Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że skusiłeś się na Kłosa od kolegi z forum :). Nigdy wcześniej takiego nie widziałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Parę postów wyżej, była mowa o przyjemności z odratowywania trupków. Poniżej właśnie przykład martwej Sławki, którą złożyłem potem z trzech innych, naprawiając kalendarz, częściowo czyszcząc, polerując i na koniec myjąc kopertę. Zajęło mi to ponad pól dnia roboty bez przerw. Co prawda model średnio rzadki, ale radocha jest  :) :

 

 

82a5e49be2951170med.jpg

 

 

 

Yasio,

czy to ta sławka kupiona ode mnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Z aukcjami tak to jest. Ja swojego czasu w zestawie niedziałających, z jeszcze bardziej rozmytym zdjęciem, kupiłem za 20zł oprócz kilku radzieckich

jednego garniturowaca z bardzo dobrą tarczą i wskazówkami na AS1130.

Ale... Widziałem jak dwóch szaleńców o mało nie pobiło się, łącznie z użyciem "snajperów", o Ruhle na zmodyfikowanym bezkamieniowym UMF24-32 ze stopsekundą. Z moich oględzin wynikało, że to platikowy wewnątrz późny Honeker, za jedyne... Uwaga!...82zł! :).

Sporo grzebałem i nadal grzebię w UMF-kach. Ta stop-sekunda to rozpacz! A późny Honeker to dopiero rozpacz! No ale zegarek ma dzięki temu prawie 20mm grubości. To w obecnych czasach może się podobać. Obecnie opracowuje koncepcję jak włożyć budzik Ruhle, który jest niewiele grubszy do puszki po konserwach. Dolutuję uszka a z tyłu dam otwieraną klapkę z kluczem do nakręania, skrócę pasek od spodni i... voali! Na Alledrogo zareklamuję jako bardzo ekskluzywny rarytet made in GDR, z naciągiem z tyłu. :). Myślę, że 240zł z opcją "kup teraz" powinno się sprawdzić w działaniu. Już widzę oczami wyobraźni minę zegarmistrza gdy to zobaczy, by przyjąć do przeglądu...

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Na alledrogo ja wyrwałem dawno temu... Leżała potem u mnie z rok, jako sama koperta z tarczą i dopiero teraz się doczekała drugiego życia. Sprzedałeś komus identyczną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Hehe jeśli mi się uda to sam będę mocno zdziwiony i wtedy zmienię nick na przekozak :)

 

Ritter ciekawy pomysł.

 

Czy ten mechanizm to 3017 ?

 

Wydaje mi się, że to Poljot3015 albo jego modyfikacja. Tak czy owak w nowych Poljotach jest on montowany bez tych wszystkich

bajerów na grzbiecie. Jeśli sam werk jest sprawny to dlaczego go nie używać? Ja tak robię. Jeśli grzebiesz w mechanizmach, a

raczej tak jest w rzeczy samej bowiem kupujesz w takim stanie w jakim kupujesz, to nic nie stoi na przeszkodzie byś trochę

poeksperymentował. Ja dla przykładu ostatnio z tarczy w Wostok2209 zrobiłem tarczę z kalendarzem Wostok2214. Bardzo ładnie

wyszedł otwór po między 16. a 17. . A że takowego nie zrobili uczeni radzieccy?! To tym gorzej dla nich. Teraz czeka na włożenie do

ładnej, solidnej koperty po kwarcowym Poljot2614.2H...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że skusiłeś się na Kłosa od kolegi z forum :). Nigdy wcześniej takiego nie widziałem :)

 

 

 

;-) a mnie się zdaje czy czasem kłos nie został dodatkowo domyty... że az coś tam zeszło z niego czy tylko takie zdjęcie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

 Zgadza się. Myłem tarczę, ale indeksy zaczynały schodzić. Symbol i nazwa "KŁOS" też miały na to ochotę, więc zostawiłem w spokoju. Trudno się mówi, niech będzie i tak  :)

Edytowane przez yasiooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla przykładu ostatnio z tarczy w Wostok2209 zrobiłem tarczę z kalendarzem Wostok2214. Bardzo ładnie

wyszedł otwór po między 16. a 17. . A że takowego nie zrobili uczeni radzieccy?! To tym gorzej dla nich. Teraz czeka na włożenie do

ładnej, solidnej koperty po kwarcowym Poljot2614.2H...

