Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzechu87
3 minuty temu, kchrapek napisał(-a):

Jakikolwiek pasek który będzie estetycznie pasował. Ten zegarek to nie okaz w muzeum żeby go na jakąś szmatę zakładać. Ja w ogóle nie rozumiem zachwytów nad tym szajsem z lat komuny. Nadaje się do wycierania koperty (co skutecznie robi na deklach) bo ani nie wygląda ani  higieniczny.

Okaz na pewno nie ale zmarłego ojca przypomina. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, grzechu87 napisał(-a):

Okaz na pewno nie ale zmarłego ojca przypomina. 

Dlatego załóż mu ładny pasek i noś z szacunkiem i wspomnieniami. Na tym perlonie będziesz go nosił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy, trochę przypadkowy nabytek. Dziwne wzornictwo i zestawienie elementów. Ale tarcza w błękicie jest obłędna.

Czy to oryginał czy jakaś radosna twórczość zegarmistrza ?

 

a663070eb0f19c2emed.jpg

 

6d530d8bbdd495a3med.jpg

 

2a0ef02108541213med.jpg

 

13409ed6593a5864med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mislavo napisał(-a):

Chodził, chodził i wychodził:)

Zacnie się prezentuje. :wub:

To z tych „cienkich” ⁉️


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Mislavo napisał(-a):

Ten zegarek za mną "chodził". Chodził, chodził i wychodził:)

 

Ale że ten? To nawet nie podróbka bo taka tarcza nigdy nie istniała, tylko współczesna fantazja chińskiego bądź ukraińskiego projektanta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Mislavo napisał(-a):

Ten zegarek za mną "chodził". Chodził, chodził i wychodził:)

l1.thumb.jpg.5e6908c427e85f53438d7b7a5658dd22.jpg

To ten z eBaya?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Ale że ten? To nawet nie podróbka bo taka tarcza nigdy nie istniała, tylko współczesna fantazja chińskiego bądź ukraińskiego projektanta...

Ale ładny jest i bardzo estetycznie się prezentuje 😋 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kchrapek napisał(-a):

Ale że ten? To nawet nie podróbka bo taka tarcza nigdy nie istniała, tylko współczesna fantazja chińskiego bądź ukraińskiego projektanta...

Nawet jeśli tak, to jest po prostu estetyczny i bardzo ładnie wygląda. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu takiego Łucza nie widziałem.
Chyba jest tak, jak pisze kchrapek...

Edytowane przez Walter_87
literówka

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie widziałam, ale na temat tego zegarka jest kilka wzmianek na ruskich stronach. Np. tu:

https://fishki.net/1535360-zhivja-v-sssr-mnogie-ne-videli-jeti-modeli-zolotyh-chasov.html

a przed podjęciem decyzji kilka lat temu, że będę go szukał, to przejrzałem naprawdę sporo ruskich stron. Mimo to pewny jego oryginalności nie byłem i nigdy nie będę, ale to nie znaczy, że ten model nie poszedł w jakiejś krótkiej okazjonalnej serii np. jak poljoty stalowe z pozłacanym werkiem. Tych też nikt na forum nie ma, choć ja mam i znalazłem też kilku ludzi w Rosji którzy mają.

Być może to rzeczywiście fejk, ale dlaczego nie można kupić nigdzie takiej tarczy? Jest tak ładna, że pobyt byłby z pewnością duży. 

Jest jeszcze 1 rzecz którą brałem pod uwagę. Kupiłem go na zatoce od człowieka od którego kupiłem już wcześniej 2 zegarki. Andre jest starszym człowiekiem z wyższych sfer. Nie jest handlarzem, a zegarki miał z 1 ręki tzn, takie które sam kupował w salonach jubilerskich lub otrzymał jako prezenty. Dla niego był to zegarek użytkowy i dla mnie też taki będzie. Oczywiście od święta nie na co dzień. Fejk nie fejk ale wrażenie na ręku robi niezapomniane:).


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mislavo napisał(-a):

Ja też nie widziałam, ale na temat tego zegarka jest kilka wzmianek na ruskich stronach. Np. tu:

https://fishki.net/1535360-zhivja-v-sssr-mnogie-ne-videli-jeti-modeli-zolotyh-chasov.html

a przed podjęciem decyzji kilka lat temu, że będę go szukał, to przejrzałem naprawdę sporo ruskich stron. Mimo to pewny jego oryginalności nie byłem i nigdy nie będę, ale to nie znaczy, że ten model nie poszedł w jakiejś krótkiej okazjonalnej serii np. jak poljoty stalowe z pozłacanym werkiem. Tych też nikt na forum nie ma, choć ja mam i znalazłem też kilku ludzi w Rosji którzy mają.

