Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

jak czytałem jego posta to miał przeszło 1500 zegarków B) ale to było jakiś czas temu więc temu więc teraz pewnie ma ich dużo więcej ;D

najlepsze, że średnią z kolekcjonowania przez chyba 5 lat miał przeszło 1 zegarek dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

To były jeszcze dobre czasy na zegarki radzieckie. Teraz trzeba za nie płacić słono, więc raczej żaden z nas tego osiągnięcia nie powtórzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czasy "popiątakowych" rusków już minęły ale dzisiejszy dzień pokazał, że dalej można coś upolować i to niewiele drożej. Niebo z ciemnymi chmurzyskami nie zachęcały do wyjścia ale przemogłem się i było warto. To dzisiejsze łowy. Wszystko za ułamek ceny, jaką musiałbym zapłacić na Allegro :)

 

wreszcie jest - pierwszy w kolekcji De Luxe B) Co prawda widać na nim ząb czasu i mam wątpliwości co do sekundnika ale za 20 zeta i tak było żal nie wziąć

 

ba6010_Poljot-deluxe.jpg

 

Do tego Kirow w krabie

 

jv2881_Kirov.jpg

 

i przechodzimy do clue wyprawy

 

Rakieta World Time - jak ją zobaczyłem to aż bałem się zapytać o cenę. A jak już usłyszałem ile to musiałem mocno się powstrzymywać, żeby nie roześmiać się na głos i nie zacząć skakać z radości. Muszę w niej tylko szkiełko wypolerować i będzie cacy :D

 

dk8227_Rakieta_world.jpg

 

Potem był Komandir i pierwsza w kolekcji Amfibia. Amfibia nieco sterana życiem a Komandir nie wiem czy oryginalny i bez wahnika ale cena również była taka, że trzeba było brać a myśleć później :)

 

wu8735_Komandir.jpg

 

nk5782_Amfibia.jpg

 

wa6983_dekle.jpg

 

A na koniec olimpijczyk w automacie. Zdecydowanie najdroższy dzisiejszy zakup ale i tak śmiesznie tani w porównaniu z cenami Allegrowymi

 

or8904_Poljot.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh nie drażnij ludzi :D przepiękne okazy! szczególnie Raketa i olimpijski Poljot, dałby, za takie okazy duuuuuużoooo

ja natomiast spędziłem dzisiaj dwie godziny chodząc po bazarku i nie było kompletnie nic ciekawego. Porażka, dodatkowo na allegro też jakoś nic ciekawego nie znajduje, ostatnio jakiś kryzys mam chyba B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Amfibia  i Rakieta genialne! Od dawna są na mojej liście życzeń. Także Komandir niczego sobie :D Chyba też w końcu zacznę jeździć po Kołach i innych Olimpiach, choć baaardzo nie chce się wstawać B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziadek od Rakiety i Amfibii mnie dzisiaj zdołował. Po tym jak zacząłem wybrzydzać na Błonie z warszawską tarczą za 30 zeta (cena z kosmosu przy Amfibii za 15) pyta:

 

- Widzę, że coś pan tam wie. Zbiera pan radzieckie zegarki?

- Tak, mam ich już koło 100 - odrzekłem dumny jak paw :)

- Eeeee... to nie ma się pan czym chwalić. Przychodzą do mnie chłopaki co mają kolekcje po tysiąc i więcej - z politowaniem odrzekł dziadek.

 

:)B):D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

łożesz :):D Gdzie oni są! Ujawniać sie proszę! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poljot z logiem olimpiady super B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie, nawet w sklepach internetowych spotykałem się ze współcześnie robionymi Komandirami w tych kopertach więc składak to raczej nie jest. Zastanawia mnie tylko czy to made in Russia czy China (fotki mechanizmu w dziale "co to za zegarek") B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 30-kamieniowy automat to 2616, u Ranffta figuruje jako Poljot, ale ja kojarze go raczej z Raketa (mam go w swojej Sekondzie). Wg opinii forumowych znawcow ustepuje jakoscia 29-kamieniowemu 2415/16 z Poljota de Luxe.

 

To jest mechanizm Poljota. Rakieta miała inny automat (na 29 kamieni)

Ten Cornavin, jak i Twoja Sekonda Zbyszku wyszły z fabryki Poljota.

 

 

 

 

 

 

 

i automatyczny trzydziestokamieniowiec. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej o tych mechanizmach? Bo to pierwszy taki mechanizm w mojej kolekcji

 

 

 

 

Ten mechanizm nie jest zbyt popularny, bo był produkowany w mniejszej ilości i jest starszy od popularnego i masowo produkowanego w latach 80 poljota automat na 23 kamienie.

