Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rads napisał(-a):

 

Dzięki serdeczne, w tym temacie jestem kompletnie zielony. Dorzucam parę fotek.

 

 

 

 

 

 

 

 


Czy to są zdjęcia tego samego zegarka?
Jeśli tak to jest on znacznie młodszy i pochodzi z lat 80. Stąd to pudełko.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rads napisał(-a):

Witam Kolegów / Koleżanki z tej drugiej strony zegarkowej kurtyny 😉 Kurtuazyjna wizyta na herbatkę u ciotki, zaowocowała dziś zarekwirowaniem przeze mnie zegarka dziadka! 😄 

 

Ciocia pamięta, że został kupiony u jubilera/zegarmistrza jako nowy w latach 60-tych (wujek mówi, że w 50-tych, ale on ma gorszą pamięć 😄). Pudełka nie jest pewna, ale mówi, że od zawsze pamięta zegarek w tym właśnie pudełku. Papierów po takim czasie oczywiście nie ma, a dewizka została zakupiona osobno, ale mniej więcej w tym samym okresie co zegarek. Polegam wyłącznie na jej pamięci, bo dziadek już dawno nie żyje i nie miałem okazji spytać go osobiście. Wiemy tylko, że nosił go jedynie na specjalne okazje, więc poza pudełkiem kieszonka była max. kilkanaście - kilkadziesiąt razy. 

 

 

 

Fajna Mołnia, jedna z moich ulubionych 🤩

Gratuluję pamiątki


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Walter_87 napisał(-a):


Czy to są zdjęcia tego samego zegarka?
Jeśli tak to jest on znacznie młodszy i pochodzi z lat 80. Stąd to pudełko.

Wydaje mi się, że to są jeszcze fazowane mostki, i pomimo SU mogą to być jeszcze lata siedemdziesiąte. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Mołnia w stanie oryginalnym, z mechanizmem koniec lat '70. Robiłem przegląd takiej: pierwszy właściciel, "nie bita", udokumentowany przebieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Ritter napisał(-a):

Mołnia w stanie oryginalnym, z mechanizmem koniec lat '70. Robiłem przegląd takiej: pierwszy właściciel, "nie bita", udokumentowany przebieg.

Ta w dodatku pięknie wygląda - wszystkie śrubki nietknięte. Aż strach dawać jakiemuś rzeźnikowi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
12 minut temu, Enkil napisał(-a):

Ta w dodatku pięknie wygląda - wszystkie śrubki nietknięte. Aż strach dawać jakiemuś rzeźnikowi. 

W tamtej wskazówki były złocone i rzymskie indeksy. Nawet wzór na dekielku bardzo podobny jak nie taki sam.

Podejrzewam, że w moje ręce trafiła właśnie z powodu śrubek czyli ich stanu przed i po.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec lat 70? To tak, jak ja! 😄 Wygląda na to, że obydwoje mają już słabszą pamięć. Ale to nadal ponad 40 lat od zakupu, więc nic dziwnego.
 

Zaniosę ją lada dzień do zakładu Bauma w Gdańsku, po takim czasie przyda się pewnie odrobina oliwki. Dzięki wszystkim za pomoc w datowaniu.

 

Przy okazji: wskazówki wyglądają na barwione termicznie (niebieskie jedynie pod pewnym kątem). Co sądzicie? W Waszych egzemplarzach też tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, rads napisał(-a):

 😄

Przy okazji: wskazówki wyglądają na barwione termicznie (niebieskie jedynie pod pewnym kątem). Co sądzicie? W Waszych egzemplarzach też tak jest?

 Tak w Mołnii to standard :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Enkil napisał(-a):

Tak w Mołnii to standard :)


Kurza twarz, a ja w Szwajcarach do tej pory siedziałem jak głupi, gdzie takie wskazówki to rarytas 😉😄 Rewelacja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rads napisał(-a):


Kurza twarz, a ja w Szwajcarach do tej pory siedziałem jak głupi, gdzie takie wskazówki to rarytas 😉😄 Rewelacja!

Tylko ten standard obowiązywał do lat siedemdziesiątych, potem już różnie bywało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Enkil napisał(-a):

Tylko ten standard obowiązywał do lat siedemdziesiątych, potem już różnie bywało. 


No to wygląda na to, że jeszcze się załapałem ;) Dzięki.

 

Mamy na forum jakiś (fan)klub Mołnii? Bo znalazłem tylko wątek timeline 36xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rads napisał(-a):


No to wygląda na to, że jeszcze się załapałem ;) Dzięki.

 

Mamy na forum jakiś (fan)klub Mołnii? Bo znalazłem tylko wątek timeline 36xx.

