Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Gratuluję. Piękny stan. Kupiłbym, ale mnie się takie nie trafiają...

Też żałuję, że mi takich nikt nie daje🤣 A z czyszczeniem tarczy to bym odpuścił, ba ta ma swój klimat a wiadomo, że czyszczeniem tarczy to różnie bywa😑

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Dzisiejszy nabytek a mówili że prawdziwych cyganów już nie ma 😎

20230322_151612.jpg

Złoto i drewniana boazeria, wyznacznik zamożności pół wieku temu. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2023 o 12:25, Londek napisał(-a):

Wczoraj przybył taki gagatek, muszę przyznać że jest to całkiem fajny czasomierz😊

37C5E26A-1DC5-492C-BB48-0732777881E3.jpeg

zegarek całkiem fajny ale całą robotę robi ta kompozycja z tym paskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Świetna, i ten stan! A Krzysztof czasem narzeka, że ciekawych radzieckich to już się nie da kupić ;)

 

Do mnie niedawno, przy okazji zakupu rzadszej Pobiedy z szarym ringiem, wpadł taki maluszek. Po wytarciu koperty złocenie nabrało blasku. Tarcza nie jest idealna, zdjęcia uwypukla mankamenty, ale to i tak świetny dla mnie stan. Generalnie, jako że to gratis do Pobiedy, to jestem bardzo zadowolony :) Teraz jeszcze upolować takiego Kirowskiego sprzed unifikacji. Przecież wiadomo, że parki chowają się lepiej ;)

 

AMWts8CnsIQQnu-8v1g_5v0Wy9TzRPjlfadp_IKBhmaOG8-79XudKXin6tNr2e39k_5y_4lOe2_ajscRpSZ4tiBk7QPG6qvP_AeBUAlnDxZaC6ZPVVfyXCNliP6Z5HIC9NZY76aJoM-CwvmD8gVszy9TDfT5oG1tZG5v3IQUxq9Tkg5iEL3mUKW_KqDAZUdrpg2gf3oPEldm251Mp6oX6jTi_ZuRj4NrGcSjmg9jxT1fomWEy_Y1AC8sSHRLVGCWRcXFv54b93OE4zrBWLp6C6XL5Z3-XGFz7crob5z1tCFsHA_4dRGxlGWAlDyeb9PxADwhHAprbnAIHXLLnqslSmbMIk3NT74TXkhNfgTjsot8jhQmPxDJqCCNWhl7IdCEtCWYBfCnZcCstJ9-yXhhp_0yqfpxyRosimJzPc8sAIJ1TsrcG4ERweHjSqVXA9jjlVtR1HVvoCwV4UP_1YUe4amqkuuUqL5joi1FWxULdP_w9DisSF0Vym8MnHSuMOYqFlJIM_SlRrBU0b1_cHwzKWsXMnDLku8nTp3Ki7HIQuWIA6UozDxmlCxgqJ_wacw9AruoxGPn82m6fiOkZvSSBQ00xN6hC_VPc1isguRb6_Y4MTT7GeW51wzE3ukXw1cMqVrVkEu9x6NQTdS0s1qq9wqCbqwtensqzeGC_iT2TFsGFpVc1RkuG6nlrATeeqf2AYoMtfmnj7if82H1cZmChkZYPncUIXO81vMpGEB_Tc8P7TXgl-PSXmpcAPEz9jwDHXNUpoJhRA505hTZsN5gFNegy_ZI9lmocXaZZDVSvJixE_7aAE32_hnTxP2-OYBPIQKlCuG4YhbR336Bt98dabC0eiksYqgnDjLCDQS0jV3xE7Fk25630Rz3bOYCzfwmJTfxxND9lUratGSovElyeeuH1sDvh3xgUKVv153q5_7WY9_VoiHXDhzYoYgXMV8caZA=w914-h914-s-no?authuser=0

To taki do mnie trafił w worku ze złomkami.

 

IMG_8740.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogoda barowa to i więcej przy biurku siedziałem. 

 

IMG_8757.jpeg

IMG_8758.jpeg

IMG_8761.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko SARB z nie tak dalekiego wchodu. Przy pierwszym kontakcie ze zmianą daty zatrzymał się na godzinie 20 15 do ponownego wstrząśnięcia. W tej chwili sprawdzam kolejne zakresy zmiany daty w okolicach 24ego więc wtedy kiedy się zatrzymał i jest na chodzie bez postoju. Niestety odchyłka dobowa wypada spora i waha się między 30-60 sek/d. Po kontakcie ze sprzedającym dowiedziałem się że nie był to jego zegarek i nie był ostatnio nakręcany i używany ale serwisowany był około 8 mcy temu. Póki co sprawdzam rezerwę chodu i pracuje już 39 godzin.

IMG_20230325_183806.jpg

IMG_20230325_183839.jpg

IMG_20230326_093835_HDR.jpg

Edytowane przez Polet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Polet napisał(-a):

(...)Niestety odchyłka dobowa wypada spora i waha się między 30-60 sek/d. Po kontakcie ze sprzedającym dowiedziałem się że nie był to jego zegarek i nie był ostatnio nakręcany i używany ale serwisowany był około 8 mcy temu. Póki co sprawdzam rezerwę chodu i pracuje już 39 godzin.

 

 

 

Moim zdaniem odchyłka dobowa całkiem niezła -  ten  zegarek jak wychodził wychodził z fabryki miał w papierach, od 20 do 40 sekund nad dobę, chyba rzeczywiście przeszedł ostatnio przegląd.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-20 do +40sek. Ja pośpiesznie się machnąłem i nie dopisałem że późni od -60 sek do - 30 sek na dobę. Ostatni pomiarpo 39 godzinach pracy pokazał nawet 120 sek/dobę ale to już raczej końcówka energii ze sprężyny. Tylko czy nie powinien zacząć spieszyć?

Choć to na razie ma mało wspólnego z prawdziwa dobową średnią gdyż jak pisałem 4 razy na dobę cofam go do na 19tą aby sprawdzić czy nic się nie zadzieje przy zmianie daty. Po kompletnym rozładowaniu (fabrycznie podają dla tego werku minimum 42 godziny) naciągnę zegarek i zostawię w spokoju na dobę i sprawdze jeśli będzie się utrzymywać -60 do - 30 będzie wystarczyło go podregulować. Choć moim zdaniem na podstawie nawet chinczyyków zegarek leżąc nie powinien mieć takich zmian we odmierzaniu czasu. Choć żaden z nich nie miał 40 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest stary zegarek na werku masowej produkcji, nie spodziewaj się cudów.

Edytowane przez oszolom

Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary radziecki zegarek masowej produkcji. Jeśli mieści się w 60 sekundach na dobę to możesz być usatysfakcjonowany z pracy mechanizmu. Nie ma się tu co rozwodzić, dla kolekcjonera taka odchyłka to prawidłowy chód. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zegar biurkowy trafił się niekompletny. Na szczęście działa. Sześcio lub siedmiodniowy, już nie pamiętam...

Nostalgiczny klimat przełomu lat 50/60

20230326_122237.jpg

20230326_123147.jpg

20230326_123155.jpg

20230326_123208.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.