Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymeklipinski

ZAKAZ :)

Jeszcze na rynku był Komandirski w plastikowej kopercie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwa kolejne do kolekcji. Stan Nos z małym minusem. :)

 

i ciekawa Rakieta

 

post-27268-0-45100700-1331240985.jpg

Rakieta rzadzi - dla mnie to znalezisko miesiaca:) -Gratuluje.

A ze zegarek bardzo rzadki mam pytanie o wskazowke sekundowa - czy taka byla oryginalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

No i w końcu jest: (od kolegi spartasongo) :)

 

post-27222-0-56258400-1331241021.jpg post-27222-0-83421800-1331241032.jpg post-27222-0-65377100-1331241081.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sputnik jak cholera! Może sekundowa Ci nie potrzebna? :) :)


pumpernikiel & zorkij 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Heh, gardzę nią szczerze i serdecznie :) A już na serio, to był niedawno na Alledrogo identyczny Sputnik, tyle, że bez oryginalnego sekundnika. I mimo wielkiej pokusy, nie wziąłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

No yasiooo

Zarąbisty ten "Towarzysz Podróży" :) Jaki stan :)

Gratulacje nabytku :) :)

Pozdrawiam i Miłego Dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sputnik rewelacyjny i niech sie dobrze nosi


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh, gardzę nią szczerze i serdecznie :) A już na serio, to był niedawno na Alledrogo identyczny Sputnik, tyle, że bez oryginalnego sekundnika. I mimo wielkiej pokusy, nie wziąłem...

 

Na Alledrogo pojawił się kolejny białasek. Z przeszczepami wskazówkowymi za.... 110PL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Sputniczek juz jest szczęśliwy i bezpieczny ,cieszy właściciela i czeka na czarnego towarzysza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Niestety taka specyfika tej manii, że jak sie powiedziało "A" to... czarny Sputniczek musi być prędzej, czy później, to pewne :) Dzięki za słowa aprobaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już cieszą dwa nowe nabytki.Pabieda od Spartasongoo i Raketa dla niewidomych ;)

 

post-23779-0-34291700-1331241584.jpg

post-23779-0-47681800-1331241586.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pabieda śliczna a Rakietki dla niewidomych jeszcze w kolekcji nie mam ale trafiłem inną, którą każdy rusofil mieć powinien ;)

 

Przy okazji pytanie - czy te Rakiety były w wersjach z sekundnikami? Bo moja ma zaślepkę zamiast wskazówki sekundowej. No i koperta jakiej jeszcze nie spotkałem. Z tyłu tradycyjne wciskany dekiel a z przodó również wciskany ring, na który wklejane jest szkiełko. Czyli można się dobrać do tarczy nie otwierając tylnego dekla. Wszystkie "kółkowe" Rakiety tak mają?

 

ae3680_rakieta-kolka.jpg

 

A do tego Wostok, w którym się zakochałem od pierwszego wejrzenia

 

tc4009_wostok.jpg

 

I budziczek Drużba znaleziony u teściów na działce :)

 

wa6514_druzba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-26957-0-21296100-1331241719.jpg

Gratuluję, uganiam sie za taką pabiedą od prawie roku :).

 

Przy okazji pytanie - czy te Rakiety były w wersjach z sekundnikami?

...

 

Nie było wersji z sekundnikiem - cała idea tego zegarka polega na możliwości dotykania wskazówek przez osoby niedowidzące - sekundnik porusza się na tyle szybko, że albo zatrzymywałoby się palcem mechanizm (blokując opuszkami sekundnik) albo byłyby awarie, urwane sekundniki etc. Zaślepka to dodatkowy dowód, że sekundnika ma nie być a syf ma się nie dostawać gdzie nie trzeba ;)

 

 

