Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Oto wczorajszy zakup. kosztował mnie 120 złociszów, ale nie sądzę, żebym przepłacił. Stan "szufladowy" :)

Jak znajdę trochę czasu, to wstawię więcej fotek. Brzęczyk jest super (mój pierwszy) :)

 

 

post-684-0-97173600-1331334480.jpg

Edytowane przez Corvus

Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny i dobry. Czy drogo? Jeśli ideał, to nie :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że swoją kupiłem drogo? 120 PLN za stan idealny to przy tym co tutaj poszło jak darmo :)

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=870423179

 

Za ten model uważam że cena nie jest przesadzona. Jest wysoka, ale rynek zdecydował o dużej wartości tego modelu. Kiedyś się je kupowało po 11pln/szt. teraz tyle kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam znowu wpadło ;)

post-28028-0-20257800-1331334660.jpg

 

fajna rakieta słoneczko

Edytowane przez quest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No znów coś wpadło Nekroskop... ;-) A powiedz mi gdzie taki pasek można nabyć jak przy  "Kopernik-u"? Czy może razem z zegarkiem dostałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek kupiłem bez paska. U mojego zegarmistrza akurat taki wpadł mi w oko i stwierdziłem że będzie pasował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno niczym się nie chwaliłem. Oto kilka moich ostatnich nabytków.

 

Długo poszukiwany

post-23779-0-27014100-1331334917.jpg

 

Miodzio!! Gratuluję :rolleyes:

Edytowane przez nekroskop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niespodziewanie coś znowu przytargałem z miasta na półeczkę.

dsc02895a.jpg

post-23779-0-46681200-1331334991.jpg

post-23779-0-40345900-1331334994.jpg

post-23779-0-30745600-1331334996.jpg

Dzięki Tomek za Komandirka :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niespodziewanie coś znowu przytargałem z miasta na półeczkę.

Dzięki Tomek za Komandirka :rolleyes:

Czyli opłaciło się wstać wczesniej w niedziele a za komandira spoko jakies piwko się ogarnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blacha- rozwaliłeś mnie tym Poljotem chrono. Jest świetny! Jedyne czego mu brak to cyrylica :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz się żyje!! :) Gwiazdkowo-urodzinowy prezent sobie sprawiłem i oto dzisiaj pojawił się listonosz...Krzysiek W jeszcze raz wielkie dzięki!!

post-23779-0-49207600-1331335227.jpg

Edytowane przez nekroskop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :) Marzenia trza spełniać, aczkolwiek cena była zabójcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz się żyje!! :) Gwiazdkowo-urodzinowy prezent sobie sprawiłem i oto dzisiaj pojawił się listonosz...Krzysiek W jeszcze raz wielkie dzięki!!

post-22637-0-67056700-1331335235.jpg

 

 

Gratuluje zakupu.

Miałem okazję ten zegarek nawet przymierzyć (dzięki Krzysztof) jest naprawdę w realu zjawiskowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy w tym temacie ale umieszczę to co posiadam dla utrwalenia pracy jaką zamierzam włożyć w to co przedstawiam poniżej.

 

1. Podarunek od Teścia :) po przeglądzie u zegarmistrza naprawiony (nie można było go nastawić, nakręcanie "wychodziło" z zegarka - mało fachowo nazwane, ale chyba rozumiecie :) ). Z tym zegarkiem będę miał wiele pytań dotyczących odnowienia zegarka ale to w innym dziale.

bf08c3ecac3645bc.jpg

 

2. Również podarunek od Teścia. Jak widać masakra generalnie tym większe wyzwanie dla mnie. Również wiele pytań ale też w innym dziale. A może już mi ktoś odpowie z którego roku jest ten zegarek.

841d27f9f4ba95a6.jpg

 

5c7bf81cb70a7fd6med.jpg

 

3. Mój około 10 letni orient automatyczny również do wskrzeszenia.

3632fd8c631592a7.jpg

 

4. I na koniec ostatni nabytek (jak się okazało po zakupie przepłacony prawie 100% w porównaniu do cen z Allegro :) )w zasadzie dzięki niemu zainteresowałem się tym forum. To znaczy nie dzięki firmie CASIO ale zegarkowi jako takiemu. Jestem z niego strasznie dumny. Tak jak pisałem w innym poście jak go kupowałem to myślałem, że kupuję coś niebywale drogiego a jest to bardzo stary model jeden z najtańszych z CASIO, ale za to Was lubię, że wiele razy piszecie, że nie ważne ile zegarek kosztuje ważne, że się podoba i tyle.

88fe50862ef80d54.jpg

 

I na końcu może ktoś mi poleci jakiegoś zegarmistrza dobrego i taniego w Częstochowie, który podejmie się naprawy mołni a może nawet jest jakaś firma w Częstochowie czy okolicach, która wykonuje chromowanie i odnawianie tarcz, wskazówek itp.

 

A tak w ogóle to gdzie Wy takie super zegarki kupujecie używane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pochwalę się moją małą kolekcją.

Jak się wygłupiłem pokazując jakieś popularne śmieci po 15zł/szt to przepraszam, ale mi się podobają :)

 

00000002.jpg

 

00000001.jpg

i jeszcze jedna fotka poljota

00000006.jpg

a to kwarc, ale urzekła mnie tarcza i pewnie zostanie w kolekcji

00000004.jpg

Edytowane przez merrill

Coś się kończy, coś się zaczyna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pochwalę się moją małą kolekcją.

