Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Progfan_87 napisał(-a):

Jeszcze tylko szkiełko wymienić i będzie cacy. Ja bezskutecznie poszukuję tego modelu od paru ładnych lat i ciężko coś konkretnego znaleźć...

 

Często do swoich zegarków wstawiam porysowane czy popękane szkła, dla kontrastu, a jak noszę to na bank wstawiam wtedy zawsze taki zegarek wzbudza kontrowersje i zgrzyt estetyczny, wśród zwolenników ideałów. Ale wtedy zawsze jest pretekst do dyskusji o wyższości idealnych zegarków nad tymi z nieładnym szkłem lub kopertą.

A i tak najważniejsze przy wielu zegarkach, które niełatwo spotkać,  jest to, że są,  niż,  że mają popękane szkło.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, art_69 napisał(-a):

 

Często do swoich zegarków wstawiam porysowane czy popękane szkła, dla kontrastu, a jak noszę to na bank wstawiam wtedy zawsze taki zegarek wzbudza kontrowersje i zgrzyt estetyczny, wśród zwolenników ideałów. Ale wtedy zawsze jest pretekst do dyskusji o wyższości idealnych zegarków nad tymi z nieładnym szkłem lub kopertą.

A i tak najważniejsze przy wielu zegarkach, które niełatwo spotkać,  jest to, że są,  niż,  że mają popękane szkło.

Rozumiem twój punkt widzenia i wcale go nie neguję. Choć dla mnie dyskusja o wyższości zegarków idealnych i nie-idealnych jest jak dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą (albo odwrotnie).  Najbardziej zgadzam się z ostatnim zdaniem - pewne sztuki po prostu są, i więcej ich już nie będzie. Parę postów wyżej jest Rakieta baltica w stanie mocno odbiegającym od ideału - a mimo to po pierwsze primo jest piękna, po drugie primo ultimo - prawie każdy chciałby ją mieć w stanie jakimkolwiek. Zgódźmy się jednak bez dorabiania do tego ideologii, że im stan lepszy, tym korzystniej. Ja na ostatnich staroćkach zakupiłem  Rakietę "rolex" w stanie bardzo fajnym ale bez wałka i koronki za 30 zł, w gratisie dostałem sprawną Ruhlę i cały się cieszę. Cieszę się na naprawianie, i na noszenie, i na dobry stan..... fajnie, że w tym wszystkim - w zwykłych ruskich zegarkach - każdy znajduje jakąś radość dla siebie.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, kchrapek napisał(-a):

POLJOT 2414-243060

 

...a imię jego: Miód Malina :)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem trochę czasu na to, żeby pochwalić się ostatnim zakupem. Patrzyłem z zachwytem na te zegarki, ale nie wierzyłem, że będę miał go w swojej kolekcji.d5d339c0e5d1fb80844cf2ec4a2fefed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Paweł Kucaba napisał(-a):

Znalazłem trochę czasu na to, żeby pochwalić się ostatnim zakupem. Patrzyłem z zachwytem na te zegarki, ale nie wierzyłem, że będę miał go w swojej kolekcji.

Jak w końcu wygląda stan techniczny?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypiął się włos i niedokręcony jest mostek balansu. Myślę, że wystarczy poprawić te dwa małe szczegóły i wszystko będzie ok, ale nie próbowałem tego jeszcze ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Paweł Kucaba napisał(-a):

Wypiął się włos i niedokręcony jest mostek balansu. Myślę, że wystarczy poprawić te dwa małe szczegóły i wszystko będzie ok, ale nie próbowałem tego jeszcze ogarnąć.

Jak chcesz to mógłbym ci go zrobić itd


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Robiłem dzisiaj gościowi montaż kotew pod wiatę na samochody ...... se pacze....pacze.... a w garażu u niego takie cudo....

No i dogadali my się  😀

No nófka normalnie 

 

 

 

20221004_154118.jpg

20221004_154154.jpg

20221004_154158.jpg

20221004_154219.jpg

Dużo dałeś?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zbliżaj się zbytnio.... one świecą radem ( rosyjskim/radzieckim) :) się napromieniujesz :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te już nie mają radu

Miały te starsze gdzie indeksy wyglądały jak z pianki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak psuć humor takimi sikorami 🙃


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Nie ma to jak psuć humor takimi sikorami 🙃

Bywają/są na aledrogo... przynajmniej widziałem..

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Bywają/są na aledrogo... przynajmniej widziałem..

 

Tylko weź na nie odłóż mając 15 lat 😅

Ale kto tam wie...

Screenshot_20221004-234449_Allegro.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rurov napisał(-a):

Taki składaczek się trafił. Cieszy bo serducho na 22 kamieniach.

 

Biały czy żółty?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.