Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza sława bomba.

Też mam słabość do ?sławek? pomimo narzekań na mechanizmy mają swój klimat :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta niebieska ma jeszcze odmianę brązową, która wygląda jak nawinięta cewka - odjazd! - brązową mam, niebieskiej szukam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta niebieska Sława to moja ulubiona z tej serii automatów.

 

A do narzekań na mechanizmy to się szczerze przyłączam.

W zasadzie z każdym automatem Sławy miałem jakieś przeboje,

a to automatyczny naciąg nie działa, a to zatrzymuje się,

kiedy zaczyna datę przerzucać, a to chodzi i po czasie się zatrzymuje...

Z innymi automatami nie miałem takich przebojów.

 

Ktoś niedawno sporządził taką listę jakości/trwałości/niezawodności ruskich automatów.

Sława wylądowała na ostatnim miejscu i potwierdzam to własnym doświadczeniem. :lol:

 

Mimo to podobają mi się Sławy dla samego wyglądu. :lol:


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja póki co złego słowa nie mogę powiedzieć. Mam tu na myśli zarówno avtomaty jak i mechaniki. Mam po dziadku, z końca lat 70 na werku 21kamieniowym i chodzi baaardzo dokładnie. Jeśli chodzi o automaty to nie zabieram głosu, bo ten jest jedyny i brak mi skali porównawczej. Ale do tej pory mnie nie zawiódł i chodzi bardzo ładnie. Nawet cczax trzyma:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bibliotek@rzu świetne te Twoje Slavy:) musze przyznać , że również mam do nich słabość...i też marzy mi się taka z kwadracikiem na sekundniku;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną parkę, ale jedna z bliźniaczek jest jeszcze u doktora na czyszczeniu. Jak wróci to obfocę, bo pojedynczo się wstydzą występować:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta niebieska ma jeszcze odmianę brązową, która wygląda jak nawinięta cewka - odjazd! - brązową mam, niebieskiej szukam

 

Hmmm...wiesz, zawsze możemy iść na wymianę za to niebieską:lol: Jakby co to jestem otwarty i przyjmę "mały, czerwony kwadracik" z otwartymi ramionami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz tej z kwardracikiem , niebieskiej i brązowej mam jeszcze zieloną :lol: Ale ona jest juz Russia i nie ma tak wyraźnie frzowanej tarczy...

A do tej trzeciej jakby znalexć szkło z lupką byłby czad :lol:


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumisz- jakbyś reflektował na podmiankę, jestem chętny:)

A co do lupki to ciekawy pomysł...taki,hmmm- tjuning powiedziałbym. Ba, Kazetowaty tjuning ;P Ale co tam, poszukam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta niebieska ma jeszcze odmianę brązową, która wygląda jak nawinięta cewka - odjazd! - brązową mam, niebieskiej szukam

 

O to chodzi ?

 

post-280-0-38531200-1331120592.png

post-280-0-76559200-1331120592.png

 

Ktoś niedawno sporządził taką listę jakości/trwałości/niezawodności ruskich automatów.

Sława wylądowała na ostatnim miejscu i potwierdzam to własnym doświadczeniem. :lol:

 

Tą listę sporządziłem ja. Automaty Sława, są w mojej ocenie najgorsze wśród radzieckich zegarków z samonaciągiem. Łożyskowanie wahnika już po niedługim użytkowaniu trafiał szlag, było po prostu bardzo nietrwałe.

W każdym razie w kolekcji mam 3 Sławy automat - wszystkie działają bez zarzutu, ale pewnie dlatego, że kupułem je nieużywane z papierami i zafundowałem im czyszczenie u zegarmistrza; chociaż w jednej, mimo że nówka i ze świeżą oliwą, to podczas pracy wahnika słychać dziwne piski - taka już ich uroda - najgorszy radziecki automat.

Inną kwestią jest wygląd - niektóre Sławy automaty były na prawdę urodziwe.

 

Moim faworytem w kwestii wyglądu jest Sława, której zdjęcie wkleiłem w tym poście. Jak dla mnie jest to najładniejsza ze Sław automatów, kupiłem ją na allegro (fotka jest z aukcji - dobrze, że ją zachowałem) za około 80 zł, jakieś 2 - 3 lata temu, nówka z metką.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, dzięki za przypomnienie, nie mogłem jakoś odszukać do tego "rankingu".

Moje Sławy były przy zakupie w różnym stanie, niektóre wymagały natychmiastowej reanimacji,

w niektórych "wystarczyło" naprawić automatyczny naciąg.

Ale jak już kiedyś wspominałem, kupuję zegarki, zwykle patrząc na ich stan zewnętrzny, mechanizm "się naprawi".

Jedyną Sławę, jaką kupiłem w stanie NOS, to była 21-kamieniowa (identyczna, jaką dostałem lata temu na przyjęcie):

post-22189-0-57391000-1331120595.jpg

I do tej też nie mam najmniejszych zastrzeżeń (no ale to nie automat :blink: ).


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliźniaczki niczego sobie, od niedawna stałem się wielkim fanem rusków. Kiedyś podchodziłem do nich z pewnym dystansem a teraz biegam i szukam, żeby powiększać kolekcje. Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Poljota Automata. narazie jest w szpitalu. Wychodzi w przyszłym tygodniu więc zmieszczę fotki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-18-0-30582100-1331120649.jpg

gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jest Karol. Tylko jakby zdjęcie było lepiej zrobione to by był efekt cewki!

to ta z cewką:

post-3565-0-03384600-1331120651.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem na czeskim Allegro trochę w ciemno na podstawie tego zdjęcia. Mam nadzieję, że będzie ładny. Lepsze zdjęcie jak zegarek dojdzie.

 

4238634ae1b06fbc.jpg

 

P.S. Mam nadzieję, że poznajecie co to za cudo...

Przyszedł i jest za..sty. W weekend zrobię mu ładne zdjęcia to wam kapcie spadną :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w końcu odebrałem i mogę się pochwalić:

 

dcddb97f5ec781c8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-18-0-73283300-1331120768.jpg

post-18-0-80432000-1331120763.jpg

post-18-0-04111400-1331120766.jpg

post-18-0-54546000-1331120767.jpg


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.