Jak się wygłupiłem pokazując jakieś popularne śmieci po 15zł/szt to przepraszam, ale mi się podobają :)

 

00000001.jpg

Jeśli takiego poliota nazywasz "śmieciem" to grzech ciężki jest. Kilku z forum z chęcią za 15pln weźmie ;-) Świetny jest... gratulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy w tym temacie ale umieszczę to co posiadam dla utrwalenia pracy jaką zamierzam włożyć w to co przedstawiam poniżej.

 

1. Podarunek od Teścia :) po przeglądzie u zegarmistrza naprawiony (nie można było go nastawić, nakręcanie "wychodziło" z zegarka - mało fachowo nazwane, ale chyba rozumiecie :)  ). Z tym zegarkiem będę miał wiele pytań dotyczących odnowienia zegarka ale to w innym dziale.

bf08c3ecac3645bc.jpg

 

2. Również podarunek od Teścia. Jak widać masakra generalnie tym większe wyzwanie dla mnie. Również wiele pytań ale też w innym dziale. A może już mi ktoś odpowie z którego roku jest ten zegarek.

841d27f9f4ba95a6.jpg

 

5c7bf81cb70a7fd6med.jpg

 

3. Mój około 10 letni orient automatyczny również do wskrzeszenia.

3632fd8c631592a7.jpg

 

4. I na koniec ostatni nabytek (jak się okazało po zakupie przepłacony prawie 100% w porównaniu do cen z Allegro :) )w zasadzie dzięki niemu zainteresowałem się tym forum. To znaczy nie dzięki firmie CASIO ale zegarkowi jako takiemu. Jestem z niego strasznie dumny. Tak jak pisałem w innym poście jak go kupowałem to myślałem, że kupuję coś niebywale drogiego a jest to bardzo stary model jeden z najtańszych z CASIO, ale za to Was lubię, że wiele razy piszecie, że nie ważne ile zegarek kosztuje ważne, że się podoba i tyle.

88fe50862ef80d54.jpg

 

I na końcu może ktoś mi poleci jakiegoś zegarmistrza dobrego i taniego w Częstochowie, który podejmie się naprawy mołni a może nawet jest jakaś firma w Częstochowie czy okolicach, która wykonuje chromowanie i odnawianie tarcz, wskazówek itp.

 

A tak w ogóle to gdzie Wy takie super zegarki kupujecie używane?

Jeśli mogę swoje 3 grosze to:

 

Iskra bardzo ładny zegarek, to co wychodziło to pewnie wałek z koronką, miałem coś takiego w ręku:

 

 

http://img717.images...?g=dsc03291.jpg

 

Jeśli chodzi o mołnie to też klasyka z roku (to masz na werku ale ja tego nie mogę rozczytać a może jest 3-?6 ) 3-?? to jest 3 kwartał i rok produkcji.

 

Orient i casio to inna bajka... dla mnie mało ciekawe ale jeśli są dla Ciebie ważne to ok.

 

Jeśli chodzi o zakupy to bazarki, aukcje, rodzina...

Edytowane przez spartasongo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę swoje 3 grosze to:

 

Iskra bardzo ładny zegarek, to co wychodziło to pewnie wałek z koronką, miałem coś takiego w ręku:

 

 

http://img717.images...?g=dsc03291.jpg

 

Jeśli chodzi o mołnie to też klasyka z roku (to masz na werku ale ja tego nie mogę rozczytać a może jest 3-?6 ) 3-?? to jest 3 kwartał i rok produkcji.

 

Orient i casio to inna bajka... dla mnie mało ciekawe ale jeśli są dla Ciebie ważne to ok.

 

Jeśli chodzi o zakupy to bazarki, aukcje, rodzina...

 

Wielkie dzięki już wiem jak sprawdzać datę ta mołnia to 3 kwartał z 1956 roku a iskry nie otwieram bo nie mam czym za bardzo a mołnię łatwiej nożykiem bez problemowo. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Swoją drogą myślałem że iskra była pierwowzorem mołni czyli że była produkowana wcześniej od niej a tak mi się wydaję że moja iskra jest z 57 roku czyli młodsza od mołni. Ale jak pisałem jestem świeży więc dopiero się uczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym się pochwalić moją Kamą (pamiątką po dziadku).

 

Po przeglądzie u zegarmistrza:

kama2.jpg

 

 

Co możecie ciekawego powiedzieć o tym zegarku? Ile może mieć lat? Ewentualnie, jaka jest jego wartość?

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy przy ustawianiu godziny w tym zegarku mogę cofać wskazówki? Czy powinno się ustawiać czas tylko do przodu?

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kama będzie miała z 50lat a może ciut więcej, pierwszy raz taką widzę. Wartośc pewnie do max ok.80pln ale można duzo taniej wyhaczyć. Mechanizm pokaż to znawcy odpowiedzą czy można cofać wskazówki ale tak na dobra sprawę to bez datownika nastawienie zegarka kręcąc do przodu jest małym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej Kamy jeszcze nie widziałem. Piękna jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.