Jeżeli już jesteśmy przy eksperymentach z udziwnianiem zegarków, to ja planuję zrobić Rakietę z werkiem 2609HA ale z ćwiertnikiem od Rakiety-budzika - mechanizm bazowy ten sam a ćwiertnik ponad dwa razy dłuższy :) Jak się jeszcze znajdzie sekundnik z długą tulejką (nie wszystkie budziki je miały) i odpowiednią kopertę/szkło, to już będzie pełnia szczęścia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zgadza się. Myłem tarczę, ale indeksy zaczynały schodzić. Symbol i nazwa "KŁOS" też miały na to ochotę, więc zostawiłem w spokoju. Trudno się mówi, niech będzie i tak  :)

 

Tak to niestety jest z tarczami w zegarkach z tego okresu. Kiedyś eksperymentowałem z paroma mocno zabrudzonymi tarczami z Pobied i nie ma siły, żeby wywabić brud bez lakieru - to już po prostu jedna całość :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to niestety jest z tarczami w zegarkach z tego okresu. Kiedyś eksperymentowałem z paroma mocno zabrudzonymi tarczami z Pobied i nie ma siły, żeby wywabić brud bez lakieru - to już po prostu jedna całość :)

Racja osobiście do tarcz nawet się nie dotykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Łudziłem się,że może po prostu kiedyś,kiedy eksperymentowałem z tarczami coś źle robiłem i teraz już - z niby większą znajomością tematu - umiałbym je oczyścić. Teraz po doświadczeniach swoich i kolegów widzę, że to jednak sprawa beznadziejna  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Jeżeli już jesteśmy przy eksperymentach z udziwnianiem zegarków, to ja planuję zrobić Rakietę z werkiem 2609HA ale z ćwiertnikiem od Rakiety-budzika - mechanizm bazowy ten sam a ćwiertnik ponad dwa razy dłuższy :) Jak się jeszcze znajdzie sekundnik z długą tulejką (nie wszystkie budziki je miały) i odpowiednią kopertę/szkło, to już będzie pełnia szczęścia :)

 

Jak masz Rakietę-Budzik to ani się waż ją profanować! Toć to podobno rarytet jakich mało. A' propos R2609HA czy we wszystkich Rakietach

włos na balansie jest taki twardy? Ostatnie kilka wieczorów poświęciłem na przywracanie trupka takowej Rakiety do stanu użyteczności. Główną

przeszkodą w naprawie był pogięty włos. Jak zacząłem go profilować to przez chwilę przecierałem oczy ze zdumienia jakie to paskudztwo twarde!

twardsze od włosa spiralnego w ZIM-ie, który wreszcie wyprofilowałem.

Na marginesie dodam, że pierwszy raz najpierw ogołociłem płytę główną z mostków i reszty, nie wyłączając balansu a dopiero potem wyjąłem

płytę główną werku. Nie mogłem wyjąć ułamanego w tulei koperty wałka naciągowego. Jak potem się okazało postąpiłem słusznie, bo na domiar

złego, wałek był lekko przyrdzewiały w beczułce. Wysunąłem płytę z tarczą i zaklinowanym wałkiem od góry koperty. Użycie magicznego płynu

rozdzieliło oba elementy po minucie bez szkody dla nich.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze zdobycze i ani jednego made in CCCP :)

 

Zegareczek kupiony na Allegro za 19PLN (totolotek, zakup w ciemno :) ). W opisie tylko, że Made in Germany i taka fotka.

 

101861171068.jpg

 

Po wizycie u p. Janka wygląda tak: :)

 

glass71.jpg

 

Do tego stary zegarek mojego prezesa, z którym był w wojsku. Popularny w latach 80. Oriencik w automacie.

 

orient84.jpg

 

I na koniec większy braciszek mojego Aviatora. Kupiony kilka dni temu na naszej giełdzie. Zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia :) :) :)

 

voodoo45.jpg

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Rakietę-Budzik to ani się waż ją profanować! Toć to podobno rarytet jakich mało. A' propos R2609HA czy we wszystkich Rakietach

włos na balansie jest taki twardy? Ostatnie kilka wieczorów poświęciłem na przywracanie trupka takowej Rakiety do stanu użyteczności. Główną

przeszkodą w naprawie był pogięty włos. Jak zacząłem go profilować to przez chwilę przecierałem oczy ze zdumienia jakie to paskudztwo twarde

Ale tu chodziło o Rakietę-budzik "nienaręczny" - tylko taki na półkę :) Wiem, iż jest jakaś ultrarzadka naręczna Rakieta - budzik - automat. Natomiast Rakieta-budzik "półkowy" to chyba nie jest rarytas - mam ich aż 3 i jedną w kawałkach :)

Jeśli chodzi o twardość włosa w 2609HA - to faktycznie jest on twardszy od włosów w innych werkach. To widać nawet przy montażu kompletu balansowego - przy trzymaniu mostka balans nie ma tendencji do "huśtania się" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam wam mojego nowego kumpla, Poljota z budzikiem :)

