Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja raczej rakiet nie sprzedaję, chyba że mam kilka takich samych, choć i czasem też nie - mam kilka modeli zdublowanych i nie bardzo mam ochotę się rozstawać, szczególnie gdy ceny nie sąwysokie za dany model - wolę zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami jestem zmuszony coś sprzedać, bo co dzień, co miesiąc dostrzegam model którego nie doceniałem, a zakres zegarków jest bardzo szeroki i jest czym oczy cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki kupione do odtworzenia lub na części dla koperty, tarczy, wskazówek, koronki, czasem oryginalnego szkiełka za symboliczną kwotę, u różnych sprzedających.

Ta czarna Moskwa, którą ostatnio pokazywałem idzie do zegarmistrza do naprawy więc nie będzie problemu...

 

Dziwna sprawa z tymi zegarkami: tylko dwa ledwo idą... Widać że wskazówki są bardzo leniwe. Ciekawa rzecz, że wszystkie mają mechanizmy w stanie idealnym lub prawie idealnym. Koperta pomimo tego, że wciskana nad wyraz dobrze chroni mechanizm przez kurzem.

 

Zaskakujące jest to, że pomimo braku antywstrząsu, wszystkie oprócz jednego mają dobry balans, a jednak wskazówki nie chcą się ruszać. Niedługo dowiem się czy to kwestia przeczyszczenia mechanizmu po 60 latach czy może coś innego.

- - -

No niestety , w czarnej Moskwie brakuje sprężyny.... Dotarła do zegarmistrza będzie już niedługo naprawiona.

 

t — kopia.JPG

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na jaki to rynek szło?  Ciekawe bardzo. 

Dodaj do tematu Gregoriana - chyba nie było Urala a warto żeby tam został bo tu to zniknie szybko. 

A jakby Ci przeszkadzał.... 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kchrapek napisał(-a):

Tak długo nikt go nie chciał że w końcu wziąłem. Co to za stwór to nie wiem. Ural, jakiś zegarek eksportowy. Koperta zachodnia, ale tarcza sygnowana USSR. W środku Wostok 2214. Bardzo ciekawy i na żywo wygląda super :)

 

 

A jaki to może być okres produkcji, bo koperta i  koronka wygląda na przełom lat 60 i 70?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę jako ciekawostkę, która wygląda jak żart i zapewne jest żartem mołnia dostała grawer. Tylko dlaczego punca nie wybiła prawidłowych oznaczeń. 1feae8a65836a38f3a5f512df3a41393.jpgf0bb36a98c512a9207fb1706421093b5.jpg

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zegarkiem było trochę kłopotu miał nieoryginalne wskazówki od Kamy. Nie tak łatwo było kupić oryginalne wskazówki ale trafił się składak Pobiedy

z tymi wskazówkami. Nie wiem czy w Pobiedach instalowali te wskazówki, prawdopodobnie  nie, a z pewnością nie - do tej tarczy, z którą zakupiłem.

 

Było podejrzenie, że wskazówki będą spadały z tego Leningrada , bo ktoś mógł rozwiercić przynajmniej jedną ze wskazówek aby założyć w Pobiedzie. Wszystko jednak zakończyło się pomyślnie. Dodatkowo zegarka nie dawało się nakręcić. Przy okazji okazji zleciłem nietrudną naprawę i całkowity przegląd. Często  tak robię, że jak już zegarek doprowadzam do stanu pełnej oryginalności to decyduję się na ewentualną naprawę i  przegląd.

 

Ostatnio kupiłem dwa Leningrady które tu pokazywałem. Ten drugi był w oryginale i na chodzie. Tak kupować jest prościej i taniej. Omija nas wtedy jednak przygoda. Zawsze  bardziej  pamięta się zegarek, który wymagał interwencji.Ten zegarek szczególnie mi się podoba właśnie z tych powodów.

 

 

rt — kopia.JPG

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiły się takie dwa zwykłe radzieckie. 

 

IMG_2425.thumb.jpeg.51072241367bdd56f875ad0ce51fb208.jpegIMG_2426.thumb.jpeg.16fa2940fc5176492c7b56fc5554786d.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest prawidłowa nazwa tego zegara, bo co post w internetach to co innego napisane

chronometr morski, chronometr pokładowy, zegar pokładowy, zegar obserwacyjny, zegar kapitana statku czy Jeszcze co innego ?:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0105.JPG

 

 

DSC_0154.JPG

Edytowane przez don-venditore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu go dorwałem! Trwało to ze dwa lata, ale udało się!
A to wszystko dzięki pomocy jednego z Kolegów. Dzięki! ^_^
 

DSC_1219.JPG


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Walter_87 napisał(-a):

W końcu go dorwałem! Trwało to ze dwa lata, ale udało się!
A to wszystko dzięki pomocy jednego z Kolegów. Dzięki! ^_^
 

DSC_1219.JPG

Piękny🔥 gratulacje! Ja akurat szukam "maklakiewicza" już trochę czasu i dalej nic 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Progfan_87 napisał(-a):

Piękny🔥 gratulacje! Ja akurat szukam "maklakiewicza" już trochę czasu i dalej nic 😏

A jak on wygląda? 

2 godziny temu, don-venditore napisał(-a):

jaka jest prawidłowa nazwa tego zegara, bo co post w internetach to co innego napisane

chronometr morski, chronometr pokładowy, zegar pokładowy, zegar obserwacyjny, zegar kapitana statku czy Jeszcze co innego ?:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0105.JPG

 

 

DSC_0154.JPG

Zwykle w katalogach i książkach nazywany jest deck watch, także raczej zegarek pokładowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Hecke napisał(-a):

A jak on wygląda?

Z. Maklakiewicz nosił takiego choć ta tarcza występowała też w 23 i 30 kamieniowym automacie także zadowolę się jakimkolwiek 😁

Screenshot_20220215-195453_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Z. Maklakiewicz nosił takiego choć ta tarcza występowała też w 23 i 30 kamieniowym automacie także zadowolę się jakimkolwiek 😁

Screenshot_20220215-195453_Chrome.jpg

Dziękuję, zanotowałem. Jak się trafi to dam znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Progfan_87 napisał(-a):

Z. Maklakiewicz nosił takiego choć ta tarcza występowała też w 23 i 30 kamieniowym automacie także zadowolę się jakimkolwiek 😁

Screenshot_20220215-195453_Chrome.jpg

Jest chyba taki na ebay ale drogi. Można złożyć ofertę. 

https://www.ebay.pl/itm/265548038722

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.