Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

tomirek

skąd Ty takie cuda wyczarowujesz?;)

piękny ten czarny Łucz!

 

 

zdjęcie to więcej niz połowa sukcesu. Jak obfocisz ładnie trupka to też będzie miał swój urok ;)

 

A z Łucza bardzo się cieszę. Co prawda koperta od spodu ma kilka rdzawych punktowych wżerów ale oczyszczę to dremelkiem i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój nowy nabytek. To już trzecia pancerna w mojej kolekcji ;)

0c40b36860b856f3med.jpg

dbd7e5306e8fc56amed.jpg

Niestety zegarek nie ma oryginalnego zapięcia bransolety z napisem slawa, po co ktoś to ściągał ;) także jakby ktoś miał to chętnie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety zegarek nie ma oryginalnego zapięcia bransolety z napisem slawa, po co ktoś to ściągał ;) także jakby ktoś miał to chętnie kupię.

Mam taką kopertę wraz z branzoletką i zapięciem - odstąpię za jakieś drobne lub wymiana ;) Reszta na prywatnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aronus - piękna ta sławka. Sam takiej poszukuję od dłuższego czasu i jakoś nie mam szczęścia. Pojawiła się teraz jedna na allewiadomogdzie, no ale z jakimiś dosztukowanymi wskazówkami... ;) Gdyby ktoś miał zbędny zestawik wskazówek do pancernika to proszę dać znać.


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakość zdjęcia jest żadna, ale i tak muszę się pochwalić.

 

post-24476-0-89762300-1331140347.jpg

 

I nie, nie chodzi o Nową Fantastykę :).

 

 

Cudo!

Wlasnie czegos podobnego szukam :)

Jesli moge spytac to ile ten model mniej wiecej kosztuje i czy moglbys podac dokladna nazwe tego modelu?

Oraz jaka jest jego srednica?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Cudo!

Wlasnie czegos podobnego szukam

Jesli moge spytac to ile ten model mniej wiecej kosztuje i czy moglbys podac dokladna nazwe tego modelu?

Oraz jaka jest jego srednica?"

http://www.watchtime24.sisco.pl/catalog/av...l?cPath=132_123

 

 

Dzieki!


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-3565-0-41425900-1331140632.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom, faktycznie zadko widuje sie takie okazy wostoka

tak z czystej ciekawosci to jakie on ma wymiary ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nom, faktycznie zadko widuje sie takie okazy wostoka

tak z czystej ciekawosci to jakie on ma wymiary ??

 

37mm + osłonka koło koronki jak w komandirach (razem 40)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Się pojawił i się spodobał, a że mało spotykany model to i foto:

 

bardzo ciekawy zegareczek :) Elegancik. I ten kolorek tarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Krzyśiek Wostoka , rzeczywiście jeszcze taki chyba nie był prezentowany na forum.

Ps.Ale chyba cienki w uszach jest ,czy tylko na zdjęciu tak wyszło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje Krzyśiek Wostoka , rzeczywiście jeszcze taki chyba nie był prezentowany na forum.

Ps.Ale chyba cienki w uszach jest ,czy tylko na zdjęciu tak wyszło ?

 

ja juz kiedyś takiego pokazywałem chyba, ale ze względu na paskudne zdjęcie i gorszy stan zegarka nikt nie zwrócił uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem po czyszczeniu mechanizmu, odrestaurowany tylko ze względu, że był to zegarek taty. Co prawda w oryginale miał zwykłą białą tarczę z indeksami, a że ta tarcza bardziej przypadła mi do gustu to i została:

 

post-11844-0-75572900-1331141034.jpg post-11844-0-14784300-1331141052.jpg post-11844-0-06163800-1331141057.jpg

post-11844-0-38315300-1331141059.jpg post-11844-0-82884800-1331141063.jpg post-11844-0-50549600-1331141080.jpg

 

Jak zwykle sorry, że jakość zdjęć nie powala -ale robione z telefonu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja juz kiedyś takiego pokazywałem chyba, ale ze względu na paskudne zdjęcie i gorszy stan zegarka nikt nie zwrócił uwagi :)

 

bo zdjęcie to przynajmniej połowa sukcesu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś odebrałem od zegarmistrza z budowy od podstaw taką pasówkę:

 

post-7161-0-24771000-1331141498.jpg

 

 

post-7161-0-05390300-1331141562.jpg

 

 

....uwielbiam dźwięk mołni.....

 

PS

Czy do niebieskich wskazówek - minutowej i godzinowej - też jest sekundowa niebieska?

Jeśli tak to czy ktoś ma może takową na zbyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Też jestem w trakcie produkcji czegoś takiego, tylko z tarczą lotniczą. Tak, zgadza się dźwięk Mołniji jest cudowny, a przede wszytkim głośny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Czy do niebieskich wskazówek - minutowej i godzinowej - też jest sekundowa niebieska?

Jeśli tak to czy ktoś ma może takową na zbyciu?

