Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładny ale pierwszy raz widzę takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie dalej jest takie czy takie były czy tarcza po prostu pasuje,

Też ma taką kopertę i mechanizm z taką tarczą... Bym miał ładny zegarek....

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh trzeba było brać bo cena była zacna! Rozwialiscie moje wątpliwości.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rysqut napisał(-a):

 

 

 

Mam identyczny! Pokręciłem w poprzednim poście, bo byłem pewien, że tam siedzi starszy werk, a nie bocian. A jednak ;)
Ten grafitowy ma gładki dekiel, a srebrny ma All Stainless Steel :)

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolejny :) Byłem bardzo zdziwiony że byłem jedynym licytującym. Zegarek coraz rzadszy i w świetnym stanie wizualnym. Jedynie luma wykruszona we wskazówce, reszta super stan. Zdjęcia tego nie oddają ale na żywo ekstra. Tak więc wylicytowany za 100 zł.

 

WOSTOK 2214-783430.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych modelach były ze trzy rodzaje sekundników taki zwykły, zwykły ze strzałką, i ozdobnym grotem i ze strzałką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/15/2021 at 9:59 AM, Po Bieda said:

W opracowaniach znajdziesz aktykuł kolegi Enkil`a o historii fabryki "Czajka".

 

Sama historia jest niesamowita, zaczyna się trzęsieniem ziemi a potem napięcie rośnie, przy wielu nieoczekiwanych zwrotach akcji leci (dosłownie) w kosmos - polecam zapoznanie się z nią. Generalnie, Czajka to ciekawy temat, bo produkowała całość (mechanizm, tarcza, koperta, bransolety) z własnych projektów i we własnym zakresie, a część produkcji poszła w kierunku zegarków biżuteryjnych. Są więc wersje bogato zdobione, malowane, emaliowane, z ceramiką, cudami wiankami itede. Nie jest to może wół roboczy, ale przyzwoity damski zegarek, który ma swoje zalety i wady. Do wad należy to, że maleńki mechanizm nie jest łatwo rozebrać, a szczególnie trzeba uważać na włos, który  łatwo jest uszkodzić; jeśli nie masz wprawy, lepiej tego nie rób. Tenże werk szedł również do części męskich zegarków, i nieźle się sprawdzał - to tak przy okazji. Rok temu sprzedałem podobny, zaserwisowany za 70 zł. Czy dostępny powszechnie.....w sojuzie nic nie było dostępne powszechnie, poza służbą zdrowia i obowiązkiem pracy. Zegarek sam w sobie stanowił luksus. Moja siostra dostała naręczną Czajkę na komunię w 1980 r., chodzi sprawnie i punktualnie do tej pory, choć po prawdzie większość tego czasu przeleżakowała w szufladzie.

 

 

Dziękuję za odpowiedź - konkretną, rozbudowaną :) zwłaszcza za link, bo będzie czytania, ale i za własną wypowiedź - już się czegoś więcej dowiedziałem; biorę się za czytanie!

 

Co do samego zegarka - późni do 1minuty po dwóch dniach. Ciężko ocenić dokładniej z powodu braku sekundnika i dokładniejszych indeksów. Ufam, że trochę dziewczynie posłuży :) pozdrowienia! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich odwiecznych planów zegarkowych zrealizowany! Z pozdrowieniami dla @Elob500 :) 

 

IMG_4473.thumb.jpeg.a07dc79f72db5dc7f1292eb41f659b73.jpeg

 

Co cieszy, to werk 31659, rzadki w tych modelach. Zegarek wymaga trochę troski, luma wskazówek lekko skorodowała i koperta w jednym miejscu oblazła z chromu, ale jak widać na zdjęciu prawie tego nie widać, a zdjęcie celowo trafia w punkt uszkodzenia. Ten chrom w płynie czyni cuda, a to jeszcze nie wyschło. Po 24 godzinach będzie idealnie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, renqien napisał(-a):

Jeden z moich odwiecznych planów zegarkowych zrealizowany! Z pozdrowieniami dla @Elob500 :) 

 

IMG_4473.thumb.jpeg.a07dc79f72db5dc7f1292eb41f659b73.jpeg

 

Co cieszy, to werk 31659, rzadki w tych modelach. Zegarek wymaga trochę troski, luma wskazówek lekko skorodowała i koperta w jednym miejscu oblazła z chromu, ale jak widać na zdjęciu prawie tego nie widać, a zdjęcie celowo trafia w punkt uszkodzenia. Ten chrom w płynie czyni cuda, a to jeszcze nie wyschło. Po 24 godzinach będzie idealnie. 

