Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

do pełni szczęścia brakuje tylko stalowej koronki, tarcza wręcz niespotykanie ładna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rysqut napisał(-a):

do pełni szczęścia brakuje tylko stalowej koronki, tarcza wręcz niespotykanie ładna

 

Tak masz rację. Stan tarczy wzbudził moje zainteresowanie. Wcześniej myślałem, że w tym modelu tylko ta tarcza nie ulega erozji i że ten zegarek można normalnie nosić. Jednak myliłem  się,  tarcza się nie odbarwia ale potrafi brzydko wyglądać  i na całosci,  i na prostokątnych  indeksach. Zielone indeksy też potrafią odpadać.  W ostatnim czasie spotkałem  sporo sztuk dokladnie tego modelu i tarcze byly w dużo  gorszym stanie.

Z drugiej strony dziwny jest ten zegarek, bo koperta, czego nie widać na zdjeciach jest nieużywana i jest w idealnym stanie. Zegarek jest po przeglądzie więc zakladam, że zegarmistrz, ktory go robił nie miał świadomości, że koronka może mieć znaczenie i zamienił.

Miałem  do wyboru dwa ale ten drugi miał tarczę  w minimalnie gorszym stanie i koperta była w normalnym stanie, oba miały zwykle koronki, a  cena była  atrakcyjna i różniła się o 10 zł.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wieniek1410 napisał(-a):

Właśnie skończyłem maluszka (29,5mm)

Czystopol, 54 rok.

Jeden z bardziej urokliwych zegarków tylko mały. 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Moskwa akurat 29.8mm

 

Moskwa, to taka miniaturka, a w tej Pobiedzie chodzi o to że szkiełko ma średnicę może z 1 mm mniejszą niż koperta.

To taki 'guziczek" jest 😉

Pierwszy raz taki zegarek widzę (z radzieckich)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Moskwa akurat 29.8mm

Wręcz idealna na mój damski nadgarstek 

 

Ta akurat należy do @drobnypijaczek

 

Moskwy są efektowne, atrakcyjne z wyglądu ale ta Pobieda ma swój specyficzny klimat, coś jak czerwona dwunastka i inne pobiedy w tej samej kopercie, z tego samego okresu, z początku lat 50.

Te małe zegarki warto czasami nosić, tak jak kiedyś nosili, na zwykłym kawałku malowanej prawdziwej skóry ze sprzączką. W takim zestawie wszystko jest jeszcze bardziej klimatyczne.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Zapowiedziałem coś wyjątkowego więc jest. Historia tego zegarka nie jest ani prosta ani krótka, ale rozpisywał się nie będę.

Wostok. Amfibia. Kompresor.

Czy ktoś w Polsce jeszcze go ma?

 

Uuu jeszcze w automacie...


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Enkil napisał(-a):

Gratulacje, jak na razie zakup roku i nie będzie łatwy do pobicia :)

 

A dziękuję. Za tydzień do przyjedzie coś co dla mnie byłoby zakupem roku gdyby nie Kompresor choć pewnie nie do wszystkich przemówi. Ale choć nie tak pokazowy zegarek to też coś wyjątkowego wg mnie :)

1 minutę temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Uuu jeszcze w automacie...

W tym przypadku to zupełnie nieistotne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kchrapek napisał(-a):

A dziękuję. Za tydzień do przyjedzie coś co dla mnie byłoby zakupem roku gdyby nie Kompresor choć pewnie nie do wszystkich przemówi. Ale choć nie tak pokazowy zegarek to też coś wyjątkowego wg mnie :)

W tym przypadku to zupełnie nieistotne :)

 

Łatwo się zapomina o kultowych zegarkach... Przynajmniej ja zapomniałem. Gratulacje. Dobrze, że tym samym przypomniałeś o tym zegarku. A gdzie można poczytać o skomplikowanej historii tego zegarka lub możesz coś bliżej

powiedzieć o co głównie chodzi w tej historii?

