Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

...i te zajefajne wskazóweczki! Swietny zakup.Gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowa bransoleta (24 szeroka i 4mm gruba) do mojej Afibii ;) Wg mnie wygląda teraz bosko :huh: zarówno bransoleta jak i koperta są piaskowane więc wygląda tak jak powinna (oryginalna to tragedia była).

Wreszcie ją czuć na ręku ;)

Wybaczcie beznadziejne zdjęcie w dodatku z komóry.

post-31662-0-63423800-1331595050.jpg


Zegarek jak facet: musi być twardy, zimny jak stal, musi ważyć i musi cykać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Jeśli w tej bransolecie są pełne ogniwa, to pewnie kosztowała prawie tyle, co sama Amfibia? Ale uszlachetniłeś zegarek faktycznie. Kawał stali na łapie :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką Sławę sportową dostałem. Mały zgryz - wskazówka godzinowa pokazuje swoje, a minutowa swoje (jak na foto godzinowa - 4, minutowa 4:30).

 

To jest wada zgryzu ;) Trzeba prawidłowo założyć wskazówki - drobiazg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wada zgryzu ;) Trzeba prawidłowo założyć wskazówki - drobiazg.

 

Problemem jest to, że w mojej wsi nie ma zegarmistrza, Sławka więc troszkę poczeka, chyba, ze sam się odważę.

 

Zakup na wcześniej pokazanej aukcji lepszy niż się spodziewałem. Na przykład budzik - po lekkim czyszczeniu chodzi dokładnie i w dodatku budzi :P

 

post-29749-0-89655200-1331595195.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką Sławę sportową dostałem. Mały zgryz - wskazówka godzinowa pokazuje swoje, a minutowa swoje (jak na foto godzinowa - 4, minutowa 4:30).

post-2232-0-83598000-1331596004.jpg

 

Na zdjeciu widać, że pierścien odstaje od tarczy, czyli cała tarcza od mechanizmu, stad takie wskazania - po prostu wszystko pod tarczą rochę lata i wskazówka godzinowa się nie zazębia. Być może to tylko niedokręcona śrubka mocująca - chyba się odkrecają zczasem, bo też kiedyś dostałem Sławę z luźną tarczą - żaden zegarmistrz tak by nie zostawił. Gorzej, jeśli nóżka tarczy jest ułamana...

 

rproch - fajna Wołna ;)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu widać, że pierścien odstaje od tarczy, czyli cała tarcza od mechanizmu, stad takie wskazania - po prostu wszystko pod tarczą rochę lata i wskazówka godzinowa się nie zazębia. Być może to tylko niedokręcona śrubka mocująca - chyba się odkrecają zczasem, bo też kiedyś dostałem Sławę z luźną tarczą - żaden zegarmistrz tak by nie zostawił. Gorzej, jeśli nóżka tarczy jest ułamana...

 

rproch - fajna Wołna ;)

 

Kurcze faktycznie lata, wcześniej nawet nie zauważyłem tego. Na razie nie wiem jak się do tego zabrać, ani nie mam komu dać do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie jest to trudne, ale trzeba mieć trochę wprawy i malutki srubokręt - o ile nóżka jest, oczywiście. Praktycznie każdy średniej klasy zegarmistrz powinien sobie poradzić. Przy okazji - bardzo fajna ta Sława ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śrubokręty są, odwaga jest - brak wiedzy (na razie). Sława jest świetna i w dodatku podarowana ;) . Muszę w rosyjskich forach pogrzebać, może jakieś fotki z sekcji podobnej Sławy są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yasiooo super zakupy. Pancerników zazdroszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest ten napis USSR MADE :). Kiedyś prawie takiego miałem, ale jednak kasy brakło :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rproch,przyjmij prosze ode mnie jako najwiekszego na swiecie fana 2809,wyrazy szczerej nienawisci!Sa po prostu niesamowicie piekne! :rolleyes:

Jakbys chcial kiedys sprzedac,to jestem pierwszy w kolejce,pamietaj o mnie (-;


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rproch,przyjmij prosze ode mnie jako najwiekszego na swiecie fana 2809,wyrazy szczerej nienawisci!Sa po prostu niesamowicie piekne! :rolleyes:

Przyjmuję :lol:

Z rzadszych Wołn dorwałem jeszcze ostatnio taką:

post-4379-0-69477300-1331596434.jpg

 

Nie są one co prawda w takiej kondycji jak ta poniżej, ale grunt, że są:

 

post-4379-0-44570400-1331596436.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ja się pochwalę...

