Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, renqien napisał(-a):

Eeeee, najciekawszemu tylko dupkę pokazujesz... ;) 

Tego pierścionka? Z marabinu kaszynowego? 

IMG_20210925_171605.jpg

IMG_20210925_171625.jpg

IMG_20210925_171700.jpg

IMG_20210925_171706.jpg

IMG_20210925_171723.jpg

IMG_20210925_171831.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się guzik, przycisk (Пуговица) nazywa. Właśnie ten jest z nich najciekawszy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informuję, że domknałem kolekcje lodowek. Wiem jest skaza na tarczy ale i tak się cieszę, że mogę temat zamknąć a raczej zapudlić 22d6845f3071b08a5829fe04e97e178b.jpg

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Tego pierścionka? Z marabinu kaszynowego? 

IMG_20210925_171605.jpg

IMG_20210925_171625.jpg

IMG_20210925_171700.jpg

IMG_20210925_171706.jpg

IMG_20210925_171723.jpg

IMG_20210925_171831.jpg

Gratuluję szanowny Panie nabytku. 

, :D

W razie co to wiesz :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Tego pierścionka? Z marabinu kaszynowego?

Naprawdę było to przy karabinie maszynowym? Do czego służyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samolotach wprowadzono fotokarabiny już podczas I WŚ. Do treningów i potwierdzania zestrzeleń. Na kliszy naświetlał się poza realnym lub wirtualnym efektem trafienia także widok takiego zegarka.

 

reklama-horo-cine-fotokarabin.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, cjareck napisał(-a):

Naprawdę było to przy karabinie maszynowym? Do czego służyło?

Tak były takie i jemu podobne 

Do karabinu montowano taki zegar i kamera robiąc zdjęcia podczas ostrzału dodatkowo w rogu zdjęcia nanosiła obraz zegarka z godziną 

 

Zegary z kamerami pistoletowymi. | WatchUSeek Watch Fora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tarant napisał(-a):

W samolotach wprowadzono fotokarabiny już podczas I WŚ. Do treningów i potwierdzania zestrzeleń. Na kliszy naświetlał się poza realnym lub wirtualnym efektem trafienia także widok takiego zegarka.

Dzięki! O fotokarabinach w lotnictwie oczywiście słyszałem, ale nie widziałem, że były do tego zegarki!

1 godzinę temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Tak były takie i jemu podobne 

Do karabinu montowano taki zegar i kamera robiąc zdjęcia podczas ostrzału dodatkowo w rogu zdjęcia nanosiła obraz zegarka z godziną 

 

Dzięki! Jak pisałem wyżej, nie miałem pojęcia o tym, że nagrywając ataki za pomocą broni pokładowej również nagrywano tarcze specjalnych zegarków. Pisałeś o karabinie maszynowym, a to jednak dla mnie coś nieco innego ;) Teraz wszystko jasne, a ja dowiedziałem się kolejnej rzeczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, cheles napisał(-a):

Uprzejmie informuję, że domknałem kolekcje lodowek. Wiem jest skaza na tarczy ale i tak się cieszę, że mogę temat zamknąć a raczej zapudlić

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
 

Przecież wiesz że to nie koniec :)

187414958_1107641132977647_2561430957363048392_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten od towarzyszy z roboty ciekawy, ale za to fabryczny z 15 zjazdu to ciekawostka o większej historycznej wartości. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Enkil napisał(-a):

Ten od towarzyszy z roboty ciekawy, ale za to fabryczny z 15 zjazdu to ciekawostka o większej historycznej wartości. :)

Teraz za staż pracy, albo na odchodne to albo uścisk dłoni prezesa, albo whisky można dostać. Nie to co kiedyś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś wiem ale jak na razie jedna wypłynęła i może to jakaś zmyła

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mislavo napisał(-a):

Dzień dobry. Dziś chciałem pokazać takie niby nic, ale dla mnie jeden z najlepszych tegorocznych zakupów. Kiedyś pokazał mi ten zegarek tu na forum kolega @rysqut, wtedy widziałem go 1 raz w życiu. Jakoś specjalnie nie szukałem tego zegarka, bo trafienie go przypomina szukanie igły w stogu siana, ale cuda się zdarzają i w maju trafiłem na licytację tego poljota. Najbardziej się zdziwiłem, że prawie nikt go nie chciał. Co prawda nie był na chodzie, ale pod wartwą brudu zapowiadał się bardzo dobrze. Dałem niebotyczne 100 zł + przesyłka i za 131 zeta mam Poljota FOREIGN na bardzo rzadkim mechaniźmie 2414A na 21 kamieniach. Dla mnie bajka. Zegarek przeleżał w pudełku kilka m-cy, ale w tym tygodniu w końcu go ogarnąłem. Po wyczyszeniu chodzi jak marzenie, a wygląda jeszcze lepiej:)

p1.thumb.jpg.4339d98148f0a8209c64bcf60aff8f16.jpg

Te Poljoty masowo szły do UK w różnych konfiguracjach i tam do dziś można jeszcze je trafić na aukcjach za bardzo przyzwoite pieniądze. Mam bodaj dwa egzemplarze na tym mechanizmie kupione właśnie na Wyspach. Niemniej jednak słyszałem od pewnego zegarmistrza że te mechanizmy były wyposażone jedynie w 19 kamieni. Nigdy ich nie liczyłem więc nie wiem czy to prawda. Swoją drogą pogratulować nabytku 👌 niewątpliwie w Polsce raczej ciężko je trafić dodatkowo w tak dobrej cenie.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Progfan_87 napisał(-a):