 

post-24452-0-96397800-1331568512.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-30614-0-32954700-1331568533.jpg<

post-30614-0-80369100-1331568530.jpg


life's a piece of shit [...] just remember that the last laugh is on you. and always look on the bright side of life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Ale tu chodziło o Rakietę-budzik "nienaręczny" - tylko taki na półkę :) Wiem, iż jest jakaś ultrarzadka naręczna Rakieta - budzik - automat. Natomiast Rakieta-budzik "półkowy" to chyba nie jest rarytas - mam ich aż 3 i jedną w kawałkach :)

Jeśli chodzi o twardość włosa w 2609HA - to faktycznie jest on twardszy od włosów w innych werkach. To widać nawet przy montażu kompletu balansowego - przy trzymaniu mostka balans nie ma tendencji do "huśtania się" :)

 

Ups... Chyba spaliłem dowcip...:). Rakieta budzik jest mi znana. Moja sugestia jest taka, że jak już zamontujesz dłuższą ośkę sekundnika to zamiast wskazówki

wstaw wiatraczek. Jak przyjdą upały będzie w sam raz :). A poważniej budziki to bardzo plastyczny materiał do eksperymentów. Nie trzeba stosować szkła

powiększającego a i pilniki-iglaki są w sam raz pod względem wymiarów do obróbki lub doróbki części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było w tym dziale :rolleyes:

Akurat przywiozłem z Czech taką oto Mołnię Aero- pasóweczka.

Druga Aero w moich zbiorach, ale nie mogłem oprzeć się urokowi niebieskich wskazówek.

 

post-2865-0-16741400-1331568973.jpg

post-2865-0-51482800-1331568975.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tej pobiedy i jej nieoryginalności (w sensie, że składak):

....

dowiedziałem się, że: mechanizm jest jednym z wcześniejszych, jeszcze amortyzowany. wskazówki oryginalne, a to tarcza jest z okresu późniejszego i była dopasowywana do koperty.

możecie to potwierdzić?

....

 

Bo to jest składak smile.gif Tzw. "amortyzacja" to rzeczywiście wcześniejszy werk tyle, że Ty masz "cudo". Pobieda weszła na scenę w bodajże 46 roku i nie miała antywstrząsu, pojawił się on w latach 50 w rozwojowych wersjach mechanizmu 2602 (a było ich sporo i produkowane przez wiele fabryk). Następnie mechanizm uznano za przestarzały i jego produkcja trafiła ostatecznie do Samary, do zakładów ZIM. Tam z biegiem lat go upraszczano, pozbawiano ozdób etc. Produkowany jest w tej najprostszej formie chyba nawet do dziś w tych zakładach smile.gif Koperta tarcza etc. w twoim zegarku to produkcja zakładów ZIM z końca lat 80 lub początku 90.

Natomiast mechanizm to składak z minimum 3 werków: jeden mostek (szlifowany pasami) z pobiedy z 1 moskiewskiej fabryki zegarków z lat 50 lub bardzo wczesnych 60. Koło naciągu (to z trójkącikami) z rozwojowej od werku bazowego rakiety lub z startów z 2 moskiewskiej fabryki zegarków, reszta wygląda na "przejściowego" ZIMA z lat 70.

 

P.S

Zegarmistrz musiał byc zachwycony swoja pracą (tongue.gif ), skoro udało się go poskładac i chodzi super to się cieszył i chwalił, a Tobie albo oszczędził prawdy o tym zegarku, albo jej po prostu nie zna (bo zegarmistrz to jak mechanik samochodowy - umie przede wszystkim naprawić, a to czy w tym modelu była taka lekka zmiana czy inna - po co mu to - to jest zabawa dla kolekcjonera - gdy pasja staje się zawodem bardzo rzadko pozostaje pasją).

 

 

 

...

Akurat przywiozłem z Czech taką oto Mołnię Aero- pasóweczka

...

 

Piękne - uwielbiam je smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś też swoją ubrałem na rękę, ale przy Twojej Voli, moja wypada blado. Zazdroszczę stanu koperty:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Rok leżakował, ale w końcu się za niego wziąłem. Nowy balans, oś sekundowa i sportowiec wraca do gry  ;)

 

d7c065ab955edd40med.jpg

 

I taki ufol:

 

5d28b7b4f5270cb6med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufoki Poljot i Raketa, Sława w kwarcu, Raketa-World Time, budzik, komandirski oraz garniturowa Raketka za dobrą imho cenę 18 zł z bazarku staroci :angry:

 

post-23507-0-03300100-1331569967.jpg

 

post-23507-0-80126800-1331569968.jpg

 

post-23507-0-02463900-1331569974.jpg

 

post-23507-0-54482100-1331569976.jpg

 

post-23507-0-26844300-1331569982.jpg

 

post-23507-0-86239700-1331569983.jpg

 

post-23507-0-74441600-1331569987.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.