Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Tomirek, Twój Cornavin z tej perspektywy wygląda jak nówka.

Jeśli on i pozostałe były tak zapuszczone, jak mówisz, no to naprawdę musiałeś się przyłożyć.

Teraz wyglądają świetnie. Gratuluję.

Chociaż pewnie przywrócenie wyglądu było kosztowniejsze niż sam zakup? :)


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cornavina znalazłem na Allegro. Kupiłem go od pirwszego właściciela, który dostał go na komunię. Niestety zgubil szkiełko (pewnie gdzieś uderzył) i zegarek leżał lata w szafie. Do tego w komplecie był Poljot kostka, Prim, Ruhla i jakiś inny chiński, kwarcowy złom. A sam Cornavin poza tym, że miał pogięty sekundnik i obdrapaną farbę ze wskazówek to wyglądał jak nówka. Za wyczyszczenie, przesmarowanie, odmalowanie wskazowek i zalozenie szkielka zaplacilem 15 zeta :)

A co do reszty to suma sumarum i tak wyszło dużo taniej niż jakbym je na Allegro kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomirek, nie dość że fajne egzemplarze to i stan niezły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś Ty chłopie dorwał zegarmistrza co to za czyszczenie ze smarowaniem(czyszczenie werku mam na myśli), malowanie wskazówek i nowe szkło bierze 15 złotych. Dawaj namiary:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cornavina znalazłem na Allegro. Kupiłem go od pirwszego właściciela, który dostał go na komunię. Niestety zgubil szkiełko (pewnie gdzieś uderzył) i zegarek leżał lata w szafie. Do tego w komplecie był Poljot kostka, Prim, Ruhla i jakiś inny chiński, kwarcowy złom. A sam Cornavin poza tym, że miał pogięty sekundnik i obdrapaną farbę ze wskazówek to wyglądał jak nówka. Za wyczyszczenie, przesmarowanie, odmalowanie wskazowek i zalozenie szkielka zaplacilem 15 zeta :)

A co do reszty to suma sumarum i tak wyszło dużo taniej niż jakbym je na Allegro kupował.

To chyba muszę poszukać nowego zegarmistrza, ja za samo szkiełko płacę 15 zł. :)

A to, że zegarek leżał tyle lat w szafie to tłumaczy doskonały stan koperty.

Dobrze, że pomimo braku szkiełka tarcza się nie zniszczyła.

A swoją drogą sprzedawać prezent z komunii, w dodatku zegarek, to trochę... niezrozumiałe dla mnie...


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie... no mając na myśli czyszczenie pisałem o ogólnym przeczyszczeniu zegarka - przez te lata leżakowania bez szkła trochę się zakurzył :) Jeżeli wprowadziłem w błąd to przepraszam ale niezamierzone to było. Sam mechanizm Cornavina i kostki Poljota jak nówka wyglądały i tylko suchutkie jak pieprz były więc je przesmarował.

W sumie za oba zegareczki skasował mnie 30 zeta (smarowanie obu i założenie szkiełka oraz czyszczenie i pomalowanie wskazówek i wyprostowanie sekundnika w Cornavinie). Ale to były stawki preferencyjne bo to większa robótka była :) Oprócz Cornavina i Poljota robił mi resztę zegareczków (dwie Sławy, Rakiete TV, Zima, Starta i Sportowca) a one przechodziły gruntowny przegląd z rozbieraniem i czyszczeniem bebechów i za to zapłaciłem znacznie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa jasna;) Ja za gruntowne czyszczenie, smarowanie werku, ew. malowanie wskazówek, wymianę szkiełka, ew. koronki płacę 40-45 złotych. Jestem cholernie zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak, przy większych zleceniach czasem jakieś drobiazgi zegarmistrz zrobi w cenie części.

 

A swoją drogą dzięki takim maniakom jak my, to zegarmistrze mają może niezbyt wielki, ale stały dochód.

Użytkownik zegarka jak pójdzie do zegarmistrza raz na kilka lat to dużo, kolekcjoner to i kilka razy w tygodniu. :)


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to tak, przy większych zleceniach czasem jakieś drobiazgi zegarmistrz zrobi w cenie części.

 

A swoją drogą dzięki takim maniakom jak my, to zegarmistrze mają może niezbyt wielki, ale stały dochód.

Użytkownik zegarka jak pójdzie do zegarmistrza raz na kilka lat to dużo, kolekcjoner to i kilka razy w tygodniu. :)

Nie zgodziłbym się z tym twierdzeniem. Dobry zegarmistrz w dużym mieście ma tyle roboty, że nie jest w stanie się obrobić. Ja na przegląd czekam 2-3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-3565-0-02673000-1331121071.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kolega z pracy wyszperał zegarek po dziadku , ale ktoś przy 12 pokaleczył tarczę , może ktoś z was ma na zbyciu takową.

Warto przywrócić do świetności tą pamiątkę.