Ten automat 30 - kamieniowy jest sknstruowany na bazie tego mechanizmu:

http://www.ussrwatches.info/main.php?g2_itemId=1397

 

Tomirek - ten Cornavin jest z bazaru, czy z allegro ?


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A zegarek z Alledrogo od często wspominanego na KMZiZ sprzedawcy, który potrafi z brzydkiego zegarka wyciągnąć na fotkach bardzo dużo B)

Tak mi się spodobał, że mimo wysokiej ceny (99zeta) się skusiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden zakup dzisiejszy na Kole i niestety wtopa ;)

Niby stan zegarka idealny. Cena też była przyzwoita. I to wszystko mnie zmyliło. Przy kupnie nie nakręciłem zegarka do końca. No i dopiero w domu stwierdziłem, że nie ma oporu przy nakręcaniu. Koronka przeskakuje. Pewnie zerwany włos... Naprawa 60zł.

Cóż człowiek uczy się na błędach. Ale zegarek ładny przynajmniej B)

 

c0b5bf9e71d1223bmed.jpg

 

tomirek o której byłeś na Kole? Może się minęliśmy. Ja na Kole byłem 8.20 potem podskoczyłem jeszcze na Olimpię. Coś czuję, że za późno bo takich skarbów jakie zakupiłeś jakoś nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Miałeś na myśli sprężynę chyba? Zawsze możesz nakręcać po parę obrotów i cieszyć się zegarkiem. A swoją drogą Twój zegarmistrz się BARDZO ceni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś na myśli sprężynę chyba? Zawsze możesz nakręcać po parę obrotów i cieszyć się zegarkiem. A swoją drogą Twój zegarmistrz się BARDZO ceni.

 

Skoro mówisz, że sprężyna B) Jeszcze się na tym nie znam tak jak Wy, wyjadacze.

Nie mam pojęcia ile weźmie zegarmistrz. Ostatnio tak wziął za konserwacje i wymianę włosa. Jutro do niego podjadę i zobaczę jaki wyda wyrok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tomirek o której byłeś na Kole? Może się minęliśmy. Ja na Kole byłem 8.20 potem podskoczyłem jeszcze na Olimpię. Coś czuję, że za późno bo takich skarbów jakie zakupiłeś jakoś nie widziałem.

 

Byłem przed 12 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Knserwacja i wymiana włosa to o wiele poważniesze naprawy, niż tylko wymiana sprężyny. O wiele taniej Cię to wyniesie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomirek, ci "kolekcjonerzy", co mają po 1000 sztuk i kupują po bazarach, to często są handlarze z Allegro.

Tylko nie przyznają się "dziadkom" z bazaru, że kupują je na handel, bo pewnie też inna cena by obowiązywała. B)

Taki dziadek z bazaru jakby się dowiedział, że koleś kupuje od niego zegarek za 15 zł,

poleruje szkiełko i sprzedaje na Allegro za 80 zł, to by był koniec z dobrymi cenami.

Taką teorię słyszałem właśnie od jednego z handlarzy z Allegro, który przy okazji odbioru osobistego trochę mi się zwierzył.

A Twoja kolekcja robi wrażenie, no i te świetne zdjęcia. Gratuluję!

 

 

--

edit: gramatyka


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a całkiem możliwe. Nawet przez myśl mi przeszło, żeby też kupić parę na handel ale znając siebie byłoby mi ich później szkoda odsprzedawać i by zostały B) Więc pomysł upadł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do minie następny dziwoląg. Zegarek z kamery np z Miga-15

040306e1e1d59437med.jpg

 

5e7780fd836ca142med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Zegarek z kamery np z Miga-15...

a do czego służył w tej kamerze?

Rozumiem, ze jest to zegar z fotokarabinu, jesli tak to służył do oznaczania zdjęć - mógł być gdzieś widoczny w rogu fotki (fotokarabin jest uruchamiany tym samym przyciskiem co uzbrojenie i służy do potwierdzania wyników użycia tegoż sprzętu oraz późnijeszej analizy zaistniałej sytuacji, sprzętu wroga etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze jest to zegar z fotokarabinu, jesli tak to służył do oznaczania zdjęć - mógł być gdzieś widoczny w rogu fotki (fotokarabin jest uruchamiany tym samym przyciskiem co uzbrojenie i służy do potwierdzania wyników użycia tegoż sprzętu oraz późnijeszej analizy zaistniałej sytuacji, sprzętu wroga etc.

Jest dokładnie tak jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.