Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yasiooo

Ural w takim stanie, to nie "beleco". Szukam jakiegoś w miarę przyzwoitym stanie, ale trudno coś znaleźć. Gratuluję <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dziś takie trzy (Rakieta ma nieoryginalny sekundnik):

 

 

te Sławki są świetne <_<

widziałem ostatnio na żywo na bazarku właśnie takie Sławki, ale sprzedawca chciał coś koło 100 za sztukę <_< także dość szybko zrezygnowałem.

tak czy siak są piękne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Dzięki <_< Polowałem długo na takie zegareczki. Choć tanio też nie było (wyszło 45 zl za sztukę). Niestety teraz zegarka wartościowego kolekcjonersko, tanio się nie dostanie. Te wszystkie Sputniki, De luxy, to już kosmos <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki ;) Polowałem długo na takie zegareczki. Choć tanio też nie było (wyszło 45 zl za sztukę). Niestety teraz zegarka wartościowego kolekcjonersko, tanio się nie dostanie. Te wszystkie Sputniki, De luxy, to już kosmos <_<

 

Panie kochany, 45 zeta za taką Slavkę? Toż to grzech narzekać na taką cenę ;) Jakby co to chętnie za 50 odkupię :lol:<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

heh, ale jeszcze nie dawno można było taką trafić za 30 zł. Ale może masz rację, bo teraz chyba w okolicach 80 zeta chodzą na Alle. Będę pamiętał o Tobie, w razie sprzedaży, ale szczerze mówiąc, jak na razie nie mogę się nimi nacieszyć, nawet sobie na tapetę wrzuciłem ich foty <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te Sławki są świetne <_<

tak czy siak są piękne <_<

 

a do tego można dosyć łatwo znaleźć w bardzo dobrym stanie - wg. mnie - tych zegarków nie bardzo chciano nosić - więc często udaje się je znaleźć w świetnym stanie - tak jest z wieloma innymi zegarkami "brzydalami" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe landrynki dołączyły do skromnej kolekcji :blink:

 

IMG_5367a.jpg

IMG_5375a.jpg

IMG_5376a.jpg

IMG_5377a.jpg

 

Czas się chyba przyznać... wybaczcie młodzieńczą głupotę i ułańską fantazje ale po prostu musiałem... :x

DSC00436....JPG

Raz się żyje!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bracie to żeś zaszalał. Ale za te same pieniądze miałbyś bezdusznego kwarca Adriatiki :lol: więc IMO warto było :blink: Naprawdę gratuluję pięknego nabytku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

No i w końcu się przyznałeś :lol: Słodka tajemnica Sputnika z pewnego serwisu aukcyjnego została wyjaśniona :blink: I dobrze, daj innym się napatrzyć - jest czego zazdrościć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowe landrynki dołączyły do skromnej kolekcji :)

 

Czas się chyba przyznać... wybaczcie młodzieńczą głupotę i ułańską fantazje ale po prostu musiałem... :x

DSC00436....JPG

Raz się żyje!! :lol:

 

o chłopie ZAZDROSZCZĘ !! pozytywnie oczywiście, przepiękny jest ten Sputnik :lol: a i ta kwota wydana na niego chyba jednak nie była przesadą, mój zegarmistrz powiedział wprost, że taka kasa za tak rzadki zegarek w takim stanie, pomimo tego, że radziecki, nie dziwi go wcale.

 

wiele radości z użytkowania życzę :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziejszy zakupy na jarmarku dominikańskim:

Złotoust:

4b2c96326281751a.jpg

na moim ulubionym radzieckim mechanizmie:

130d1626bf335649.jpg

oraz poljocik:

d29f65d3c9e8313e.jpg

niestety nie działa szybka zmiana daty :blink: . Wiecie może czy taka naprawa trudna jest i czy wymaga części zamiennych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

Kieszonka piękna a i automacik nieczęsty - gratuluję :blink:

 

Możliwe,że to tylko syf - dźwigienka nie odbija bo jest "zalepiona" - rozebrać, wyczyścić (nawet na próbę rozruszać) i powinno działać. Inna możliwość (co mnie się raz trafiło w tym samym co Twój werku): dźwigienka, która przerzuca datę była ukruszona i przycisk nie miał w co trafiać by obrócić tarczę. Datownik składa się ze stosunkowo nielicznych, dużych elementów więc naprawa (wymiana) jest dość prosta. Łatwo można trafić wrak automatu 23j z podwójną data więc nie będzie problemów ze zdobyciem potrzebnych ewentualnie części. Dwigienka pasuje także od poljota z 2x data bez automatu (jeśli dobrze pamiętam). Zacznij od otwarcia koperty i zobacz czy przycisk trafia w dźwigienkę, czy dźwignia nie jest odgieta, jeśli tak to wyjmij werk i naciskaj dźwigienkę bezpośrednio - jeśli zaskoczy to przycisk nie wciska jej dostatecznie. Czasem wystarczy odgiąć sprężynki, które są w mechaniźmie zmiany daty - z czasem odkształcają się trwale jak stary resor w samochodzie a po dogięciu do pierwotnego kształtu wszystko wraca do normy (miałem tak w poljocie automacie 30j).

