Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

ooo... ten bialy Wostoczek baaardzo elegancki ;) Reszta też ładniusia a budzik wymiata :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomirek - koperta w Twojej rakiecie jest z chromowanego mosiądzu dlatego po przetarciu wystaje żółte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86

Tomirek, bardzo fajny budzik ;) Gdzie go trafiłeś?? Znalazłeś jakieś fajne miejsce w Warszawie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję. Zastanawiam się czy koronka również w takiej technologii była robiona i się przetarła czy może od innego zegareczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomirek, bardzo fajny budzik :P Gdzie go trafiłeś?? Znalazłeś jakieś fajne miejsce w Warszawie??

 

Budzik trafiony zupełnym przypadkiem. Kiedyś wspominałem mojemu zegarmistrzowi, że jako dzieciak nosiłem budzika i szukam takiego w srebrnej kopercie, z białą tarczą i srebrnym wewnętrznym ringiem z kropeczkami (ostatnio nawet był taki na Allegro ale aukcja za wysoko jak dla mnie poszła). No i zgadało się, że jakiś jego kumpel ma kilka trupków i może uda mu się coś mi załatwić. Niestety biały okazał się trupkiem nie do uratowania ale w zamian za to załatwił mi tego. W sumie chyba nawet ładniejszy od białego a białego tak czy siak kiedyś upoluję bo dosyć popularne były.

 

A miejsc fajnych nie mam ;) Dziadki przy Kole, "pierdolnik" obok stadionu 15 min od Koła. Nawet w Broniszach byłem ale tam to zupełna bryndza zegarkowa...

Zastanawiam się czy Różycki jeszcze działa i czy tam może nie da się czegoś upolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86
Zastanawiam się czy Różycki jeszcze działa i czy tam może nie da się czegoś upolować.

 

Działa jak najbardziej, choć prawdę mówiąc to nigdy tam nie bylem.

 

Myślałem ze może udało Ci się tego budzika upolować gdzieś na mieście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Działa jak najbardziej, choć prawdę mówiąc to nigdy tam nie bylem.

 

Myślałem ze może udało Ci się tego budzika upolować gdzieś na mieście ;)

 

W ostatnia niedzielę na kole były dwa budziczki u jakiegoś Rosjanina, na chodzie, koperty i szkła porysowane... Ale ceny powyżej 100. Był też jeden trupek za 80. Próbowałem się targować ale lipa... Nawet po targach cena była zaporowa... Gadałem też z jednym dziadkiem, który przed kołem handluje. Mówił, że miewa budziki w zależności od stanu od około 20 do 45-50 zeta.

W sumie najfajniejsza była 24 godzinna Rakietka z dwoma koronkami za 60. Po targach gościu zjechał do 50 ja dawałem 30 i się nie dogadaliśmy... Generalnie trzeba chyba farta mieć żeby coś fajnego w przyzwoitej cenie trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ostatnia niedzielę na kole były dwa budziczki u jakiegoś Rosjanina, na chodzie, koperty i szkła porysowane... Ale ceny powyżej 100. Był też jeden trupek za 80. Próbowałem się targować ale lipa... Nawet po targach cena była zaporowa... Gadałem też z jednym dziadkiem, który przed kołem handluje. Mówił, że miewa budziki w zależności od stanu od około 20 do 45-50 zeta.

W sumie najfajniejsza była 24 godzinna Rakietka z dwoma koronkami za 60. Po targach gościu zjechał do 50 ja dawałem 30 i się nie dogadaliśmy... Generalnie trzeba chyba farta mieć żeby coś fajnego w przyzwoitej cenie trafić.

 

Zgadza sie .Mi na kole tylko raz udało się trafić zegareczek i w dobrym stanie i tanio .Całkiem przypadkiem stał przed brama starszy pan i za 13 zł.kupiłem pieknego Wostoka.

Reszta moich wizyt na Kole to albo cwaniakowaci handlarze albo nic ciekawego. Praktycznie zostaje Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86
W ostatnia niedzielę na kole były dwa budziczki u jakiegoś Rosjanina, na chodzie, koperty i szkła porysowane... Ale ceny powyżej 100. Był też jeden trupek za 80. Próbowałem się targować ale lipa... Nawet po targach cena była zaporowa... Gadałem też z jednym dziadkiem, który przed kołem handluje. Mówił, że miewa budziki w zależności od stanu od około 20 do 45-50 zeta.

W sumie najfajniejsza była 24 godzinna Rakietka z dwoma koronkami za 60. Po targach gościu zjechał do 50 ja dawałem 30 i się nie dogadaliśmy... Generalnie trzeba chyba farta mieć żeby coś fajnego w przyzwoitej cenie trafić.

 

Goście chyba za dużo na allegro siedzą i stąd te wygórowane ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się nie chciało wychodzić rano w te śniegi, że prawie zrezygnowałem z odwiedzin targu.

Na szczęście jakoś się zmobilizowałem...

...i wróciłem nie sam:

post-12389-0-85586500-1331122255.jpg

 

Już robiłem kilka podejść to tego modelu niestety większość ma problemy z korozją wskazówek w okolicach ich wypełnienia. Ten jest idealny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super poljocik - sam szukałem długo tego modelu i muszę przyznać że jest to jeden z moich ulubionych automatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Krzyśka zazdrość zje zaraz jak tylko zobaczy ten egzemplarz:) Chyba szukał czegoś takiego ostatnio:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny. Mój pierwszy zegarek CCCP w kolekcji to identyczny Poljocik i też w idealnym stanie. Często go noszę. Moim zdaniem jeden z ładniejszych automacików Poljota.

