Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rysqut napisał(-a):

Pierwsza dostawa w tym roku choć tylko jeden kupiony w 2022

 

 

 

Wołna super, ale Rodina to już zasługuje na osobne zdjęcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rysqut napisał(-a):

Mówisz i masz

 

Gratulacje bo to naprawdę rzadki zegarek :) Temat Rodin już pewnie masz zamknięty? Może z wyjątkiem dwóch rodzynków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kchrapek napisał(-a):

Gratulacje bo to naprawdę rzadki zegarek :) Temat Rodin już pewnie masz zamknięty? Może z wyjątkiem dwóch rodzynków?

niestety oprócz złotej i jednej mega rzadkiej brakuje mi wersji pozłacanych i chyba 2 tarcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Remi124 napisał(-a):

a to moje wpadnesy

 

 

remi

 

Ten Poljot 17 jewels, z białą tarczą jest w kopercie do Wołny?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć

w kopercie jest, gwint a dekiel tak wygląda

że szwajcar 😢

WIN_20220115_19_39_48_Pro.thumb.jpg.47b60525e26f27b2e6f222af8fe1e36e.jpg

remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Remi124 napisał(-a):

trudno powiedzieć

w kopercie jest, gwint a dekiel tak wygląda

że szwajcar 😢

 

remi

 

Koperta podobna jest też do Kamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły jak na lata 50...

 

r — kopia.JPG

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów / Koleżanki z tej drugiej strony zegarkowej kurtyny 😉 Kurtuazyjna wizyta na herbatkę u ciotki, zaowocowała dziś zarekwirowaniem przeze mnie zegarka dziadka! 😄 

 

Ciocia pamięta, że został kupiony u jubilera/zegarmistrza jako nowy w latach 60-tych w drugiej połowie / pod koniec lat 70-tych*. Pudełka nie jest pewna, ale mówi, że od zawsze pamięta zegarek w tym właśnie pudełku. Papierów po takim czasie oczywiście nie ma, a dewizka została zakupiona osobno, ale mniej więcej w tym samym okresie co zegarek. Polegam wyłącznie na jej pamięci, bo dziadek już dawno nie żyje i nie miałem okazji spytać go osobiście. Wiemy tylko, że nosił go jedynie na specjalne okazje, więc poza pudełkiem kieszonka była max. kilka razy. 

 

* ustalone dzięki pomocy Kolegów w postach poniżej 😉

 

IMG_9947.thumb.JPG.7ceafadc23f36aa30e9b30c0d64c1348.JPG

 

IMG_9946.thumb.JPG.9193f744b9aab98b114013f4afd018bc.JPG

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, rads napisał(-a):

Witam Kolegów / Koleżanki z tej drugiej strony zegarkowej kurtyny 😉 Kurtuazyjna wizyta na herbatkę u ciotki, zaowocowała dziś zarekwirowaniem przeze mnie zegarka dziadka! 😄 

 

Ciocia pamięta, że został kupiony u jubilera/zegarmistrza jako nowy w latach 60-tych (wujek mówi, że w 50-tych, ale on ma gorszą pamięć 😄). Pudełka nie jest pewna, ale mówi, że od zawsze pamięta zegarek w tym właśnie pudełku. Papierów po takim czasie oczywiście nie ma, a dewizka została zakupiona osobno, ale mniej więcej w tym samym czasie. Polegam wyłącznie na jej pamięci, bo dziadek już dawno nie żyje i nie miałem okazji spytać go osobiście. Wiemy tylko, że nosił go jedynie na specjalne okazje, więc poza pudełkiem kieszonka była max. kilkanaście - kilkadziesiąt razy. 

 

 

 

Ta Mołnia to raczej lata 60... Jakby była starsza to zawsze można zerknąć na mechanizm będzie wtedy data produkcji. Fajna pamiątka.

Indeksy w takim rodzajem tarczy z lat 50 są bardzo podobne ale ciut mniej zaokrąglone,

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, art_69 napisał(-a):

Ta Mołnia to raczej lata 60... Jakby była starsza to zawsze można zerknąć na mechanizm będzie wtedy data produkcji. Fajna pamiątka.

Indeksy w takim rodzajem tarczy z lat 50 są bardzo podobne ale ciut mniej zaokrąglone,

 

Dzięki serdeczne, w tym temacie jestem kompletnie zielony. Dorzucam parę fotek.

 

1840312902_IMG_99622.thumb.JPG.54fc9899b539628c61670f2c6af45161.JPG

 

IMG_9970.thumb.JPG.cac53972acd3597ef9d3d42a6b18b26f.JPG

 

IMG_9969.thumb.JPG.882daacae62db793431aea8488388b99.JPG

 

IMG_9968.thumb.JPG.5efe9de7e0c28f219075f8eefaa1631f.JPG

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rads napisał(-a):

Witam Kolegów / Koleżanki z tej drugiej strony zegarkowej kurtyny 😉 Kurtuazyjna wizyta na herbatkę u ciotki, zaowocowała dziś zarekwirowaniem przeze mnie zegarka dziadka! 😄 

 

Ciocia pamięta, że został kupiony u jubilera/zegarmistrza jako nowy w latach 60-tych (wujek mówi, że w 50-tych, ale on ma gorszą pamięć 😄). Pudełka nie jest pewna, ale mówi, że od zawsze pamięta zegarek w tym właśnie pudełku. Papierów po takim czasie oczywiście nie ma, a dewizka została zakupiona osobno, ale mniej więcej w tym samym czasie. Polegam wyłącznie na jej pamięci, bo dziadek już dawno nie żyje i nie miałem okazji spytać go osobiście. Wiemy tylko, że nosił go jedynie na specjalne okazje, więc poza pudełkiem kieszonka była max. kilkanaście - kilkadziesiąt razy. 

 

IMG_9947.thumb.JPG.7ceafadc23f36aa30e9b30c0d64c1348.JPG

 

IMG_9946.thumb.JPG.9193f744b9aab98b114013f4afd018bc.JPG

Mam taką  w kolekcji ładny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.