Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Zarąbiste zegarki👍. Budzik to ten z aukro?


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Nie lubię tam kupować, bo Czesi są mało komunikatywni. Tutaj też, jakbym sam nie policzył IBAN i nie pocisnął sprzedawcy, to pewnie bym zegarka nie miał, bo nawet nie odpisywał. Numeru śledzenia też nie dał. Ale na szczęście wszystko się dobrze skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Kupowałem już u tego sprzedawcy i dostałem wszystko na maila po wygranej licytacji. Z numerem przesyłki, to jest różnie, ale z drugiej strony jeszcze mi się nie zdażyło, aby coś kiedyś nie doszło. Zegarek faktycznie tanio nie poszedł, ale ja od dłuższego czasu w tym stanie nie widziałem, więc cena jak najbardziej adekwatna do stanu. Na ebayu poszedłby drożej, na allegro mam wrażenie że również. Gratuluję:)


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tarcza jest jakaś żółta - tak samo było na aukro i tak samo wygląda na tym zdjęciu i luma na wskazówkach jest chyba dorabiana,... Koronki są chyba za nowe - zegarek wygląda jakby był przez kogoś zrobiony....

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tarcze bardzo często są żółte, podobnie jak w Striełach. Słońce, czas... A wskazówki jakieś jaśniejsze to też norma. Zobacz dwa przykładowe zdjęcia z netu:

Poljot_Alarm_Kirowa_2.jpg.a1b8d6f3ea492662149a23446407c679.jpge7573620188e0325eb4f94da6babed45.thumb.jpg.44489c3835ee4283c894ce8261d898ad.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że zegarek w oryginale, no i Poljot, a nie Sygnał - bo chyba rzadszy... Wcześniej nie zauważyłem tego.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest pięknie spatynowana, wskazówki fajne. Cena? dałbym więcej ale kolega uprzedził ze chce go bardzo więc odpuściłem. Dałbym więcej :) Poza wszystkim bierzcie pod uwagę że to Poljot a nie Sygnał. Poljot jest dużo dużo rzadszy. Niech cieszy @renqien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem oczywiście o budziku.


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slava 32 Jewels

Zegarek posiadam już jakiś czas, ale jeszcze go nie prezentowałem.

Link do aukcji allegro, podesłał w innym temacie jeden z forumowych kolegów więc każdy może sobie ocenić czy warto było kupić czy też nie.

12.thumb.png.3de6b2c3345334fe24493e948c3321f9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, pabloo_ napisał(-a):

Slava 32 Jewels

Zegarek posiadam już jakiś czas, ale jeszcze go nie prezentowałem.

Link do aukcji allegro, podesłał w innym temacie jeden z forumowych kolegów więc każdy może sobie ocenić czy warto było kupić czy też nie.

 

Rzeczywiście jakieś  bardzo rzadkie zegarki udaje Ci się kupić - a taka Sława to jaki pułap ceny, bo się nie orientuję - 100. 200 czy 300 zł?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od sytuacji. Tak jak dobrze poszukasz to za połowę ceny trafisz. Druga kwestia czy rzadki no aż tak nie. Trafiają się, oczywiście w lepszym lub gorszym stanie

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, art_69 napisał(-a):

 

Rzeczywiście jakieś  bardzo rzadkie zegarki udaje Ci się kupić - a taka Sława to jaki pułap ceny, bo się nie orientuję - 100. 200 czy 300 zł?

Nie kupuję dużo, raczej skupiam się na rzadszych zegarkach bo tylko takie mnie cieszą i mogą wzbogacić mój zbiór. 

Już dawno doszedłem do wniosku, że to nie ilość zegarków świadczy o jakości zbioru.

Na str. 720 w dziale "RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH masz link do aukcji.

10 minut temu, cheles napisał(-a):

Zależy od sytuacji. Tak jak dobrze poszukasz to za połowę ceny trafisz. Druga kwestia czy rzadki no aż tak nie. Trafiają się, oczywiście w lepszym lub gorszym stanie

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
 

Dlatego napisałem o tym, że pojawił się link do aukcji i każdy może sobie ocenić czy to dla niego okazja czy nie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, art_69 napisał(-a):

 

Rzeczywiście jakieś  bardzo rzadkie zegarki udaje Ci się kupić - a taka Sława to jaki pułap ceny, bo się nie orientuję - 100. 200 czy 300 zł?

