Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Spróbuję.. nigdy nie robiłem tak małych mechanizmów..

Będę pytał jak dotrze..

ps. co tam (tak na czuja) może być przyczyną "braku zmiany" ?

 

Możliwe, że spadła sprężynka z zabieraka (1) albo zsunął się z bolca. Tam jest dosyć nietypowy sposób przerzucania koła daty (zabierakiem właśnie, który odchyla się na mimośrodzie koła) i nie zawsze to dobrze chodzi. Albo spadła sprężynka z docisku koła (2) i nie ma napędu, żeby przeskoczyć 

 

Poljot_2614_2H_Zifferblattseite.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystałem kiedyś z rozbieranego filmiku na YT. 

jeśli znajdę wieczorem - to Ci podlikuję (chyba można tu wstawiać linki?? )

 

Na sprężynki uważaj- bo to są sprytne ruskie sprężynki.. potrafią znikać jak goniony kozak na Zaporożu..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem :)

Udało mi się wygrać licytację na taki zegarek w formie wisiorka, z zamysłem obdarowania kobiety (bardzo się z niego ucieszyła). Jest sprawny, nie gubi czasu... Jednak czy ktoś zna choć trochę historii tego tworu? Czy to kiedyś był produkt prestiżowy czy też dostępny swobodnie dla robotnika? Czy mechanizm to jakiś wół roboczy czy może jest tam coś lepszego? Pytam jako totalny laik, który czyta często wasze forum i wciąż się doszkala :)

 

Nic wielkiego, bo kupiony za cenę dwóch paczek fajek... Ale lubię wiedzieć coś o przedmiotach, którymi się otaczam.. Za wszelkie wzmianki - dziękuję! :)

 

Część zdjęć robiona własnym aparatem, jeden zrzut ekranu mechanizmu, który to uwiecznił poprzedni właściciel :) sam jeszcze cykam się rozebrać, bo i nie mam odpowiednich narzędzi. 

IMG_20210513_093840.jpg

IMG_20210513_093900.jpg

Screenshot_2021-05-13-09-45-21-855_pl.allegro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, z Ljuksami jest ten problem, że ciężko je nawet na wschodzie trafić.

 

Myślę, że to nie tak, że nikt nie chciał... Tylko parę osób nie zdążyło, parę nie wiedziało 

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, rysqut napisał(-a):

Super, z Ljuksami jest ten problem, że ciężko je nawet na wschodzie trafić.

 

Myślę, że to nie tak, że nikt nie chciał... Tylko parę osób nie zdążyło, parę nie wiedziało 

To żart z tym że leżał. Był w kup teraz i od razu wziąłem za grosze zresztą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, kchrapek napisał(-a):

To żart z tym że leżał. Był w kup teraz i od razu wziąłem za grosze zresztą. 

 

A ile to groszy, bo nie wyszukuje mi aukcji?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, art_69 napisał(-a):

 

A ile to groszy, bo nie wyszukuje mi aukcji?

Nie wiem czy pokazywać żeby nie denerwować... :)  https://allegro.pl/oferta/luks-cccp-10676760996?snapshot=MjAyMS0wNS0wNFQxMjowMToxNS4yMjdaO2J1eWVyO2M5OGE4MWYxMWRiZjZkYmQ1NWE3NDA1M2MzMTczMGFiOGYwNDZhMTViNDAzOTA4YjM0ZTJjNTNlZWE0NzIzMTc%3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, kchrapek napisał(-a):

 

naprawdę niewiele.

Edytowane przez księgowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kchrapek napisał(-a):

Trza mieszkać na portalach, a nie spać, pracować i zajmować się rodziną to i wyniki bedom! Do roboty łowcy tu nie ma się co denerwować tylko szukać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kchrapek napisał(-a):

 

Trzeba pokazywać :). Ale masz szczęście...  Od razu przypominają mi się wszystkie moje fuksy.

Ostatnio też szukałem tarczy do rzadkiego stalowego Poljota,  a kupiłem cały zegarek w podobnej cenie... I już drożej kupiłem zegarek, który niedawno sprzedałeś, ktoś tu rzucił linka, ktoś inny kupił i do mnie naokoło wrócił. Prawdopodobnie ta osoba pytała się Ciebie czy na pewno jest stalowa koronka....

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Trza mieszkać na portalach, a nie spać, pracować i zajmować się rodziną to i wyniki bedom! Do roboty łowcy tu nie ma się co denerwować tylko szukać!

W tym przypadku akurat kupowałem jak byłem w pracy i byłem mocno zajęty, dosłownie na moment kontrolnie podszedłem do komputera. I pach! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mojej biblioteczki wpadło to ;)

9543BBAC-E46D-492B-844D-2CEDE72EFEA0.jpeg

EB20F434-59AC-4167-8E4F-280331FB9385.jpeg

F4991812-EC84-45C6-BBA6-5EC8B7C4AE6B.jpeg

B8A1434D-CB29-46F0-8A51-30369EF8271C.jpeg


Kupię każdy zegarek typu UFO, Cheburashka, Shaiba w stanie 9/10-NOS. Rakieta, Poljot, Cornavin, Zim, Cardinal, Exacta etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok, którego dostałem niedawno od ojca. Dzisiaj odebrany od zegarmistrza, przeleżał u niego tydzień na dość solidnej rehabilitacji.

Wyczyszczony, szkiełko spolerowane, parę części trzeba było wymienić, no i w końcu zaczął chodzić.

 

20210514_115513.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mojej biblioteczki wpadło to

Gdzie i jak takie cudo można nabyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A do mojej biblioteczki wpadło to
Gdzie i jak takie cudo można nabyć?
Po co już widać, że są błędy. Medycznej w kopercie oktagonalnej nie było pierwsza wersja też była z błędami i ceny to były pobożne życzenia autora katalogu

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cheles napisał(-a):

Po co już widać, że są błędy. Medycznej w kopercie oktagonalnej nie było emoji57.png pierwsza wersja też była z błędami i ceny to były pobożne życzenia autora katalogu

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

Nadaje się to wydawnictwo na podpałkę do pieca co najwyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się nie chciałem wcześniej wyłamywać, za darmo trudno przyjąć, a co dopiero płacić za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba :)

Są zdjęcia kopert z obu stron, w katalogach tego brakuje i często się zastanawiam jak zegarek powinien wyglądać z d.. y strony, a tu proszę, wszystko jest. A co do składaków to wiadomo, że takich "wydawnictw nie można traktować poważnie. O cenach się nie wypowiem, bo to chyba oczywiste... 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle. Od ok. roku mam to starsze wydanie z granatową okładką - bywa pomocne :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wy w temacie jesteście już dawno obeznani  to wam się może raz na jakiś czas przydać, ale jak kupi żółtodziób to sorry ale ilość błędów i bzdur eliminuje to na starcie jako nazwijmy to "podręcznik". Zrobi więcej szkody niż  pożytku.

A z nowości znów zegarek których nie zbieram bo Slavy to raczej nie moja bajka, ale jak się trafi model który akurat jest dość urodziwy w akceptowalnym stanie i cenie to jak nie kupić :) Kiedyś zresztą miałem i sprzedałem więc czas na powrót do zbioru :) 

SLAVA 2427-911848.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.