Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Wieniek1410 napisał(-a):

Tak, dostał od głównodowodzącego, ale jakimi siłami zbrojnymi ?

Jak to jakimi? Zaprzyjaźnionymi. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wieniek1410 napisał(-a):

Bratnimi 😉

No i na koniec data - grudzień 1980.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj,oj

главнокамандующего объединительными вооружонными силами
gławnokamandujuszewo objeditielnymi worużonnymi siłami
od naczelnego dowódcy zjednoczonych sił zbrojnych układu warszawskiego

 

pewnie płk Drzewiecki dostał od marszałka Kulikowa

Edytowane przez timegoesby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, timegoesby napisał(-a):

oj,oj

главнокамандующего объединительными вооружонными силами
gławnokamandyjuszewo objeditielnymi woryżonnymi siłami
od naczelnego dowódcy zjednoczonych sił zbrojnych układu warszawskiego

 

pewnie płk Drzewiecki dostał od marszałka Kulikowa

No to zegarek ma historyczną wartość. 

Moją znajomość rosyjskiego tłumaczy jedyna ocena dostateczna na świadectwie maturalnym. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie miałem lepszej oceny, ale zainteresowania rozwinęły język.  Serbia, Macedonia,Bułgaria, Grecja, trzeba czytać mapę, Automapa to wspomaganie .Z drugiej strony informacja ma dwa oblicza o czym świadczą ostanie czasy:-) Jak to mówią człek się uczy całe życie.

 

Wracając do grudnia 1980, kiedy zegarek był wręczony, to jest ciekawe bo wtedy odbywały się manewry wojskowe Sojuz-80 na które ze względu na sytuację w PRL, LWP nie brało w nich udziału. Co prawda, w Moskwie była delegacja polska i może wtedy ten zegarek był wręczony. Wtedy też (chyba) powstała piosenka którą chyba śpiewał Daukszewicz "wejdą, nie wejdą".

Edytowane przez timegoesby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Wieniek1410 napisał(-a):

Dobry dzień dzisiaj miałem, 3 piękne zegarki wpadły.

Ten Poljot olimpijski to chyba jeden z ładniejszych jakie mam zegarków, tarcza wprost nie do opisania.

Jakiś pułkownik go dostał, ale nie mogę rozszyfrować z jakiego rodzaju wojsk.

Pozłacany Poljot też w pięknym stanie, ani jednego przetarcia.

Amfa ma lekko nadgryzione szkło i brak lumy na jednej wskazówce, ale też mi się bardzo podoba.

Będzie co nosić 😉

 

Amfa lubi się brzydko starzeć. Słońce jej szkodzi. Do noszenia w pichmurne dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Amfa lubi się brzydko starzeć. Słońce jej szkodzi. Do noszenia w pichmurne dni. 

A tu nieprawda. Tym z czarną tarczą ne dzieje się nic, ani nie płowieją ani nie pękają. Tylko z kolorowymi jest problem, najbardziej z niebieska beczka np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kchrapek napisał(-a):

A tu nieprawda. Tym z czarną tarczą ne dzieje się nic, ani nie płowieją ani nie pękają. Tylko z kolorowymi jest problem, najbardziej z niebieska beczka np.

Oprócz beczki amfibia latin też zmienia się na bordową, nurek raczej nie zmienia koloru ale potrafi pękać. Mam jednego wostoka nie amfibię, którego niebieska tarcza zmienia kolor od leżenia w szufladzie😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kchrapek napisał(-a):

A tu nieprawda. Tym z czarną tarczą ne dzieje się nic, ani nie płowieją ani nie pękają. Tylko z kolorowymi jest problem, najbardziej z niebieska beczka np.

Moja chyba była zielonkawa teraz trudno dociec... Bo wygląda jak starowiejska, która na wakacje w latach 70 to jeździła... W pole z rodzicami na żniwa... Na mojej widać każdy dzień jej istnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat tarcza z amfy @JanekTheFizyk

20221118_205213.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Enkil napisał(-a):

Kupię te wskazówki :D

Nie 🙃


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to nie wiem, nosić tego Poljota,  czy nie nosić ? 😉

Kolego timegoesby, dziękuję bardzo za wyczerpujące informacje.

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Wieniek1410 napisał(-a):

Teraz to nie wiem, nosić tego Poljota,  czy nie nosić ? 😉

Kolego timegoesby, dziękuję bardzo za wyczerpujące informacje.

Można nosić :-) Sprawdzałem, czy był taki pułkownik, ale wikipedia (o ile można jej ufać) nie podaje w spisie oficerów LWP takiego nazwiska, więc pewnie to był obywatel ZSRR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

A ja mam coś do powiedzenia? :D

Zawsze możesz powiedzieć, że chętnie sprzedasz:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, mst napisał(-a):

Witam, dzisiaj z lombardu....

 

 

Piękne!


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pokazywałem więc czas nadrobić zaległości :) Choć wciąż nie ma nic z nowego roku, nawet więcej, wciąż niektóre zakupy ze starego nie dojechały w tym jeden znaczący dla mnie. Ale to kiedy indziej :) Póki co Sportiwnyje, który co prawda już miałem, ale jak się trafiła okazja to trzeba było wymienić na egzemplarz w tak pięknym stanie :)

DSC01146.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.