To jest rzadki zegarek. Może nie biały kruk ale wcale nie jest łatwo trafić szczególnie ładny stan jak ten. I taki stan spokojnie 300 zł wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwalę się najnowszym nabytkiem i przy okazji pierwszym rosyjskim zegarkiem w kolekcji :)
Trochę spory, ale jeszcze ujdzie. Koronka mogłaby być lepiej wykończona, ale fajnie, że można zegarek modyfikować według własnego upodobania.

IMG_20210702_121247.jpg

IMG_20210703_133212.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Walter_87 napisał(-a):

Chwalę się najnowszym nabytkiem i przy okazji pierwszym rosyjskim zegarkiem w kolekcji :)
Trochę spory, ale jeszcze ujdzie. Koronka mogłaby być lepiej wykończona, ale fajnie, że można zegarek modyfikować według własnego upodobania.

IMG_20210702_121247.jpg

IMG_20210703_133212.jpg

Sorki - pewnie to kwestia zdjęcia ale wygląda jakby był sporo za duży 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta koperta ma w uszach chyba 22 mm. może bez bransolety, na pasku byłoby lepiej - sam się zastanawiałem nad taką kopertą i dalszą przeróbką zegarka ale nigdy nie miałem go na ręku, też mam wąski nadgarstek....

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się ostatnio całkiem ładny i dość rzadki poljocik w klimacie, który bardzo lubię, czyli zegarek z początku lat 60-tych. Cieszy mnie tym bardziej, że jak kupowałem to wyglądało tak jakby tarcza miała dobny, ale widoczny defekt, a okazało się, że jest w stanie idealnym, bo to coś było tylko zabrudzeniem z farby na szkle. Mój nowy nabytek:)

p1.thumb.jpg.bfc651c2a0274ea3fe945ea7af7f8100.jpg

Dodatkowo cieszy sygnowany dekiel, a stan mechanizmu rzekłbym dziewiczy:)

p2.thumb.jpg.a485d9c8a8d3805fcc96e89c6f77286b.jpg

 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mój przyjechał z Niemiec.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny! Tarcza cudowna :wub:
A czy balans nie powinien być bez antywstrząsu?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Walter_87 napisał(-a):

A czy balans nie powinien być bez antywstrząsu?

 

Była bardzo dawno dyskusja na ten temat. Byli zwolennicy teorii, że późne 2408 mogły mieć antywstrząs. Ja wolę jednak myśleć, że 16-stka jest na sztywno. Dało by się to zweryfikować ściągając tarczę - jeśli jest tam też sprężynka, to ok. Ale podejrzewam zmianę mostka. 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Walter_87 napisał(-a):

Piękny! Tarcza cudowna :wub:
A czy balans nie powinien być bez antywstrząsu?

 

12 minut temu, mkoch napisał(-a):

 

Była bardzo dawno dyskusja na ten temat. Byli zwolennicy teorii, że późne 2408 mogły mieć antywstrząs. Ja wolę jednak myśleć, że 16-stka jest na sztywno. Dało by się to zweryfikować ściągając tarczę - jeśli jest tam też sprężynka, to ok. Ale podejrzewam zmianę mostka. 

 

Moim zdaniem wszystko jest tak jak wyjechało z fabryki. Mam 3 tego typu zegarki na werku 2408 z antywstrząsem. Zresztą zgodnie z tym co w każdym przypadku jest napisane na deklu:

p3.thumb.jpg.0ecca4a350fb2d92ec30a0e07db1069f.jpg

Jak pisałem wyżej stan mechanizmu tego zegarka dziewiczy. Wygląda tak jakby śrubki nie widziały śrubokręta. Można oczywiście podmienić balans, ale podmiana dekla jest już mało prawdopodobna, bo któremu zegarmistrzowi by się chciało. W moich 3 zegarkach na werku 2408 z incablokiem jest również informacja na deklu, że balans jest z antywstrząsem. Moim zdaniem wszystko się zgadza i to nie są przypadki, bo tych przypadków jest po prostu za dużo.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.