Być może to rzeczywiście fejk, ale dlaczego nie można kupić nigdzie takiej tarczy? Jest tak ładna, że pobyt byłby z pewnością duży. 

Jest jeszcze 1 rzecz którą brałem pod uwagę. Kupiłem go na zatoce od człowieka od którego kupiłem już wcześniej 2 zegarki. Andre jest starszym człowiekiem z wyższych sfer. Nie jest handlarzem, a zegarki miał z 1 ręki tzn, takie które sam kupował w salonach jubilerskich lub otrzymał jako prezenty. Dla niego był to zegarek użytkowy i dla mnie też taki będzie. Oczywiście od święta nie na co dzień. Fejk nie fejk ale wrażenie na ręku robi niezapomniane:).

 

Ciekawe czy indeksy są dmuchane od środka czy nakładane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam jednego Poljota, który może być "twórczością" i się tym szczególnie nie przejmuję, bo po prostu mi się podoba. Tutaj masz złoto, więc swoją wartość posiada :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mislavo napisał(-a):

Ja też nie widziałam, ale na temat tego zegarka jest kilka wzmianek na ruskich stronach. Np. tu:

https://fishki.net/1535360-zhivja-v-sssr-mnogie-ne-videli-jeti-modeli-zolotyh-chasov.html

a przed podjęciem decyzji kilka lat temu, że będę go szukał, to przejrzałem naprawdę sporo ruskich stron. Mimo to pewny jego oryginalności nie byłem i nigdy nie będę, ale to nie znaczy, że ten model nie poszedł w jakiejś krótkiej okazjonalnej serii np. jak poljoty stalowe z pozłacanym werkiem. Tych też nikt na forum nie ma, choć ja mam i znalazłem też kilku ludzi w Rosji którzy mają.

Być może to rzeczywiście fejk, ale dlaczego nie można kupić nigdzie takiej tarczy? Jest tak ładna, że pobyt byłby z pewnością duży. 

Jest jeszcze 1 rzecz którą brałem pod uwagę. Kupiłem go na zatoce od człowieka od którego kupiłem już wcześniej 2 zegarki. Andre jest starszym człowiekiem z wyższych sfer. Nie jest handlarzem, a zegarki miał z 1 ręki tzn, takie które sam kupował w salonach jubilerskich lub otrzymał jako prezenty. Dla niego był to zegarek użytkowy i dla mnie też taki będzie. Oczywiście od święta nie na co dzień. Fejk nie fejk ale wrażenie na ręku robi niezapomniane:).

Żadnych wątpliwości! Takiej tarczy nigdy nie było. Dobrych kilka lat jest dostępna choćby na ukraińskich portalach. Ci co tam zaglądają na pewno widzieli. Podobne fejki są również jako Poljot i Rakieta. Różnią się od siebie ale na oko widać że wykonywane identyczną techniką w tym samym zakładzie w Chinach zapewne. Łucza faktycznie nie mogę teraz namierzyć ale wiem co widywałem przez lata. Poljoty masz poniżej.

A logo Łucza masz dokładnie takie samo jak na tej podróbce: https://meshok.net/en/item/259399351_ЦИФЕРБЛАТЫ_ДЛЯ_ЧАСОВ_ЛУЧ_23_для_золотого_корпуса

https://newauction.com.ua/offer/ciferblat_dlja_chasov_polet_17_kamnej_chasy-i108302309516946.html

https://newauction.com.ua/offer/ciferblat_dlja_chasov_polet_17_kamnej_chasy-i108302354676136.html

 

imageproxy.php.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest o tym mowa https://www.watchuseek.com/threads/unfamiliar-luch-dials-on-2209.4485291/ i mroatman słusznie zauważył, że logo jest w cyrylicy, a napisy po angielsku, werk znów w cyrylicy. Ważne, że zegarek się podoba. A jak kiedyś przyjdzie ochota na powrót do oryginału, to znalezienie tarczy do złotego Łucza nie jest problemem. Tyle ich poszło na przetop, że werków z tarczami jest w bród.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten zegarek jest kontrowersyjny. Nie twierdzę, że oryginalny, ale też nie przyznam racji, że to na bank fejk. Krzysztof pakazałeś wszystkie wzory tarcz które już widziałem i wiem że są. Tylko 1 pytanie: dlaczego wobec tego nie ma akurat wzoru tej konkretnej tarczy? Może źle szukałem i powinienem szukać na aliexpress?  Nie próbowałem, może to błąd, ale być może Rosjanie poupadali na głowy i zdjęcia fejkowych zegarków są przez nich używane do opisywania własnego przemysłu zegarmistrzowskiego? Np. tu:

