Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mislavo napisał(-a):

Bywa, że kiedy zegarek jest rzadki, to kupuję takiego trupa nie patrząc na jego stan. Czasem nawet da się z tego coś "ukręcić", choć w przypadku tego kirowskiego jest to o tyle trudne, że tam bardzo trudno spasować kluczowe elementy, bo choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią od standardowego kirova, którego wszyscy znają, to w rzeczywistości nic nie chce pasować. W przypadku tego zegarka wyszło nieźle, ale miałem do dyspozycji już wcześniej nabytego dawcę, więc zegarek udało mi się odbudować prawie w całości w oryginale. W sumie to jestem zadowolony, bo to jakby nie patrzeć "biały kruk", choć ten mój choć biały to jednak taki trochę "łaciaty":)

k3.thumb.jpg.119f858874fa5340e3c8fb4cbfc5ac93.jpg

 

Zegarek jest w oryginale za wyjątkiem koła balansu, które powinno być srebrne, ale tego po prostu nie da się zdobyć. No i szkło jest nowe, ale to w zasadzie nie jakaś tragedia.

k2.thumb.jpg.470986c8a0f290eb104d7d391bc3c44b.jpg

 Przepiękny dosłownie biały kruk! 😍


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tarcza czym się różni, że nie da się jej przeszczepić od jakiegoś ładniejszego? Coś mi majaczy o różnych średnicach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

A tarcza czym się różni, że nie da się jej przeszczepić od jakiegoś ładniejszego? Coś mi majaczy o różnych średnicach?

Dokładnie tak. Oryginalna tarcza jest mniejsza. Na upartego można zastosować tarczę z późniejszego kirowskiego, ale na skutek tego, że ma większą średnicę, to będzie wchodziła pod ring, a tam nie ma tyle miejsca. Efekt jest taki, że zegarek będzie nieco grubszy i dekla prawie że nie da się zakręcić. W zasadzie dekiel wisi wtedy na słowo honoru. Wizualnie od przodu między tarczą, a ringiem tworzy się wtedy szczelina o grubości tarczy. Nie jest to wiele, ale to widać. Wczesny kirowski  jest nieco cieńszy od tych późniejszych. W samym mechanizmie widoczne zmiany dotyczą głównie części sygnowanych. Koło naciągu jest sygnowane GC 1MCZ. Przesunięte w prawo jest logo na mostku przekładni chodu, numer seryjny bity jest na mostku przekładni naciągu i jest dodatkowe bite logo w miejscu gdzie w późniejszych kirowskich bity jest numer. Prawie niezauważalne, ale inne, takie bardziej delikatne są zęby rekina. Nie sprawdzałem, ale ring też ma chyba nieco inny rozmiar. Z tego co nie widać, to koła przekładni od strony tarczy są srebrne, a mostek kotwicy ma zamiast wypustek otwory. Nie wiem czy to wszystko, ale to tak na szybko z pamięci.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Sebolski napisał(-a):

Ponad 1000 plex i inne wpadnesy emoji16.pngIMG_20220328_132815.thumb.jpg.d3677ea857d129673704a713c108d676.jpgIMG_20220328_132900.thumb.jpg.de6ecfae57460ba200700c73e0027795.jpgIMG_20220328_132924.thumb.jpg.3a22645e71aa73bd73c0cdac834b0c28.jpg


IMG_20220328_134246.jpgIMG_20220328_134248.jpgIMG_20220328_134257.jpgIMG_20220328_134308.jpgIMG_20220328_134314.jpg

Zakup na kilogramy 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Poljot w automacie się pojawił...

Nigdy nie miałem takiej koperty. Myślałem że wszystkie są takie same (jak w Rodinie).

Czy to jest poprawne?

 

002-poljot-automatic-1.thumb.jpg.f8242311776792e1d21bb687b9074acf.jpg

 

002-poljot-automatic-2.thumb.jpg.234a2686f1573e1ee57d6ee253ac3882.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Łyski

Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Łyski napisał(-a):

Taki Poljot w automacie się pojawił...

Nigdy nie miałem takiej koperty. Myślałem że wszystkie są takie same (jak w Rodinie).

Czy to jest poprawne?