 

 

 

A ja dziś uległem mojej miłości do rzymskich indeksów i sprawiłem sobie Poljocika i Sławke. A już na samym wyjściu wpadła mi w oko inna Sława w automacie i po dłuższych targach ją też nabyłem za cenę flaszki wódki :P Teraz je ładnie wyczyścić i nasmarować i będą jak nowe ;)

 

ns4204_rzymskie.jpg

 

nt2813_Slava-auto.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamel, zazdroszę Ci szczęścia z tym poljotem, też na niego poluję. Co prawda miałem kiedyś takiego, ale nie był w zadowalającym stanie więc poszedł do ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nic wielkiego, ot zwykła stara Pobieda, ale uwielbiam te modele, ta prostota białej tarczy, wskazówki i magiczny dolny sekundnik tworzą wspaniałą całość;)

oczywiście, zegarek potrzebuje reanimacji, niestety chwilowo nie mam środków finansowych...i biedna leży sobie tak w uśpieniu....

 

post-22468-0-46360600-1331122306.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Abuk

Ach, śliczne zegarki, szczególnie Poljot Kamela. Gratuluję i zazdroszczę.

 

Teraz to co udało mi się ostatnio dołączyć do moich zegareczków. Wszystkie na chodzie po wizycie u zegarmistrza. Pamiętając o uwagach kolegów (pozdrawiam Wahina B) )tym razem zdjęcia mocno poobcinałem. Mam nadzieję że nikomu nie zamuli netu.

 

Kolejny Poljot po moim dziadku, jak się poszukało to całkiem sporo ich miał ;) Może jego szuflady kryją jeszcze jakieś niespodzianki... Pasek tymczasowy do zdjęcia, rysy na oryginalnym szkiełku, tarcza czysta (chociaż brakuje niektórych "kropeczek")

 

post-0-0-91674400-1331122311.jpg

post-0-0-48366900-1331122313.jpg

 

Poljot jajo, tarcza super, gorzej koperta, widać rysy.

post-0-0-59969800-1331122314.jpg

 

Slava hexagonalna, kupiona od innego zegarmistrza. Tarczę mógłbym trochę przeczyścić, reszta całkiem fajna.

post-0-0-90652100-1331122315.jpg

post-0-0-23273500-1331122317.jpg

 

Zielony wostoczek, którego udało mi się kupić od kolegi z klubu (pozdrawiam Nygena). Inni też mieli na niego chrapkę, ale byłem szybszy :P

Dopiero po złożeniu roprochówki i pochowaniu całego sprzętu zauważyłem że był brudny przy uszach :) Tylko te trzy kropki na lewym górnym "uchu" są na stałe.

post-0-0-62507500-1331122318.jpg

 

I ostatni z zegarków, niebieski Wostok od mojego taty. Oczywiście na chodzie, chociaż do tej pory nie udało mi się znaleźć do niego nowej tarczy. Jeżeli ktoś ma na plusie, będę wdzięczny za info.

post-0-0-93014100-1331122319.jpg

 

 

Kolejne już są u zegarmistrza :)

 

Pozdrawiam

Abuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...może wkurzę niektórych ...ale uważam że moje dzieciatko jest ładniejsze od tego czarnego poljota :)

 

dzieciexq0.jpg


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...może wkurzę niektórych ...ale uważam że moje dzieciatko jest ładniejsze od tego czarnego poljota :)

 

dzieciexq0.jpg

Witam

jak dla mnie jest to składak z dwóch poljotów , jeden mam na ręku - stalowy automat ze srebrną tarczą i granatowym pierścieniem , natomiast w Twoim zegarku włożono środek z poljota który można zobaczyć w zakończonej aukcji nr 540093323 na allegro

pozdrawiam

Bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

jak dla mnie jest to składak z dwóch poljotów , jeden mam na ręku - stalowy automat ze srebrną tarczą i granatowym pierścieniem , natomiast w Twoim zegarku włożono środek z poljota który można zobaczyć w zakończonej aukcji nr 540093323 na allegro

pozdrawiam

Bogdan

 

Jan to wszystko wie .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
...może wkurzę niektórych ...ale uważam że moje dzieciatko jest ładniejsze od tego czarnego poljota :)

 

dzieciexq0.jpg

 

Ja bym mu jeszcze stjuningował wskazówki - może na jakies chińskie, na kropelkę przymocować :):) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..pisałem że to MOJE dzieciatko :)

 

a ten na rece to taki? - jaki masz numer?

 

post-18-0-32079500-1331122375.jpg

post-18-0-67515000-1331122376.jpg

 

 

p.s. sorrry za szkło - dwa lata sie zbieram żeby wymienić - za niskie i sekundnik nie chodzi - takie miał zegarmistrz akurat jedynie


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..pisałem że to MOJE dzieciatko :)

 

a ten na rece to taki? - jaki masz numer?

 

post-22770-0-25636300-1331122378.jpg

post-22770-0-54956100-1331122379.jpg

 

 

p.s. sorrry za szkło - dwa lata sie zbieram żeby wymienić - za niskie i sekundnik nie chodzi - takie miał zegarmistrz akurat jedynie

Witam

ten z ręki 119 510 , drugi -bardzo sfatygowany -444 264

pozdrawiam

Bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-18-0-24849300-1331122402.jpg

post-18-0-20530400-1331122396.jpg

post-18-0-65491600-1331122397.jpg

post-18-0-54584900-1331122399.jpg

post-18-0-91270200-1331122400.jpg


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.