http://zegold.ru/chasy/chasovye-zavody-sssr.html lub tu

https://people.onliner.by/2012/12/27/luch-5?ksbjskumynkbjzpe

Na ruskich forach też nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Byli tacy, którzy definitywnie opowiadali się za tym, że to chińczyk, ale też byli tacy, którzy akurat w przypadku tej1 konkretnej tarczy to negowali. Problem z tym zegarkiem jest taki, że w necie jest dostępny praktycznie na 1 zdjęciu. Wstawiając go tu wiedziałem, że będzie trochę dymu. Co by o nim nie powiedzieć, to jedno jest pewne, nawet jeżeli to fejk, to na tyle ładny, że i Ruscy się w tym wszystkim pogubili. Kupiłem nie po cenie złomu, ale też majątku mnie nie kosztował. Mam zamiar go nosić i się nim cieszyć, bo po to został kupiony, a jak mi się znudzi to kiedyś pewnie sprzedam tak jak jest. 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napisze że to na 100% podróbka tarczy. Każde zdjęcie jakie znajdziesz jest w innej konfiguracji kopert i wskazówek. To że teraz nie ma ich na aukcjach nic nie znaczy. Może po prostu się skończyły. Nie sądzę żeby produkcja trwała do tej pory wg mnie wyszła jedna parta i może się sprzedała. Były na aukcjach przez dobrych kilka lat i sprzedawał je między innymi gość które wystawia te podróbki Poljota. Chce Ci się to napisz do niego i zapytaj.

Nawet w kolekcji Phila jest z jeszcze innymi wskazówkami: https://www.netgrafik.ch/golden_watches18.htm

Niczego to nie zmienia, tarcza oryginalna nie jest.

Aha. I w wiedzę Rosjan to ja już dawno zwątpiłem jak wciąż natykam się na bzdury które piszą po forach czy na grupach Fb.  Dobrze że sam już trochę wiem i wiem kiedy można się zastanawiać nad wątpliwościami, a kiedy nie. Zresztą przekonywać nikogo nie zamierzam bo już nie raz i nie dwa próbowałem i wiem że sensu to nie ma. I nie piszę tego o Tobie tylko o Ruskich.

 

Edit. Teraz dopiero widzę że w obu linkach jest ten sam składak Phila...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co myśleć życzeniowo, nowa tarcza nie zmieni się w prawilną tylko dlatego, że dużo osób by tego chciało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli to myślenie życzeniowe to plus jest taki, że dosyć łatwo kupić oryginalną tarczę ze wskazówkami do złotej koperty...

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że koledzy to takie fajowe niektóre pokazują a ja z rusków to najchętniej mołnie. 

Ale ciekawa historia, bo wpadł mi kiedyś w ręce Anker100 kieszonkowiec z rozwaloną kopertą i uchniętym mechem. Jednak metalowa tarcza i wskazówki całkiem fajne to postanowiłem go spasować. Koperta pvd na stali, koronka oryginalna z kieszonki. Wskazówki wypełniłem lumą. Dystans z kieszonki plus ring z koperty. Mechanizm oryginalny z kieszonki 2609h radziecki exportowy jak w poljotach. Napis na tarczy made in germany i mamy takie "wigry".

 

 

IMG_20220208_211454.jpg

IMG_20220208_211433.jpg

IMG_20220208_211414.jpg

Edytowane przez krywoj75
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki dziś przykechal

IMG_20220209_173802.thumb.jpg.22240cec05eeb55e0d8fe542bcbcc0f6.jpg

 

 Trzeci, każdy inszy. 

IMG_20220209_174136.thumb.jpg.024418fb5622a4ca5af8f33df237e8cf.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Enkil napisał(-a):

Taki dziś przykechal

 

 Trzeci, każdy inszy. 

 

 

Jedna z moich ulubionych Rakiet, kilka razy kupowałem i sprzedawałem, zawsze jak okazyjna cena to ją kupuję... Ostatnio były trzy w szufladzie, została jedna....

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.