 

Co by nie było, że off w tym temacie, nowe nabytki:

post-26957-0-29200000-1331237222.jpg

post-26957-0-71335600-1331237226.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

aronus - Złotoust boski i na rzadkim mechanizmie, (wstyd, ale nie znam takiego) Gratuluję!

Voli - Mam podobną (błękitną) Sławkę i też oglądam się za takimi okazami jak Twoja, przydałaby się do kolekcji taka siostra. Bardzo ładne są te automaty :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voli tak z ciekawości gdzie takiego deluxa trafiłeś. Allegro czy jakiś bazarek bo ostatnio de luxy w takim stanie to rzadkość, albo ceny kosmiczne :lol:

Yasiooo to mechanizm taki jak produkowanych w latach 40 Kirowskich i o ile się nie mylę w Toczmechach

Czyli w czymś takim:

166e979f4619dd22med.jpg

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Voli tak z ciekawości gdzie takiego deluxa trafiłeś. Allegro czy jakiś bazarek bo ostatnio de luxy w takim stanie to rzadkość, albo ceny kosmiczne :blink:

Allegro - zapłaciłem sporo, ale nie kosmicznie :lol: Chwalę się, bo biała tarcza trafia się dość rzadko :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

aronus - dzięki za info, te zegarki ze zdjęcia są wyjątkowe w takim razie nie tylko z wyglądu. Jak kiedyś taki trafię, to będę najszczęśliwszym człowiekiem na Ziemi :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy aż jeden nabytek ;)

niestety kryzys ponownie dopadł mój portfel, dlatego nie poszalałem, chociaż na bazarku było pare ładnych okazów, jednak, mimo, że to popularny model to z tego Zima jestem zadowolony

akurat design Zimowski to jeden z moich ulubionych :)

 

kosztował mnie całe 18 złotych :) mam nadzieje, że nie przepłaciłem? :rolleyes:

koperta w stanie bardzo dobrym (lekkie przybrudzenia przy szkiełku)

tarcza i wskazówki w stanie idealnym

szkiełko posiada parę rysek

 

post-27864-0-72765400-1331237517.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Świetny zakup moim zdaniem. Nie mam takiego Zima, a na egzemplarz w dobrym stanie, nie mogę trafić. Bardzo ładny i TANI nabytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliczny... U mnie jarmark staroci juz za tydzień. Mam nadzieję że łowy będą obfite!! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiejszy aż jeden nabytek ;)

niestety kryzys ponownie dopadł mój portfel, dlatego nie poszalałem, chociaż na bazarku było pare ładnych okazów, jednak, mimo, że to popularny model to z tego Zima jestem zadowolony

akurat design Zimowski to jeden z moich ulubionych :)

 

kosztował mnie całe 18 złotych :) mam nadzieje, że nie przepłaciłem? :rolleyes:

koperta w stanie bardzo dobrym (lekkie przybrudzenia przy szkiełku)

tarcza i wskazówki w stanie idealnym

szkiełko posiada parę rysek

 

Wcale nie taki popularny. A ceny tego modelu potrafia i do 60-70 zeta dojśc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie taki popularny. A ceny tego modelu potrafia i do 60-70 zeta dojśc :)

 

ooo :rolleyes: to miło słyszeć:) bardzo jestem z niego zadowolony, dodatkowo pięknie tyka i póki co jest bardzo punktualny :)

żałuje tylko, że nie miałem więcej kasy przy sobie bo były jeszcze dwa bardzo fajne Zimy u tego samego sprzedawcy, jeden taki jak ten mój tyle, że zamiast tej niebieskiej otoczki miał taką złotą i drugi w bardziej prostokątnej kopercie, jednak obie koperty były trochę porysowane

 

tak czy inaczej dzięki panowie za miłe słowa :)

 

p.s. zastanawiam się jaki do niego pasek zainstalować ;) i póki co wygrywa opcja z podobnym paskiem jak Ty masz u siebie na swojej stronie ale zastanawiam się, czy nie lepszy byłby taki niebieski w formie plecionki :)

jak by były jakieś inne propozycje to każda opcja zostanie poważnie rozważona :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.