Te Poljoty masowo szły do UK w różnych konfiguracjach i tam do dziś można jeszcze je trafić na aukcjach za bardzo przyzwoite pieniądze. Mam bodaj dwa egzemplarze na tym mechanizmie kupione właśnie na Wyspach. Niemniej jednak słyszałem od pewnego zegarmistrza że te mechanizmy były wyposażone jedynie w 19 kamieni. Nigdy ich nie liczyłem więc nie wiem czy to prawda. Swoją drogą pogratulować nabytku 👌 niewątpliwie w Polsce raczej ciężko je trafić dodatkowo w tak dobrej cenie.

Zawsze gdy robię zegarek dla siebie to zapomnę zrobić zdjęcia tego mechanizmu od strony tarczy, ale kamieni jest 21. Dodatkowe kamienie od strony tarczy są na łożysku wychwytu i kole pośrednim, a od strony dekla na kole pośrednim i sekundowym. Czyli jest 21j.

Tak jak pisałeś w UK można spotkać poljoty na 21 kamieniach, ale raczej dotyczy to werku 2409A. Jeżeli to nie problem to chętnie bym zobaczył co masz na werku 2414A, bo ja dotychczas spotkałem ten mechanizm jedynie w sekondach i teraz w tym poljocie, kórego kupilem. Jeżeli masz jakiś inny model to zapodaj proszę jakąś fotkę. Chętnie bym zobaczyl co mam jeszcze do znalezienia:).

Edytowane przez Mislavo

/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mislavo napisał(-a):

Zawsze gdy robię zegarek dla siebie to zapomnę zrobić zdjęcia tego mechanizmu od strony tarczy, ale kamieni jest 21. Dodatkowe kamienie od strony tarczy są na łożysku wychwytu i kole pośrednim, a od strony dekla na kole pośrednim i sekundowym. Czyli jest 21j.

Tak jak pisałeś w UK można spotkać poljoty na 21 kamieniach, ale raczej dotyczy to werku 2409A. Jeżeli to nie problem to chętnie bym zobaczył co masz na werku 2414A, bo ja dotychczas spotkałem ten mechanizm jedynie w sekondach i teraz w tym poljocie, kórego kupilem. Jeżeli masz jakiś inny model to zapodaj proszę jakąś fotkę. Chętnie bym zobaczyl co mam jeszcze do znalezienia:).

Troszkę się zagalopowałem 🙄 sprawdziłem i posiadam tylko jedną sztukę i to na 2409A, drugi Poljot o którym myślałem to zwykły 2414 czyli 17j. Co do ilości kamieni to dzięki za rozwianie wątpliwości 👍

20210623_094247.jpg

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamień z serca mi spadł. Już się bałem, że znowu będzie szukanie typu mission inposible jakiegoś poljota, którego nigdzie nie ma😀. A swoją drogą to ciekawy jestem, czy jest jeszcze jakiś model poljota na werku 2414A? Sekond na tym werku widziałem 3 lub 4 modele, ale poljota tylko 1. A Twój zegarek bardzo ładny. Ten model zawsze mi się podobał:).


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mislavo napisał(-a):

Kamień z serca mi spadł. Już się bałem, że znowu będzie szukanie typu mission inposible jakiegoś poljota, którego nigdzie nie ma😀. A swoją drogą to ciekawy jestem, czy jest jeszcze jakiś model poljota na werku 2414A? Sekond na tym werku widziałem 3 lub 4 modele, ale poljota tylko 1. A Twój zegarek bardzo ładny. Ten model zawsze mi się podobał:).

Myślę że Krzysiek będzie wiedział. Ja widziałem również taki jak Twój i to chyba tylko raz chociaż Sekond sobie żadnych na tym werku nie przypominam ale raczej mało zwracam na nie uwagę więc pewnie dlatego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2021 o 08:26, drobnypijaczek napisał(-a):

Teraz za staż pracy, albo na odchodne to albo uścisk dłoni prezesa, albo whisky można dostać. Nie to co kiedyś....

W niektórych firmach nawet na to nie ma co liczyć. W dzisiejszych czasach panuje przeświadczenie że nie ma ludzi niezastąpionych. Nie szanuje się fachowców i choćbyś się zwalniał po kilkunastu latach to mają Cię głęboko...

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2021 o 15:32, Paweł Bury. napisał(-a):

Udane polowanie dzisiaj 

IMG_20210925_152958.jpg

IMG_20210925_153010.jpg

Świetne zakupy, a ta Rakieta TV to już petarda na całego!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.