 

Na tym wątku właściwie masz wszystko tylko trzeba się zagłębić...

Ja polecam jeszcze Mołnie kominkowe takie, które stawia się na stole - przepiękne....

Warto wejść na tą se stronę i zobaczyć jakie modele produkowali przez szereg lat.

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/molnija

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, art_69 napisał(-a):

Na tym wątku właściwie masz wszystko tylko trzeba się zagłębić...

Ja polecam jeszcze Mołnie kominkowe takie, które stawia się na stole - przepiękne....

Warto wejść na tą se stronę i zobaczyć jakie modele produkowali przez szereg lat.

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/molnija


Dzięki wielkie, poczytam chętnie. Dzwoniłem do ciotki i była zaskoczona wynikami datowania izotopowego, wykonanego przez specjalistów z naszego forum 😄 Mówi, że w takim razie zegarek od zakupu na pewno nie opuścił mieszkania więcej niż kilka razy, bo dziadek był już wtedy dawno na emeryturze i garnitur zakładał od wielkiego dzwonu. Czyli z papierami byłby prawie NOS 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wart zachowania w tym stanie. Jeżeli nie zamierzasz go nosić ( :) ) nie robił bym żadnego serwisu, tylko czasem nakręcić żeby pochodził i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, rads napisał(-a):


Dzięki wielkie, poczytam chętnie. Dzwoniłem do ciotki i była zaskoczona wynikami datowania izotopowego, wykonanego przez specjalistów z naszego forum 😄 Mówi, że w takim razie zegarek od zakupu na pewno nie opuścił mieszkania więcej niż kilka razy, bo dziadek był już wtedy dawno na emeryturze i garnitur zakładał od wielkiego dzwonu. Czyli z papierami byłby prawie NOS 😉

 

Pokaż zdjęcie ciotce jak wygląda przykładowy paszport - papiery do zegarka, może skojarzy i może jeszcze są w miejscu przebywania zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, art_69 napisał(-a):

Pokaż zdjęcie ciotce jak wygląda przykładowy paszport - papiery do zegarka, może skojarzy i może jeszcze są w miejscu przebywania zegarka


Dobra sugestia. Myślisz, że w tym wątku znajdę taki papier na wzór? Ciotka mieszka w mieszkaniu po dziadkach i raczej nic nie wyrzuca, więc naprawdę jest szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W google napisz : paszport zegarek radziecki. przejdź na zdjęcia.... - powinno być dużo. Albo wieczorem prześlę Ci na priv jakiś swój.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy trzymam takiego i też się zastanawiam czy go reanimować. Niestety nie działczy, ale chyba warto tchnąć w niego życie.

20220119_135323.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rads napisał(-a):


No to wygląda na to, że jeszcze się załapałem ;) Dzięki.

 

Mamy na forum jakiś (fan)klub Mołnii? Bo znalazłem tylko wątek timeline 36xx.


Na to wychodzi - kiedyś gdzieś wyczytałem, że oznaczenie na werku SU (Soviet Union) zaczęto stosować ok. 1976-77 roku :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Walter_87 napisał(-a):

Na to wychodzi - kiedyś gdzieś wyczytałem, że oznaczenie na werku SU (Soviet Union) zaczęto stosować ok. 1976-77 roku :)

 

Super, czyli wychodzi w przybliżeniu koniec lat 70-tych. Niesamowity temat. Myślałem o kieszonce, myślałem też ostatnio o zegarku vintage (choć naręcznym). A tu taka niespodzianka!

 

Teraz muszę poczytać sobie spokojnie ten i inne wątki, aby wiedzieć o czym mam z Wami gadać 😂

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2022 o 11:01, art_69 napisał(-a):

 

W google napisz : paszport zegarek radziecki. przejdź na zdjęcia.... - powinno być dużo. Albo wieczorem prześlę Ci na priv jakiś swój.

 


Ciotka powiadomiona STOP Trwają poszukiwania STOP Trzymajcie kciuki 😄

 

@timegoesby, dzięki wielkie Kolego, jestem już po lekturze. Super materiał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowy Neptun...

 

60E00827-A74E-45B0-B1B7-077815B25EA5.thumb.jpeg.4bc8a584982fe0b81565ba7087e9c7dd.jpeg

 

...do pomarańczowego UAZa

 

18D4308F-0565-4582-9D0D-029A2680278B.jpeg.8f356eea93f5343b321fe9e0b2b18c21.jpeg

 

Tylko żeby ten UAZ w końcu już był 😒


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, pmwas napisał(-a):

Tylko żeby ten UAZ w końcu już był 😒

Kupujesz tego nowego Uaza? Jak go pierwszy raz zobaczyłem to się zakochałem 😍 te Buchanki nowe też są świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.