 

002-poljot-automatic-1.thumb.jpg.f8242311776792e1d21bb687b9074acf.jpg

 

002-poljot-automatic-2.thumb.jpg.234a2686f1573e1ee57d6ee253ac3882.jpg

 

 

 

Raczej tak


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Łyski napisał(-a):

Taki Poljot w automacie się pojawił...

Nigdy nie miałem takiej koperty. Myślałem że wszystkie są takie same (jak w Rodinie).

Czy to jest poprawne?

 

 

Tak były takie pozłacane, w chromie i chyba w stali, jak dobrze pamiętam.

To chyba na zewnętrzny rynek - eksportowe.

Chociaż nie wiem czy to jest ta sama koperta.

 

zzz.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w prezencie od kolegi, który rozpuścił wici wśród znajomych, że zbieram zegarki. Jest ze mną już parę dni, ale dopiero dzisiaj go otworzyłem. Łucz 1800. Niestety nie działa. Poruszałem balansem, ale jedynie wraca na miejsce v- to znaczy, że uszkodzony? Szkoda by było, wygląda całkiem ładnie.

20220402_130508.jpg

20220402_130420.jpg

20220402_131748.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wogóle się kręci i nie chybocze to balans OK.. może coś z kotwicą?

 Ratowałem takiego łucza w jakimś elepstrycznym budziku :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balans raczej dobry, pewnie brudny mechanizm, u mnie prawie zawsze jak balans daje oznaki życia to daje się zegarek uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zdejmij półmostek z balansem i zobaczysz, czy kotwica pracuje.

Ponadto często palec przeskoczy poza kotwicę nie z tej strony i "koniec chodzenia"


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj takie dwa Poljoty pojawiły się. 

 

IMG_2771.jpeg

IMG_2772.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

Jeżeli wogóle się kręci i nie chybocze to balans OK.. może coś z kotwicą?

 Ratowałem takiego łucza w jakimś elepstrycznym budziku :)

 

Chodzi do dzisiaj.  Jak go drobnypijaczek nie zapomni nakręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie naręczne, ale ruskie...

Kupowałem jako nie działające???

 po powrocie dwa ( no 5) ruchów magicznym śrubokrętem i oba chodzą :)

 

IMG_2112.JPG

IMG_2111.JPG


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było inaczej kupowałem dwa zegarki na części do zrobienia. Wybierałem ładniejszą kopertę, zawsze wskazówki były nie te co trzeba, słaba tarcza, mechanizm do serwisu itd. Zegarek ostatecznie wyglądał dobrze i był w oryginale ale trwało to zazwyczaj rok.

 

Dzisiaj, doświadczenie pozostało i  trwa to chwilę - za te same pieniądze kupuję podobny zegarek, który chodzi dokładnie i właściwie to tylko koronkę trzeba wymienić....

 

 

 

 

mm (1) — kopia.JPG

mm (2) — kopia.JPG

mm (3) — kopia.JPG

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, art_69 napisał(-a):

Kiedyś było inaczej kupowałem dwa zegarki na części do zrobienia. Wybierałem ładniejszą kopertę, zawsze wskazówki były nie te co trzeba, słaba tarcza, mechanizm do serwisu itd. Zegarek ostatecznie wyglądał dobrze i był w oryginale ale trwało to zazwyczaj rok.

 

Dzisiaj, doświadczeni pozostało i  trwa to chwilę - za te same pieniądze kupuję podobny zegarek, który chodzi dokładnie i właściwie to tylko koronkę trzeba wymienić....

 

 

 

 

mm (1) — kopia.JPG

mm (2) — kopia.JPG

mm (3) — kopia.JPG

Kurczę mam tego Wostoka w identycznym stanie. No wygląda jak mój 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Progfan_87 napisał(-a):

Kurczę mam tego Wostoka w identycznym stanie. No wygląda jak mój 😊

 

To dobrze, że Ci nie zginął i i go później nie kupiłem :)

Zegarki w idealnym stanie mają tą wadę, że są powtarzalne. Z małą wadą każdy jest charakterystyczny inny i niepowtarzalny.

Z drugiej strony ich zaletą jest to że są idealne.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, snowdesk napisał(-a):

Wjechało dużo nowości z serii Ufo. Wrzucam jako całość.

Zegarki piękne, a przy Tobie termin "ufolog" nabiera nowego znaczenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.