Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Mislavo napisał(-a):

 

 

Moim zdaniem wszystko jest tak jak wyjechało z fabryki. Mam 3 tego typu zegarki na werku 2408 z antywstrząsem. Zresztą zgodnie z tym co w każdym przypadku jest napisane na deklu:

p3.thumb.jpg.0ecca4a350fb2d92ec30a0e07db1069f.jpg

Jak pisałem wyżej stan mechanizmu tego zegarka dziewiczy. Wygląda tak jakby śrubki nie widziały śrubokręta. Można oczywiście podmienić balans, ale podmiana dekla jest już mało prawdopodobna, bo któremu zegarmistrzowi by się chciało. W moich 3 zegarkach na werku 2408 z incablokiem jest również informacja na deklu, że balans jest z antywstrząsem. Moim zdaniem wszystko się zgadza i to nie są przypadki, bo tych przypadków jest po prostu za dużo.

Weźmy poprawkę, że to zegarki eksportowe, a tam się cuda działy i wszystko jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z taką samą sytuacją spotkałem się kilkukrotnie w Stolicznych - niby na werku 16 kamieni, a miały antywstrząsy...
Dotychczas byłem przekonany, że 2408 nie miały antywstrząsu :mellow:


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie chciałem napisać, że o ile w poljotach ta konfiguracja jest raczej rzadko spotykana, to w przypadku stolicznych jest pospolita, bo dotyczy większości zegarków na 2408, gdy na tarczy nie określono ilości kamieni. Pewny nie jestem, ale chyba każdy stoliczny ma na deklu napisane cyrylicą, że balans jest amortyzowany. Raczej w takim przypadku nie podmieniano na masową skalę całego werku, a tych 16 kamieniowych jest cała masa. Przypadek to raczej nie jest.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Mislavo napisał(-a):

 

Moim zdaniem wszystko jest tak jak wyjechało z fabryki. Mam 3 tego typu zegarki na werku 2408 z antywstrząsem. Zresztą zgodnie z tym co w każdym przypadku jest napisane na deklu:

 

Jak pisałem wyżej stan mechanizmu tego zegarka dziewiczy. Wygląda tak jakby śrubki nie widziały śrubokręta. Można oczywiście podmienić balans, ale podmiana dekla jest już mało prawdopodobna, bo któremu zegarmistrzowi by się chciało. W moich 3 zegarkach na werku 2408 z incablokiem jest również informacja na deklu, że balans jest z antywstrząsem. Moim zdaniem wszystko się zgadza i to nie są przypadki, bo tych przypadków jest po prostu za dużo.

 

Przekonałeś mnie zupełnie. Nie mam wątpliwości że masz rację. Sprawa dekielka przesądza sprawę


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2021 o 23:01, Mislavo napisał(-a):

To właśnie chciałem napisać, że o ile w poljotach ta konfiguracja jest raczej rzadko spotykana, to w przypadku stolicznych jest pospolita, bo dotyczy większości zegarków na 2408, gdy na tarczy nie określono ilości kamieni. Pewny nie jestem, ale chyba każdy stoliczny ma na deklu napisane cyrylicą, że balans jest amortyzowany. Raczej w takim przypadku nie podmieniano na masową skalę całego werku, a tych 16 kamieniowych jest cała masa. Przypadek to raczej nie jest.

 

Dodatkowo dodam, że (jeśli dobrze pamiętam) mając amortyzowany balans, werk nadal jest 16j. te które mają 18j. 17j. mają też amortyzację na kole wychwytu. :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdza się to co napisałem, tyle że popełniłem czeski błąd pisząc 18j. zamiast 17j.  :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbieractwa paskowego ciąg dalszy:
IMG_4655.thumb.jpeg.a96795658131a51830fefd9fa679e4e6.jpeg
 
Gorące podziękowania dla [mention=50363]ridah[/mention] i [mention=47356]rk7000[/mention] za genialne i bardzo rzadkie znaleziska 
No piękny nabytek.... też taki chcę

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Zwierzyńcu w dzień targowy

takie można zrobić łowy😊

WIN_20210707_12_57_51_Pro.thumb.jpg.322bd74138f8459a735b91e240fbd67f.jpg

Remi

Edytowane przez Remi124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa pierwsza :)
Zegarki z lat 60. to jest to, co tygryski lubią najbardziej ^_^

IMG_20210707_170939.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Poljocik zasilił kolekcję. Choć wymaga serwisu to stan wizualny bardzo zadowalający. 

20210707_171202.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kilka ładnych dni u mnie jest ale dopiero teraz się chwalę bo urlop rzecz święta 🏖☀🌊
Bardzo zmęczona ale dosyć rzadka Rakieta napędzana przez najpiękniejszy radziecki mechanizm 🤩

IMG_20210704_092100.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łosz karwa mać, zazdrość mnie ogarnia, w razie co to kupię ten niepotrzebny ci zegarek :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Enkil napisał(-a):

Łosz karwa mać, zazdrość mnie ogarnia, w razie co to kupię ten niepotrzebny ci zegarek :D

 

Przemek kto jak kto ale Ty to napewno masz taką 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w niewłaściwej kopercie :( , a koperta jest tu ważna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę jakiś czas temu na neta a tu kolega Krzysztof robi wyprzedaż 😁 no to łyknąłem co oferował bo ceny miał jak na wietrzeniu magazynów 😂
Pierwszy z zakupów, stary bo z 2 kwartału 1950 roku model 112-К 😍. No i siedzi w kartoniku ☺

IMG_20210704_092153.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, renqien napisał(-a):

U mnie dziś grane "Prawy do lewego VOL. 2"

 

 

Śliczna  parka :) 

 

 

Czy są tu jeszcze tacy co pamiętają słynną "bitwę na Łucze" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh staruszki z lat 50/60 i ta słabość do nich
😁😁
Super Pobiedka z piękną tarcza 😍... ale weź karwasz twa mać zrób jej zdjęcie 🤬😫

IMG_20210704_092735.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ziben86 napisał(-a):

Eh staruszki z lat 50/60 i ta słabość do nich
😁😁
Super Pobiedka z piękną tarcza 😍... ale weź karwasz twa mać zrób jej zdjęcie 🤬😫

IMG_20210704_092735.jpg

Zdjęcie rób na parapecie w świetle dziennym ale nie w pełnym słońcu, zegarek od góry nakryj pergaminem (taki pół przezroczysty) coś jak namiot i wtedy nawet telefonem wyjdą zdjęcia bez tych paprochów

Cię Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, renqien napisał(-a):

U mnie dziś grane "Prawy do lewego VOL. 2"

Ładna parka :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygarnąłem niedawno takiego oto towarzysza:)

p1.thumb.jpg.62710dc0383d9dd9bf1627b03c46efc6.jpg


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.