Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam szczęście do bliźniaków ;) - niedawno ustrzeliłem bliźniacze drewniane Tissoty a dziś bliźniacze Poljoty budziki!

Po wstępnych zabiegach higienizacyjnych są gotowe do prezentacji:

 

post-12656-0-82919700-1331119683.jpg post-12656-0-89326800-1331119684.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaś co do chromowania w ogólności, to nie zakładam kupna zegarków celem ich leżakowania , wszystkie są gotowe do noszenia, co czynię skwapliwie korzystając z różnorodności.

Przyjemne prawda? codziennie mieć na ręce coś unikatowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje pieknego zegarka-legendy a i stan wizualny dośc dobry.

Też bym takiego chciał.

A tak z ciekawosci czy mozna wiedzieć ile kosztował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zim jest całkiem inny. W Pobiedzie siedzi tarcza od zwykłej okrągłej Pobiedy. Widać przecież, że indeksy 3 i 9 są pochowane pod kopertą. Sama tarcza to też raczej rękodzieło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na czeskim Allegro trochę w ciemno na podstawie tego zdjęcia. Mam nadzieję, że będzie ładny. Lepsze zdjęcie jak zegarek dojdzie.

 

4238634ae1b06fbc.jpg

 

P.S. Mam nadzieję, że poznajecie co to za cudo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86

Kamel, SUUUUPER zegarek!! też chcę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rproch wyglada jak jakis kirow ale ja sie jakos niepoznaje, jestem ciekaw co to bo fotka nieco z daleka

a to mój jeszcze gorący można powiedziec ze nowy nabytek, wprost parzy :lol: (fotka robiona przed chwilką)

imgkirge3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rproch - mi to wygląda na Wostoka-Precision lub Wołnę, tylko ten górny napis na tarczy jakiś taki "niewostokowaty"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek Roberta na pewno ma werk Wołny, ale dokładnie, co to jest ? Wostok, czy Wołna, była też Raduga na tym mechaniźmie. Na górze tarczy są 2 napisy - ten dolny dłuższy to może być: precision class lub w w cyrylicy: precizionnyje - taki dodatkowy napis miał Wostok, Wołny czy Radugi z takim dopiskiem nie widziałem, tak więc ja stawiam na Wostoka.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mój nowy nabytek, jeszcze nie doszedł, ale pochwalę się nim już teraz - Pobieda - model, którego szukałem od dość dawna i w końcu znalazłem :lol:

 

 

 

(fotki z aukcji, bo raz, zegarek jeszcze nie jest u mnie, a dwa nawet jakby już był (to jak pisałem wszcześniej w tym temacie) za bardzo nie mam czym zrobić mu zdjęć.

post-280-0-02430500-1331120409.jpg

post-280-0-39784500-1331120409.png

 

post-280-0-32212400-1331120410.jpg

post-280-0-69618300-1331120410.png

 

post-280-0-90357200-1331120411.jpg

post-280-0-28155000-1331120412.png


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

To wostok precision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wostok precision.

po mechanizmie szybciej bym poznał, Karol fajna ta pobiedka to taka rubinowa niedawno ktoś na forum prezentował podobną jesli nie taką samą, bardzo mi się podoba taka wersja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO

Chłopaki, cudności!

Aż się denerwowac zaczynam że one są wszystkie takie małe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem na czeskim Allegro trochę w ciemno na podstawie tego zdjęcia. Mam nadzieję, że będzie ładny. Lepsze zdjęcie jak zegarek dojdzie.

 

4238634ae1b06fbc.jpg

 

P.S. Mam nadzieję, że poznajecie co to za cudo...

 

ładnie, ładnie gratuluję :lol:

i jeszcze w takim stanie ......

 

mój, ale w trochę gorszym stanie aktualnie się naprawia

 

ogólnie ciężko o super stan wśród precizionów, wołen ałmazów - może dlatego że to były dobre zegarki i przez to bardzo ekspoloatowane ? druga sprawa, że swoje lata też mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość minszczu

Hej jakiś czas temu zakupiłem amfibie (zdjęcie poniżej). Dwa dni temu stanęła, wiec poszedłem z na do zegarmistrza by sprawdził "co w trawie piszczy".

 

Okazało się ze jedna z śrubek mechanizmu się lekko odkręciła przez co blokowała jeden z trybów. Dokręcił ja i za naprawę wziął 5zl. Korzystając z okazji zapytałem się go czy mógł by ja ustawić by chodziła dokładniej (zegarek gubi ok 3-4min na dobę). Jednak on stwierdził ze mechanizm jest czysty i ogólnie dobrze wygląda wiec jak mnie nie parzy to nie ma co tego robić, tylko raz dziennie przy nakręcaniu cofnąć go o odp ilość min... :lol:

 

Co myślicie o takim podejściu? W ogóle jak u was wygląda sprawa z dokładnością chodu, jakie są dla was akceptowalne granice niemiarowości dla tych zegarków?

 

post-0-0-41896700-1331120495.jpg

post-0-0-79964900-1331120495.png

 

A oto przedmiot dyskusji :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree
ładnie, ładnie gratuluję :lol:

i jeszcze w takim stanie ......

 

mój, ale w trochę gorszym stanie aktualnie się naprawia

 

ogólnie ciężko o super stan wśród precizionów, wołen ałmazów - może dlatego że to były dobre zegarki i przez to bardzo ekspoloatowane ? druga sprawa, że swoje lata też mają

 

Mam sporawy zapas werków do ałmaza i wołny.Wszystkie wyczyszczone i uruchomione.Niestety wszystkie "białe".Poluje na jakies złote ale na razie bezskutecznie.

Moim zdaniem to rewelacyny werk.Szkoda ze jakimis durnymi decyzjami zatrzymano w pewnym momencie produkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Moim zdaniem to rewelacyny werk.Szkoda ze jakimis durnymi decyzjami zatrzymano w pewnym momencie produkcje.

 

Durnymi jak durnymi - 2809 były po byku drogie. Nie tylko w kwestiach technicznych i montazu (mniejsze tolerancje niż dla zwykłych), ale i materiałowych. Do tego dochodziły koszty testowania, a co za tym idzie - odsetka mechanizmów które nie spełniały tolerancji... One wprawdzie były stosunkowo drogie, ale może po prostu w ich miejsce wprowadzono podobnie dokładne a "zracjonalizowane" :lol:... Musiałbym poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.