Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

 Świetne! Velma to na jaki rynek? A Mir, mniam, wskoczyłby dobrze u mnie też ;)

Niestety nie wiem na jaki rynek. Przybył do mnie z Bułgarii od znajomego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się kiedyś udało ustalić Velma szła na rynek krajów bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) ale ile w tym prawdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Progfan_87 napisał(-a):

Z tego co mi się kiedyś udało ustalić Velma szła na rynek krajów bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) ale ile w tym prawdy?

Za jakich czasów? W okresie ZSRR to były republiki radzieckie, także raczej byłaby cyrylica i nie eksport. Tym samym musiałby to by okres po 1990.

 

Edytowane przez Hecke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Hecke napisał(-a):

Za jakich czasów? W okresie ZSRR to były republiki radzieckie, także raczej byłaby cyrylica i nie eksport. Tym samym musiałby to by okres po 1990.

 

To samo myślałem ale osoba sprzedająca taki zegarek mnie o tym zapewniała a także na jakimś zagranicznym forum znalazłem o tym wzmiankę ale to wciąż niepotwierdzone źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

To samo myślałem ale osoba sprzedająca taki zegarek mnie o tym zapewniała a także na jakimś zagranicznym forum znalazłem o tym wzmiankę ale to wciąż niepotwierdzone źródła.

Wydaje się to mało prawdopodobne znając podejście władz radzieckich do takich republik jak Litwa, Łotwa i Estonia. Mogły się tam znaleźć wersje eksportowe ale raczej nie jako na rynek docelowy. Może mieli coś na kształt naszego Pewexu (Przedsiębiorstwa Eksportu Wewnętrznego). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mieli coś na kształt naszego Pewexu (Przedsiębiorstwa Eksportu Wewnętrznego).

To się chyba nazywało Bieriozka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, borewicz07 napisał(-a):

Może mieli coś na kształt naszego Pewexu (Przedsiębiorstwa Eksportu Wewnętrznego).

To się chyba nazywało Bieriozka. 

Tak to była Brzózka a w Republice Łotwy Jantar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Jantarze nie wiedziałem. W każdym razie jak odwiedziłem Litwę za czasów radzieckich, to tam były Bieriozki. Wstęp tylko za okazaniem paszportu innego niż radziecki, wgląd z zewnątrz (z ulicy) niemożliwy.

Edytowane przez borewicz07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Velma to podobno  produkcja na rynek amerykański i kanadyjski :) 

Chociaż niektórzy faktycznie podają kraje bałtyckie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do głosowania w konkursie foto:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zakup na pchlim targi w Tbilisi (słynny Suchy Most) - nie znam się ale mi się podobał, ale pewnie znając moje szczęście nie jest to nic niezwykłego 😶

 

BBA80DD8-0FA6-4337-8F0B-58576EA334EA.jpeg

024B780C-7EC2-47AB-840B-408922C5BB9C.jpeg

EFB1F553-D784-4B52-B3A0-5C13A2839600.jpeg

5122416A-0726-4B3E-9B61-14EC06103D44.jpeg


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, qbapiasek napisał(-a):

Taki zakup na pchlim targi w Tbilisi (słynny Suchy Most) - nie znam się ale mi się podobał, ale pewnie znając moje szczęście nie jest to nic niezwykłego 😶

 

 

 

ZAZDRO!

Edytowane przez Kacperek_77u

,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, qbapiasek napisał(-a):

Taki zakup na pchlim targi w Tbilisi (słynny Suchy Most) - nie znam się ale mi się podobał, ale pewnie znając moje szczęście nie jest to nic niezwykłego 😶

 

BBA80DD8-0FA6-4337-8F0B-58576EA334EA.jpeg

024B780C-7EC2-47AB-840B-408922C5BB9C.jpeg

EFB1F553-D784-4B52-B3A0-5C13A2839600.jpeg

5122416A-0726-4B3E-9B61-14EC06103D44.jpeg

To dla towarzystwa młodszy kolega.

 

IMG_7722.jpeg

IMG_7723.jpeg

IMG_7725.jpeg

IMG_7724.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie nabytek ale znaleziony łucz po babci 😁

20221126_153753.jpg

received_5609930115793468.jpeg

received_434944472179046.jpeg

received_858864718483848.jpeg

received_1469252050147399.jpeg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Może nie nabytek ale znaleziony łucz po babci 😁

Czyszczenie i regulacja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem po niego 450 km w jedną stronę, ale ostatecznie uważam że było warto :)

Pomimo rozbieżnych opinii na jej temat, mnie się podoba.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Może nie nabytek ale znaleziony łucz po babci 😁

20221126_153753.jpg

received_5609930115793468.jpeg

received_434944472179046.jpeg

received_858864718483848.jpeg

received_1469252050147399.jpeg

Takie znalezisko zawsze cieszy najbardziej. Też mam Łucza po babci. Naprawa kosztowała więcej niż jest jego wartość ale dla mnie jest bezcenny. 

IMG_2301.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Czyszczenie i regulacja? 

Też wstawienie palety kotwicy która leżała na mostku chodu

Narazie jako tako żyje ale jak będe u majstra to kupię dawce na podmiankę koperty i kotwicy bo prawdopodobnie przez nią tak chodzi

Według dekla jestem czwartym ,,majstrem'' który do niego zagląda, ostatni przegląd w 97 roku

Ogólnie wstawianie palety to fajna zabawa 😄 (w tle kotwica rakiety dla porónania i też podpatrzenia jak paleta ma być ustawiona)20221126_163716.thumb.jpg.367588a27ac1df440d012051f7a3c944.jpg20221126_164603.thumb.jpg.b290f8810a49800f50695e04011f04bb.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.