Zawartość szuflady może nie jest pełna rarytasów, ale mnie się podobają:

 

1.Zwykła ?????? Pobieda. Tarcza trochę obskubana, ale metaliczny lakier w kolorze kawy z mlekiem bardzo mi się spodobał.

Jest jeszcze przed czyszczeniem.

 

post-31520-0-46092100-1331596507.jpg

 

 

2.Kama - wiśienka. Zakupiona niedawno od jednego z forumowiczów. Cukiereczek.

 

post-31520-0-60389900-1331596512.jpg

 

 

3.Amfibia - jaka jest każdy widzi. Sporo pracy kosztowało mnie aby wyglądała tak jak obecnie, ale chyba było warto.

Początkowo strasznie śpieszyła, ale po kilku dniach regulacji metodą prób i błędów, stała się moim najdokładniejszym czasomierzem.

Teraz robi za zegarek "na co dzień".

 

post-31520-0-88311100-1331596514.jpg

 

 

4.Amfibia Rossija - młodsza siostra. Niestety skrzywdzona przez życie - ktoś wymienił charakterystyczną zakręcaną koronkę na zwykłą :lol: .

 

post-31520-0-81352100-1331596516.jpg

 

 

5.Poljot na szczególne okazje. Pięknie prezentuje się wystając dyskretnie z pod mankietu koszuli.

A że obecnie często w garniturach nie chodzę, to nie zniszczy się zbyt szybko :rolleyes: .

 

post-31520-0-57055400-1331596518.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne rzeczy :rolleyes: Zwłaszcza starsza amfibia. Co do kamy, to sprawdź, czy ma oryginalny mechanizm, bo z tego, co pamiętam, kolega, który go sprzedawał, wspominał, że to składak. Jesli tak jest, to koniecznie kup Kamę z mechanizmem CzCzZ i uszkodzoną tarczą - takie egzemplarze są tanie, a ta tarcza powinna mieć oryginalny werk z Czystopola :lol:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już gotowego dawcę - ??? 17kamieni, zastanawia mnie jednak koperta. W tej jest dekiel zaciskany, a we wszystkich innych Kamach jakie mam jest zamykany na specyficzny zamek (O-3). Czyżby koperta też pochodziła z Pobiedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta w zasadzie też wygląda jak z Pobiedy, nieatety. Ale IMO mechanizm ważniejszy :rolleyes:. Sam dekiel w Kamie zaciskany może być - np mój dziadek wciaż ma Kamę kupioną w czasach studenckich (i nie chce się podzielić, niestety) z wciskanym deklem. Kształt uszu jest chyba jednak nieco inny - to wygląda na typową pobiedę, ale pewnosci nie mam. Teraz nawet przeglądałem Allegro i znalazłem podobną Kamę - trzeba by dokładnie porównać koperty...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka Wiesna wpadła. Mechanizm 2009, nie wiem jak Wam ale dla mnie ta czcionka to jak żywe - Porsche Design :) Ciekawe kto od kogo ściągał :)

 

post-28642-0-21734800-1331597290.jpg

 

post-28642-0-96986900-1331597291.jpg

 

Nie wiem czy ktoś miał już takie rdzawe/miedziane naloty na kopercie jak na zdjęciach i jak sobie z tym poradził ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Wiesny/Zarie są bardzo ładne. Nie lubię osobiscie tego mechanizmu, i tylko dlatego jeszcze takiej nie mam :). Ale zegarek - miodzio. Jeśli naloty są na powłoce, a nie powstały w wyniku jej zdarcia, to można spróbować płynu do srebra i złota, choć nie wiem, czy je usunie...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.