 

Na zbyciu nie mam, ale takie wskazówki były w Pobiedach i Zimach. Powinieneś znaleźć bez problemu, ewentualnie kup trupka i wymontuj. Jakie w tej kopercie są uszy ? 22 mm??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja juz kiedyś takiego pokazywałem chyba, ale ze względu na paskudne zdjęcie i gorszy stan zegarka nikt nie zwrócił uwagi ;)

Ja chyba też już kiedyś prezentowałem mojego Wostoka:

post-4379-0-72453600-1331141571.jpg

 

Niezła z niego cegłówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dziś odebrałem od zegarmistrza z budowy od podstaw taką pasówkę:

 

....uwielbiam dźwięk mołni.....

 

PS

Czy do niebieskich wskazówek - minutowej i godzinowej - też jest sekundowa niebieska?

Jeśli tak to czy ktoś ma może takową na zbyciu?

 

 

Zacna ;) Muszę też nad czymś takim pomyśleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo
Zacna :) Muszę też nad czymś takim pomyśleć ;)

Widzę że to już epidemia, czy na pokładzie jest jakiś lekarz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hy Moser opisał byś co i jak z tą molnią, chodzi mi od czego koperta, tarcza, koronka itp., bo to bardzo fajny projekt jest.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hy Moser opisał byś co i jak z tą molnią, chodzi mi od czego koperta, tarcza, koronka itp., bo to bardzo fajny projekt jest.

Pozdrawiam

 

Więc sprawa miała się tak:

Kupiłem sobie Wodołaza........i zakochałem się w dźwięku mołni ......a jako że podobały mi się od baardzo dawna kieszonki Mołni - np ta niebieskość wskazówek......i wymyśliłem sobie że bedzą One doskonale pasowały do białej tarczy ......post-7161-0-32517500-1331141629.jpg

 

A że nie bardzo wiedziałem też jak ugryźć temat to opisałem wszystko tu:

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?showtopic=32627

 

mechanizmy to nie był problem - werków jest sporo......gorzej z tarczą - nie chciałem by to tak wyglądało:

post-7161-0-05244000-1331141631.jpg

[ mam nadzieje, ze RED 2004 - nie obrazi się za wykorzystanie fotki ;) ]

 

Sporo w głowie mi rozjaśnił p. Daniel Liszewski ;) THX

 

....a że trzeba było ustawić wałek i koronkę na 3-ej to reszta też się przesuwała....i nie wyglądało to dobrze.

więc zacząłem kombinować ze zrobieniem nowej tarczy tzn naniesieniem indeksów na nowo na istniejącą tarczę tyle że z przesunieciem o 90 stopni. www.renowacja-tarcz się nie chciała podjąć więc kombinowałem dalej.......zrobić w corelu projekt i wydrukowac jako zdjęcie z dopasowaniem rozmiaru, folie itp.......ostatecznie znalazłem mołnie które mają sekundnik na 9-ej - jest ich kilka sztuk np:

 

post-7161-0-87709300-1331141632.jpg

 

istniejącą srebrną tarczę dostałem - całkowicie za FREE od Sszwedo - THX - prezentuje się godnie całość :)

 

Koperta - tu sprawa była też ciężka - bo jak są koperty do pasówek to albo zajechane albo ze średnicą pod 50mm ;) a ja zbyt wątły chłop jestem na takie monstrum- napisałem więc do skot300 z allegro bo wystawiał kilka kopert czy miałby cos pasujacego - miał - podjechałem i odebrałem. oczywiście padła propozycja, że mogę załóżyc tarczę od cymy, cortebert (?) bo nie po to robiono pasówki (!sic) - ale nie ma się co wstydzić - ruskie jest porządne :)

......się juz nie kłóciłem, ze ma rysy a miała byc nieużywana - bo On to wszystko trzyma razem w pudłach - więc musiało się zarysować :)

Potem 2 tygodnie by na spokojnie zegarmistrz się wszystkim zajął..........

 

....i wczoraj osebrałem - na żywo robi świetne wrażenie - jest PIKNY :)

 

PS

Koperta ma w uszach 20mm - były stałe teleskopy - ale zostały przerobione na normalne - więc jakiś fajny czarny kroko 22mm starał się będę MU upchnąć - .....a może jakiś inny pomysł macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już go dziś pokazywałem, tylko w innym dziale. Wczoraj odebrany od doktora po reanimacji. Dostał nowe szkiełko, koronkę, teleskopy, przeczyszczony i wyregulowany. Mój pierwszy rusek (pierwszy na chodzie:))

 

post-26014-0-47715700-1331142216.jpg

 

zim007.th.jpg

 

zim009.th.jpg

 

Zdjęcia jak zwykle - adekwatne do umiejętności fotografa. Muszę żonę poprosić, co by parę fotek zrobiła:)

 

BTW: umie ktoś powiedzieć coś o tym zegarku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Typowy Zim na mechanizmie 2602 (15 kamieni, brak "antywstrząsu"). Na tym samym mechu były też pobiedy - ta sama fabryka. Wczesne egzemplarze powstawały już w latach 30-tych, ale Twój, to przypuszczalnie lata 70 - 80-te. Najłatwiej wiek poznać po wyglądzie mechanizmu: starsze wersje były jeszcze ładnie wykańczane "szlifem genewskim", poźniejsze to już goła matowa blacha bez żadnych upiększeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.