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@art_69 bardzo ładny Poljot.. ostatnio też kupiłem. ja mam niestety tarczę w gorszym stanie, możesz mi swoją odsprzedać, bo i tak nie masz stalowej koronki 😛

a tak na poważnie, to w sumie koronkę o wiele łatwiej się znajdzie i uzupełni się wygląd tego ładnego zegarka!

Rakieta, którą kupiłeś z olx również bardzo fajna! Lubię ten model. Szkoda, że jej nie widziałem... :(

 

Krzysztof wiadomo, że rozbroiłeś.. widziałem jakie piękne okazy ostatnio tu wrzuciłeś, które bardzo chętnie bym u siebie widział, ale to już powaliło mnie na łopatki.. Musisz przy tak wyjątkowym zegarku chyba faktycznie opisać również szerzej tą wyjątkową historię zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mislavo napisał(-a):

Pozwolę sobie wrzucić zegarek, który kupiłem w zeszłym roku jeszcze i który w końcu doczekał się, aż miałem czas się za niego zabrać i przywrócić do życia. Sporo pracy kosztowała mnie ta rodina, bo choć na pierwszy rzut oka kompletny i nawet w niezłym stanie, to summa summarum okazał się totalnym złomem, z którym ewidentnie ktoś sobie nie poradził. W każdym razie mnie się udało i zegareczek cyka i cieszy oko. 

 

Baardzo ładna

Masz zdjęcia przed?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Rzadko robię fotki moim złomkom przed reanimacja. Ten aż tak żle nie wyglądał. Raczej chodziło mi o stan poszczególnych elementów mechanizmu. Były albo spiepszone albo celowo podmienione na uszkodzone czy wręcz niewłaściwe. W 1 zegarku normalnie nie może być tyle usterek naraz.

Wysłane z mojego motorola edge 20 pro przy użyciu Tapatalka


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mislavo napisał(-a):

Niestety nie. Rzadko robię fotki moim złomkom przed reanimacja. Ten aż tak żle nie wyglądał. Raczej chodziło mi o stan poszczególnych elementów mechanizmu. Były albo spiepszone albo celowo podmienione na uszkodzone czy wręcz niewłaściwe. W 1 zegarku normalnie nie może być tyle usterek naraz.

Dokładniej to co jej było?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna naciągu z 2408, jest za długa i blokuje naciąg wymieniłem,  dolne łożyskowanie balansu być może z 2409 ale i tak musiałem wymienić, balans bez życia, ale udało mi się uporać z włosem, dolne łożysko rotora wytarte, wymieniłem. Zegarek już chodzi, ale jeszcze przydałoby się wymienić kamień lożyskujący rotor, bo się lekko wahnik obija o dekiel. Zrobię to w najbliższym czasie, ewentualnie podmienię cały wahnik, bo choć mam jeszcze te kamienie, to aż szkoda go podmieniać, bo wizualnie wyglada na nieuszkodzony, a te kamienie to już niedługo w cenie diamentów będą. Mnie się na szczęście udało kiedyś kupić pudełko części do rodiny i trochę tych najbardziej poszukiwanych elementów jeszcze mam.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Beczka76 napisał(-a):

@art_69 bardzo ładny Poljot.. ostatnio też kupiłem. ja mam niestety tarczę w gorszym stanie, możesz mi swoją odsprzedać, bo i tak nie masz stalowej koronki 😛

a tak na poważnie, to w sumie koronkę o wiele łatwiej się znajdzie i uzupełni się wygląd tego ładnego zegarka!

Rakieta, którą kupiłeś z olx również bardzo fajna! Lubię ten model. Szkoda, że jej nie widziałem... :(

 

Krzysztof wiadomo, że rozbroiłeś.. widziałem jakie piękne okazy ostatnio tu wrzuciłeś, które bardzo chętnie bym u siebie widział, ale to już powaliło mnie na łopatki.. Musisz przy tak wyjątkowym zegarku chyba faktycznie opisać również szerzej tą wyjątkową historię zakupu :)

 

Tego stalowego Poljota kojarzę od zawsze, już nie pamiętam czy sam doszedłem, że ta wersja jest w stalowej kopercie czy dowiedziałem się tu na grupie o tym, bo zanim tu trafiłem, dłuższy czas sam uczyłem się poznawać i rozpoznawać te zegarki.

