Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna! Ta tarcza jest chyba najładniejsza! Jak się sprawuje? Moja ma słabą rezerwę chodu - nie wytrzymuje nocy. Pewnie to przypomnienie o konieczności serwisu zegarmistrzowskiego ;) Jak Twoja się spisuje pod tym względem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dzisiaj do mnie dotarła. Nie sprawdzałem rezerwy. Zegarek ładnie chodzi, data dobrze przeskakuje, kolejny ciekawy okaz trafia do pudełka. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny! Tarcza ma kolor stalowy/szary?

Tylko ostatnio te paproszki martwią... Zazwyczaj wszystko czyste, tip top. Nie martwię się o zegarek, martwię się o Ciebie. Wszystko w porządku? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, rysqut napisał(-a):

Przed i po zastosowaniu szczoteczki do zębów i papieru ściernego

 

Efekt niesamowity! Polerowałeś tylko szkiełko? Można gdzieś poczytać o metodzie, którą zastosowałeś? A jeżeli nie, to mógłbyś chociaż krótko ją opisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papier wodny 1000, potem 1500, 2000 a na koniec pasta do polerowania lakieru samochodowego. No i mycie nawilżoną szczoteczką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cjareck napisał(-a):

Efekt niesamowity! Polerowałeś tylko szkiełko? Można gdzieś poczytać o metodzie, którą zastosowałeś? A jeżeli nie, to mógłbyś chociaż krótko ją opisać?

warto przed użyciem papieru wykleić kopertę w okolicach szkiełka plasterkiem lub chociaż taśmą papierową, żeby szlifowanie i polerowanie dotyczyło tylko szkiełka. 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto zdemontować szkiełko, i polerować je poza kopertą :) Przy polerce koperty uważać na krawędzie, gdzie najłatwiej o przetarcie. Pasta do zębów jest najbardziej dostępną pastą polerską (co nie znaczy, że najlepszą).


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek powinieneś chyba prowadzić kursy online - jak wyszukiwać okazje w internecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem dlaczego takiego kursu nie zorganizuje 😂😂 przynajmniej do czasu aż przestanie zbierać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, art_69 napisał(-a):

Krzysiek powinieneś chyba prowadzić kursy online - jak wyszukiwać okazje w internecie...

On mieszka na portalach aukcyjnych. Do tego nie jest potrzebny kurs tylko czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kchrapek napisał(-a):

było głupio że Czech musiał bawić się w wysyłkę za 5 zł

Pieniądze to nie wszystko :)

Czasem wystarczy satysfakcja że pomogło się uzupełnić kolekcję :rolleyes:

 

BTW kiedyś koledzy wspominali o radzieckim mechaniźmie z sertyfikatem COSC, czyli chronometrze. Ciekawi mnie czy są to często spotykane egzemplarze, w jakich zegarkach były montowane i czy to są mocno kosztowne rzeczy ?

Edytowane przez Jędrula.wawa
Dopisek

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

(...)

 

BTW kiedyś koledzy wspominali o radzieckim mechaniźmie z sertyfikatem COSC, czyli chronometrze. Ciekawi mnie czy są to często spotykane egzemplarze, w jakich zegarkach były montowane i czy to są mocno kosztowne rzeczy ?


Masz na myśli Wostoka "Precyzyjnego" na 22 kamieniach? :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Walter_87 napisał(-a):


Masz na myśli Wostoka "Precyzyjnego" na 22 kamieniach? :)

Myślę że to o niego będzie chodziło :)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

 

BTW kiedyś koledzy wspominali o radzieckim mechaniźmie z sertyfikatem COSC, czyli chronometrze. Ciekawi mnie czy są to często spotykane egzemplarze, w jakich zegarkach były montowane i czy to są mocno kosztowne rzeczy ?

Jeżeli mowa o radzieckim chronometrze  to raczej  chyba chodziło o chronometr morski lub  tzw deckwatch. 

W tych zegarach są mega dokładne mechanizmy. 

IMG_20210924_162028.thumb.jpg.51f25f381c58add80dd87dc7f5a9592d.jpg

 

IMG_20210924_162218.thumb.jpg.708300659d3ac21f5e0eafd1a7ecf886.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Remi124 napisał(-a):

Wostok precyzyjny i blonex

 

Remi

 

Ładna tarcza w tym precyzyjnym, kupiony poniżej 300 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.