 

post-22291-0-82044100-1331121079.jpg

dsc04757qk8.jpg

 

Pozdrawiam Jacek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno spróbowałem ze swoim Mirem podejść do jednego z zachwalanych wrocławskich zegarmajstrów. Zegarek był na chodzie, gubił jednak czas i nie był smarowany od x lat. Oprócz tego brudna koperta, szkiełko porysowane. Przychodzi do odbioru, a Pan mi rzuca kwotą 60 złotych, bo ponoć połowa części do wymiany poszła, balans nie tak był jak należy. Wcześniej już u niego robiłem zegarki to mówię że może trochę taniej bo sam zegarek to ze 40-50 złotych jest wart(wiem, to nieistotne, bo werk to werk, ale mimo wszystko bolesne). Ale nie ma bata, kupe roboty było itp. Koperta jaka zasyfiona była taka jest, szkiełko dalej to samo. Wracam do domu, odkładam na noc- patrzę rano, a tu 10 minut do przodu. Rozebrałem, umyłem, wypolerowałem szkło, zaniosłem do "swojego" zegarmistrza(oczywiście nie tego zdziercy) i okazało się że włos nieułożony. Koszt naprawy- 5 złotych...bo przy okazji odbirałem poprzednią robotę. I to rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie przytoczę historię jaką widziałem u mojego zegarmistrza. Facet odbiera zegarek żony i jest pęknięte szkieło. Zegarmistrz się pyta było takie, czy nie. Facet odpowiada, że było, ale nie aż tak. Zegarmistrz odpowida, że w takim razie nie ma o czym dyskutować i wyminieni na nowe. Poza tym zawsze gdy odbieram od niego zegarek mam wrażenie, że on należy do jakiejś sekty, której głównym założeniem jest naprawa zegarków dobrze i tanio ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to sprawa jasna;) Ja za gruntowne czyszczenie, smarowanie werku, ew. malowanie wskazówek, wymianę szkiełka, ew. koronki płacę 40-45 złotych. Jestem cholernie zadowolony ;)

 

no to u mnie podobnie. Te zegarki co je ostatnio wrzucałem wyszły mnie po jakies 40-50 zeta sztuka. W cene wliczam zakup zegarka + gruntowny przeglad, czyszczenie, smarowanie, polerka szkiel itd. No i na każdy z tych zegareczków, łącznie z tylko przesmarowanymi dostałem roczek gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Kolega z pracy wyszperał zegarek po dziadku , ale ktoś przy 12 pokaleczył tarczę , może ktoś z was ma na zbyciu takową.

Warto przywrócić do świetności tą pamiątkę.

 

Fajne te Poljociki są. Przymierzam się od jakiegoś czasu do takowego. Ale na Alledrogo chore ceny ludzie za nie dają ;) Poczekam więc spokojnie, może miesiąc, może pół roku, może rok aż wreszcie upoluję w dobrym stanie za nieduże pieniądze.

Budzika też szukam już dłuższy czas i mógłbym już dawno go mieć ale powiedziałem sobie, że nie dam za niego więcej niż 60-70 zeta no i wszystko wskazuje na to, że w końcu się uda - za tydzień powienienem już dokładnie wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodziłbym się z tym twierdzeniem. Dobry zegarmistrz w dużym mieście ma tyle roboty, że nie jest w stanie się obrobić. Ja na przegląd czekam 2-3 tygodnie.

Ależ ja wcale nie napisałem, że zegarmistrze się nudzą. ;)

Chciałem powiedzieć, że tacy kolekcjonerzy jak my to dla zegarmistrzów

może nie zawsze duży, ale w miarę stały strumień dochodów.

 

Inna rzecz, że może w dużym mieście jest więcej kolekcjonerów,

a jak zegarmistrz jest dobry, to i pewnie klientów ma więcej?

 

---

edit: Dlatego też myślałem, że taki stały klient powinien mieć u zegarmistrza,

u którego zostawia czasem kilkaset PLN miesięcznie, jakieś względy typu lepsze terminy itp.

A po tym, co napisali Koledzy, wnioskuję, że niestety nie zawsze tak jest...


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na swojego zegarmistrza narzekać nie mogę. Ostatnio nawet mi spod ziemi wytrzasnął oryginalną szybkę od słavy lodówki. Generalnie z tego co widzę, to im dłużej przychodzę z kolejnymi zegarkami, tym lepiej są wyczyszczone i zrobione. I co najważniejsze zawsze wiem co jest w środku -- żadnej kombinatoryki i nieskrępowanej kreatywności. Konkret i oryginalne części :-)

 

No może to oznaczać, że mam same popularne zegarki, ale nawet jeśli mnie się baaaardzo podobają.... ...my treasures ]:->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio coś z Zarii - niby męskie ;)

 

post-6777-0-38971500-1331121127.jpg

 

post-6777-0-54924500-1331121128.jpg

 

post-6777-0-88993200-1331121129.jpg

 

i przy okazji goście z zaprzyjaźnionego DDR:

 

design ukradziony z Glashutte

post-6777-0-40890300-1331121131.jpg

 

post-6777-0-74303200-1331121132.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, muszę przypolować lodóweczkę. Śliczne są ;) Jakby ktoś miał na zbyciu to chętne się zaopiekuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś tak.

Nadostępniejsza lodówka wśród niedostępnych lodówek moim zdaniem:

 

No i jeszcze Rakieta ze wskazówkami kołami ale akumulator padł w aparacie.

Nie wiecie czy te rakiety miały sekundnik prosty czy tez okrągły?

 

gratuluję lodówki !!! też bym się cieszył ;)

 

co do rakiet "księżycowych" - wskazówka sekundowa zawsze prosta

choć byłoby super z jeszcze jednym kołem - ale byłby to już chyba totalny zawrót głowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Legnica 8-02-2009

 

spartakgx0.jpg

 

spartak2eb1.jpg

 

post-18-0-70637100-1331121323.jpg

 

 

 

post-18-0-02650600-1331121325.jpg

 

pierscień ze znacznikami nie jest brudny - mieni się - nie wiem co to za znaczek ... ?

 

 

 

post-18-0-21240100-1331121326.jpg

 

poprzysiagłem sobie że naprawie ten zegarek...

 

 

i...

post-18-0-32670500-1331121330.jpg


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się kiedyś udać do tej Legnicy, bo w końcu daleko nie mam, a widzę że łowy można poczynić udane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.