 

IMG_20210405_174457.thumb.jpg.d4f8e899f75343991929d5bdda8ba1c9.jpg

 

IMG_20210405_174717.thumb.jpg.ffe80c8eacdd7a5f93ecb43b0041a574.jpg

 

IMG_20210405_174755.thumb.jpg.a0ec40e7a517023286cb619888016481.jpg

 

Roman, świetne okazy, ozdoba każdej kolekcji. 

 

11 godzin temu, kchrapek napisał(-a):

Taki przybrudzony Rubin dołączył do zbioru 🙂

DSC04542.JPG

 

Za takim się czasami rozglądam, ale jak na razie nie rzucił mi się w oczy, ciekawe czemu... 

 

Gratuluję panowie, piękne Nabytki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rk7000 piękna ta Zaria. Radzieckie zegarki nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać😲

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Tarcza Sportiwnego lux!

 

Dziękuję, wygląda świetnie i na NOS-a.  Mam problem ze wskazówkami do Rakiety, byłem przekonany, że mam a tu nie ma. Czy ktoś ma ?

Edytowane przez timegoesby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, timegoesby napisał(-a):

 

Dziękuję, wygląda świetnie i na NOS-a.  Mam problem ze wskazówkami do Rakiety, byłem przekonany, że mam a tu nie ma. Czy ktoś ma ?

W Sportiwnym wskazówki nie od tego modelu. Koperta wygląda jak NOS ale czy właściwa? jakoś dziwnie wygląda na tej fotce, może taki kąt? Możesz pokazać od tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kchrapek napisał(-a):

W Sportiwnym wskazówki nie od tego modelu. Koperta wygląda jak NOS ale czy właściwa? jakoś dziwnie wygląda na tej fotce, może taki kąt? Możesz pokazać od tyłu?

 

Rzeczywiście , ale jest zalegający napęd z tarczą. Tył koperty.

sportiv2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie taki wpłynął.

Nie wiem czy to prawilny, Panowie, ale wygląda super?

Szkiełko tylko do wymiany. 

 

DD86EAC9-578D-429C-83BD-BEA8C6BBAC9C.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2021 o 22:34, Mislavo napisał(-a):

Mam tych zegarków 10. Z czego wszystkie, które są na mechanizmach z moskwy lub sportiwnego mają oryginalne koronki takie jak ta w moim 16 kamieniowym ze zdjęcia. Powiem więcej, nie spotkałem się dotychczas z poljotem stalowym na w/w werkach, aby nie miał koronki takiej jak mój. Mam nawet na zapasie 2 takie koronki. Wniosek taki, że te koronki są z pewnością oryginalne. Problem zaczyna się z tymi poljotami na werku 2409, bo w tym przypadku niestety koronki bywają różne. U mnie jest mniej więcej 50/50. Skłaniałbym się ku temu, że w przypadku tych werków koronka również powinna być kształtem taka jak ta w moim 16 kamieniowym, a ta z mojego zegarka na 2409 jest niestety zamiennikiem. Dobrym, ale nieoryginalnym. Koronki niestety nie są zamienne, bo istnieje różnica w średnicy gwintu. Trudno powiedzieć dlaczego nieoryginalność prawie zawsze dotyczy tych koronek na werku 2409, ale tak niestety jest. Zegarki te są jednak taką rzadkością, że nawet z tym mankamentem są bardzo poszukiwane i trzeba być zadowolonym z tego co się ma, bo można niestety nie trafić lepszego. 

p1.jpg

p2.jpg

p3.jpg

 

Super, ostatnio też dorwałem 15 kamiennego Poljota na wysokiej Pobiedzie :)

W dniu 6.04.2021 o 11:26, kchrapek napisał(-a):

Taki przybrudzony Rubin dołączył do zbioru 🙂

DSC04542.JPG

Rubin to prawdziwy rarytas, ten jak na Rubina jest w świetnym stanie. 

W dniu 5.04.2021 o 17:54, rk7000 napisał(-a):

No to i ja się dzisiaj pochwale  - jedna dama albo raczej królowa i jeden carski kolejarz 😉

IMG_20210405_174431.thumb.jpg.83666cdd5b549cf36deb02e6ff54c9de.jpg

 

IMG_20210405_174457.thumb.jpg.d4f8e899f75343991929d5bdda8ba1c9.jpg

 

IMG_20210405_174717.thumb.jpg.ffe80c8eacdd7a5f93ecb43b0041a574.jpg

 

IMG_20210405_174755.thumb.jpg.a0ec40e7a517023286cb619888016481.jpg

Zaszalałeś! Królowa Zaria :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.