Z pewnością tu na grupie przeżyłem wizualny szok jak zobaczyłem zegarki, których nie spotykałem na giełdzie (i dalej ich nie spotykam) oraz czasami idealne stany tych zegarków.

 

Pamiętam, że kilka lat temu, dłuższy czas wisiał na olx taki sam stalowy Poljot w idealnym stanie za 180 zł.Cena była bardzo dobra. Równolegle były też ze dwa w gorszym stanie w wyższej kwocie. I wtedy nie kupiłem go i do dzisiaj żałuję, Dodatkowo był to zegarek od kogoś z grupy i ja kojarzyłem tą  osobę, bo kupowałem u niej zegarki.

 

Później długo szukałem tego zegarka i trafiały się z innym kolorem tarczy. Kupiłem kilka, bardzo ciekawy z niebieską tarczą.

Ale jak pisałem, jestem minimalnie rozczarowany tym modelem, bo pomimo że zegarki są stonowane i bardzo ładne, to tarcze ulegają erozji i z tego powodu są wybitnie kolekcjonerskie. U mnie wiele zegarków, z tych co tarcze są wrażliwe, leży w segregatorach po monetach szybką do spodu w szufladzie aby nie dochodziło światło.

 

Często widziałem na giełdzie Kirowskie, czy stare pobiedy, z początku lat 50, np czerwoną 12, które leżą w pełnym słońcu, czasami w deszczu i jak mówiłem handlarzom zegarkami, że światło niszczy tarczę - to ta informacja do nich nie dochodziła....

 

Tego Poljota to przez przypadek kupiłem. Czasami kupię rzadszy zegarek ale stosunkowo drogi i jak osoba sprzedająca wyciągnie coś nieoczekiwanie z 'kieszeni' to po pierwsze szkoda nie kupić bo ładny stan, a po drugie jak się kupuje kilka dobrych zegarków na raz, to cena jednostkowa drastycznie  spada i wszystko jest bardziej opłacalne niż przy zakupach pojedynczych. Zresztą cena tego Poljota była poniżej 200 zł.

 

Kupiłem też innego Poljota w idealnym stanie. Ten stalowy jest z lat 70, a ten którego niedługo pokaże będzie z lat 60.

 

Czasami widzę te zegarki jak coś zobaczę to rzucę Ci linka czy kupię jak będzie w zestawie i cena będzie atrakcyjna.

 

Natomiast rakieta wisiała kilka dni na olx w okolicach 100 zł. Zastanawiałem się nad nią długo. Tu trzeba było przerzucić ją tylko w ładniejszą kopertę.  Nawet stargowałem minimalnie cenę aby przesyłka wyszła za darmo.

Bardzo dużo widzę ciekawych zegarków do naprawy, czy poprawy wizualnej ale z doświadczenia wiem, że często lepiej kupić zegarek w idealnym stanie po przeglądzie i finansowo wychodzi to nawet taniej. Uświadomiłem to sobie przy wielu naprawianych od podstaw zegarkach  jak np. Slava asymetryczna czy dwóch stalowych poljotach, które ostatnio tu pokazywałem.

Satysfakcja jest duża jak się odbuduje zegarek od podstaw ale z drugiej strony  finansowo, nie zawsze jest tanio.

 

I prawdą jest, że jak się  nie szuka  zegarków to wtedy jest najwięcej okazji. To  i tak dobrze, że raz na tydzień odpalę  przeglądarke w poszukiwaniu i raz na miesiąc jest giełda, Ja od września postanowiłem sobie, że nie będę wchodził w nowe zakupy, bo szukam chrono, a część pieniędzy przepuściłem na inne zegarki.

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygrzebana z zestawu złomków. bardzo mi się podoba ta tarcza

thyhgfhgfh.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie fajne wigry3 trafiło w moje ręce 😁

20230127_112723.jpg

20230127_112144.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.