Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie zakupiłem taki zegarek. Mam do was pytanie czy można przeprowadzić na tym zegarku tylko ponowne złocenie? 

Jakie są koszta oraz znacie kogoś kto by podjął się takich zadań? 

Pozdrawiam 

IMG_20210930_120829.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, 93lukasik napisał(-a):

Witam Panowie zakupiłem taki zegarek. Mam do was pytanie czy można przeprowadzić na tym zegarku tylko ponowne złocenie? 

Jakie są koszta oraz znacie kogoś kto by podjął się takich zadań? 

Pozdrawiam 

 

Nie widać samego złocenia tylko tarczę. A ta jest pryszczata jak twarz nastolatka. Poszukaj najpierw ładniejszej tarczy. To mocno odmieni zegarek a dopiero później ewentualne ponowne złocenie. Ale tu każdy Ci tę operację odradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezienie ładnej tarczy to mission impossible. Złocenia też nikt raczej nie poleci. Najlepiej odżałować trochę kasy i szukać dobrze zachowanego modelu. Nie tak dawno były na olx w granicach 400-450 zł. Może ktoś powie, że drogo, ale jak się doliczy złocenie trupka i szukanie dawcy na inne elementy to pewnie wyjdzie na to samo a efekt dużo lepszy w przypadku dobrze zachowanego egzemplarza.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tarcze, na której jest patyna chce koniecznie zostawić. Dla mnie bomba i dodaje mu specyficznego uroku. Ubytki złocenia tylko chciałbym uzupełnić. Ale dla czego odradzacie? Słabo się trzyma to? drogo wychodzi?  nikomu się nie chce tego robić?

 

Zdjęcie z innej perspektywy. 

IMG_20210930_170717.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałbyś pokazać zdjęcie od strony dekla. przy złoceniu stracisz "ostrość" rantów (o ile nie masz wytartych), powłoka będzie bardzo cienka i znowu się wytrze a ile to kosztuje to nie wiem, ale pewnie stosunkowo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukryłem parę postów żeby uspokoić temat. Edytowałem również i usunąłem treść postu który wywołał komentarze. Po pierwsze nie zachowywał zasad pisowni, po drugie treść sugerowała raczej ogłoszenie sprzedażowe niż chęć pochwalenia się nabytkami.

A poza wszystkim wstawiając post z jednolinijkowym zdaniem naprawdę nie potrzeba włożenia wielkiego wysiłku żeby napisać go poprawnie. Czego wszystkim życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2021 o 16:29, Topaz napisał(-a):

Taki podróżny Łucz trafi do zbiorku:

 

6a188d298456607emed.jpg

 

 

 

 

 

 

 


Bardzo ciekawy, dziś (pierwszy raz w życiu) miałem taki w rękach (ciut inny model ze srebrną tarczą i inną obudową). Jaka tam powinna być bateria?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!
W takim razie widziałem mniejszy zegarek/budzik - w formie breloczka, na baterię guzikową.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Walter_87 napisał(-a):


Bardzo ciekawy, dziś (pierwszy raz w życiu) miałem taki w rękach (ciut inny model ze srebrną tarczą i inną obudową). Jaka tam powinna być bateria?

 

W tym modelu jest "paluszek" AA. edit-  nie zobaczyłem odpowiedzi @mkl1, ale jak już edytuję, to wrzucę taki zbiorek:

 

3549b7b39d966d01med.jpg

Edytowane przez Topaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Topaz napisał(-a):

 

W tym modelu jest "paluszek" AA. edit-  nie zobaczyłem odpowiedzi @mkl1, ale jak już edytuję, to wrzucę taki zbiorek:

 

3549b7b39d966d01med.jpg


To był taki, jak te czerwone, tylko w czarno-srebrnej kopercie. Jaka tam bateria powinna być?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W tych małych Łuczach = pastylka ( też chyba 626(5)) jak pamiętam...

 Bo naprawiałem mechanizm ( dla forumowicza) i potem sprawdzałem... (??? ale pewny nie jestem numeru "pastylki)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, mkl1 napisał(-a):

 W tych małych Łuczach = pastylka ( też chyba 626(5)) jak pamiętam...

 Bo naprawiałem mechanizm ( dla forumowicza) i potem sprawdzałem... (??? ale pewny nie jestem numeru "pastylki)

mogę sprawdzić na dniach (już nie dzisiaj) jaki model baterii wchodzi w te malutkie budziki. 

Teraz napiszę tylko, że wchodzą tam dwie baterie "pastylki" szeregowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak... ??? nie pamiętam.. zajęty byłem mechanizmem :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to rewelacyjnie - miałem takich zegarków dużo ale przeszło mi i poszły w świat. 

Muszę jednak jeden taki sobie sprawić bo serce bije mocniej za każdym razem jak taki zobaczę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ridah napisał(-a):

Nie nowy nabytek, ale nowy pasior. To w nawiązaniu do rozmowy z @rk7000 :)
 

 

 

Pasek Ci się zrobił ekspresowo 🙂

Świetny zegar 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Enkil napisał(-a):

No, no. Super. Gratuluję :)

Niemal idealny, gdyby nie wytarta koronka byłby igła. Na fotkach wychodzi jakby tarcza miała uszkodzona brzegi ale to soczewkowe szkło na fotkach robi taka deformację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.