 

Cała przyjemność po mojej stronie. Jak pozwolisz to na bazie tego zegarka opiszę jak powinien wyglądać ORYGINAŁ tego modelu.

Niestety ale tak poprawnych modeli jest już jak na lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pisz :) Jakby trzeba było jakieś zdjęcie czy coś, to wal śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, timegoesby napisał(-a):

Dotarła wreszcie Baltica.

 

 

Baltika zacna, lecz pasek niegodny :mellow:


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, renqien napisał(-a):

Jeden z moich odwiecznych planów zegarkowych zrealizowany! Z pozdrowieniami dla @Elob500 :)

 

Co cieszy, to werk 31659, rzadki w tych modelach. Zegarek wymaga trochę troski, luma wskazówek lekko skorodowała i koperta w jednym miejscu oblazła z chromu, ale jak widać na zdjęciu prawie tego nie widać, a zdjęcie celowo trafia w punkt uszkodzenia. Ten chrom w płynie czyni cuda, a to jeszcze nie wyschło. Po 24 godzinach będzie idealnie. 

 

 

Który chrom w płynie polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Molotowa i jest OK. Mógłby być twardszy, ale ładnie i równo kryje. Z resztą sam widzisz na zdjęciu:

 

IMG_4491.thumb.jpeg.e76888bfb499101fc3d34341f26d90a3.jpeg

 

W dużym przybliżeniu i pod odpowiednim kątem trochę widać, bo musiałbym zdjąć szkiełko, żeby zrobić to jak należy, wyszpachlować i spolerować papierem przed lakierowaniem:

 

IMG_4493.thumb.jpeg.98f6df6a14c09b8e439f31e3390c7174.jpeg

 

ale z dystansu wygląda całkiem całkiem:

 

IMG_4490.thumb.jpeg.c7a3708c63c052083ad98193c06e93bd.jpeg

 

a było tak:

831635731_Zrzutekranu2021-05-18o20_45_16.png.8cc6cb6ab2c2104ac0aeadbca7295b81.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Walter_87 napisał(-a):

 

Baltika zacna, lecz pasek niegodny :mellow:

 

Doszły i paski....🙂

baltika.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Joebarbaro napisał(-a):

Co do samego zegarka - późni do 1minuty po dwóch dniach. Ciężko ocenić dokładniej z powodu braku sekundnika i dokładniejszych indeksów. Ufam, że trochę dziewczynie posłuży :) pozdrowienia! 

Co do dokładności: z reguły - im większe koło balansowe (przy zachowaniu podobieństwa innych elementów), tym większa dokładność chodu. Tutaj koło balansowe jest malutkie, ten zegarek miał być i czasomierzem, i ozdobą, a nie wiem, czym bardziej :) Na pewno nie kupuje się go dla jego precyzji. Jeśli późni 30 s/d, to jest całkiem przyzwoicie, a po serwisie i smarowaniu pewnie będzie lepiej. Swego czasu mój fabrycznie nowy Poljot miał taką odchyłkę, a jest to mechanizm o wiele większy, więc - teoretycznie - dokładniejszy. Niech się dobrze nosi.

16 godzin temu, Enkil napisał(-a):

Mój nowy nabytek,

 

Był niedawno taki na Alle za jakieś nieduże pieniądze - to ten sam?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Po Bieda napisał(-a):

 

Był niedawno taki na Alle za jakieś nieduże pieniądze - to ten sam?

 Tak, to ten :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego poskładałem, plexi nie jest czasem od nvch30? bardzo wysokie sie wydaje

 

image.thumb.png.105e54f7762f04e7eee0ad7a03e1c4a1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.