A Wostoczek piękny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

tomirkowi chyba chodziło o swoją Rakietę, a nie tę nekroskopa - Obok kolistych wskazówek, był jeszcze sekundnik. Zwykły, prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups ;) - tak to jest jak się czyta na bardzo szybko - mea culpa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie cieszę, że wszyscy zachwalają zakupy ode mnie... szkoda, że tak wyprzedaje, siła wyższa (jak coś, ktoś to w bazarku czekaja bardzo ładne sztuki) , smutno mi :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A do tego Wostok, w którym się zakochałem od pierwszego wejrzenia

 

tc4009_wostok.jpg

 

Powiem Ci, że wcale się nie dziwie Twojej miłości od pierwszego wejrzenia

mam dokładnie to samo ;)

Przepiękny zegarezcek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomirkowi chyba chodziło o swoją Rakietę, a nie tę nekroskopa - Obok kolistych wskazówek, był jeszcze sekundnik. Zwykły, prosty.

 

no właśnie. A u mnie ośka sekundnika jest bardzo elegancko zaślepiona i wygląda to na robotę fabryczną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Trochę dziwne. A może jakiś zdolny zegarmistrz się popisał. Zanieś do jakiegoś zaufanego fachury, bo nic więcej się tu nie wymyśli. A nuż coś zaradzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę dziwne. A może jakiś zdolny zegarmistrz się popisał. Zanieś do jakiegoś zaufanego fachury, bo nic więcej się tu nie wymyśli. A nuż coś zaradzi...

 

no właśnie zaufany fachura go oglądał. I twierdził, że wygląda jakby od czasów fabryki nie była dotykana przez zegarmistrza a zaślepka jest założona bo sekundnik raczej nie zmieściłby się już pod szkiełkiem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Może ruscy założyli zbyt płaskie szkiełko i z sekundnika musieli zrezygnować :) Widziałem kilka takich Rakiet (chyba nawet pojawiały się na Forum) i z tego, co pamiętam wszystkie miały sekundniki. Może Twoja pochodzi z "okresu przemian", kiedy panowała samowolka w składaniu sikorów? Ale zegarek super. Też poluję na taki od dawna i zawsze od zakupu powstrzymują mnie ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zakupy Tomirek. Wostok i rakieta klasa i budzik gdzie jeszcze sława nazywała się drugą moskiewską fabryką, co ważne im budzik starszy tym lepiej wykonany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby było ciekawiej to zarówno Wostok i Rakieta wpadły mi w oko na Allegro na jakiejś aukcji z zegarkowym złomem (pozrywane bransolety, kilka werków, dekle itd.) Z kilogram tego było ;) . Ale zaryzykowałem i chyba było warto. Co prawda oba były nie na chodzie ale po przesmarowaniu i wyczyszczeniu cykają aż miło i wyszły mnie pewnie znacznie taniej niż gdybym je kupował normalnie na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomirek - zaglądałeś może w mechanizm tego budzika Drużba? Z tego, co wiem to starsze egzemplarze (a Twój na taki wygląda) miały mechanizm, w którym przekładnia chodu miała dwa mostki - jeden mostek "nakrywał" koła przekładni, drugi mocował bęben sprężyny. Takie egzemplarze są chyba obecnie dość rzadkie - posiadam 29 budzików tej "rodziny" z czego tylko trzy mają podwójne mostki (oczywiście wszystkie trzy to "Drużba").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomirek - zaglądałeś może w mechanizm tego budzika Drużba? Z tego, co wiem to starsze egzemplarze (a Twój na taki wygląda) miały mechanizm, w którym przekładnia chodu miała dwa mostki - jeden mostek "nakrywał" koła przekładni, drugi mocował bęben sprężyny. Takie egzemplarze są chyba obecnie dość rzadkie - posiadam 29 budzików tej "rodziny" z czego tylko trzy mają podwójne mostki (oczywiście wszystkie trzy to "Drużba").

To mnie zaskoczyłeś ja mam 4 budziki i zastanawiam się czy 2 nie sprzedać, bo tego całego radzieckiego sprzętu już nie mam gdzie trzymać, no ale dlatego forum jest ciekawe, bo każdy ma inne skrzywienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.