Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wlasnie wczoraj przyszedl poczta. Od dawna polowalem na podobny zegareczek i jak na razie nie mam zamiaru go zdejmowac z reki ;)

Przy okazji mam pytanko. Mozecie okreslic z jakich jest lat? Warto bylo za niego dac 500zl? Poporosze kilka opinii bo ja sie kompletnie na tym nie znam :)

 

post-3990-0-07153300-1331598213.jpg

post-3990-0-02373400-1331598215.jpg

Edytowane przez pgmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział - toż to nie jest Rusek! To, co ja mogę powiedzieć, to że jest to Tissot z około 1950. roku. 500zł to duzo, ale zegarek jest ładny i z pewnoscią cena nie jest kosmiczna. Więcej powiedzą ci w Vintage lub Szwajcarskich - tam się znają lepiej ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenia lakieru są w tych zegarkach normalne, bo nie są wodoszczelne. Ten Łucz to dość popularny model. Wewnątrz złocony 2209 - bardzo dobry, super płaski radziecki mechanizm. Wyprodukowany gdzies okoł 1980 roku w Mińsku (Białoruska SRR). Przy odpowiedniej eksploatacji - uwaga na wodę ;) - mechanizmy są niezawodne i trwałe.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając wypowiedź Kolegi - na pierwszym zdjęciu widać, że ktoś w tym zegarku ewidentnie podmienił wskazówki godzinową i minutową ;) Oryginalne powinny być bardziej wąskie, takie jak tu:

http://www.ussrwatch...?g2_itemId=1291

Nie jest to jednak duży problem - stosunkowo łatwo można dostać "zmęczonego" Łucza z oryginalnymi wskazówkami.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i sekundową pewnie też, bo wydaje się krótsza.Tak czy siak, ważne, że zegarek bardzo mi się podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i sekundową pewnie też, bo wydaje się krótsza.Tak czy siak, ważne, że zegarek bardzo mi się podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i sekundową pewnie też, bo wydaje się krótsza.Tak czy siak, ważne, że zegarek bardzo mi się podoba ;)

 

Najważniejsze, że Ci się podoba :) Z sekundową wskazówką może być różnie, bowiem w niektórych modelach rodziny "De Luxe" (do której zalicza się ten Łucz) występowały krótkie sekundniki. Moim zdaniem to te zegarki wizualnie są rewelacyjne, ale mają pewne wady. Poza wymienionym brakiem wodoszczelności wspomnieć należy o istotnej wadzie konstrukcyjnej - grubości mostka "nakrywającego" bęben sprężyny napędowej. Mostek ten był zdecydowanie za cienki, co często powodowało przedwczesne jego zużycie a w konsekwencji nadmierny luz na łożyskach bębna. No ale nie będę Cię straszył - być może trafiłeś dobry egzemplarz, który posłuży długie lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, za mała grubość płyt w zasadzie nie moze dziwić w tak płaskim mechanizmie...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przyszło - jeszcze folia na szkiełku

 

pude%C5%82ko%20strela.JPG

strela2.JPG

 

 

 

w%20pude%C5%82ku.JPG

 

 

 

 

i nie wiem dlaczego pierwsza fotka weszał a następne nie ;)

Edytowane przez Krzysiek_W
poprawka tagów

były: Zaria, Vostok, Poljot, Orion, Timex, Orient, Strela

będzie : Ulysse Nordin - jak dopisze totolotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki nie weszły bo Strzałka jest zbyt piękna by ją tak po prostu pokazywać;)

 

Gratuluję słusznego nabytku i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zdjęcia wchodziły trzeba w zamknięciu tagów znaczek / umieścić przed img, nie po. Strela wygląda mi nie na volmaks, tylko na podróbkę od Jurka Levenberga. Może to wina zdjęcia i folii, ale wydaje mi się, że data krzywo w okienku stoi, czerwona końcówka wskazówki godzinowej za długa i chrągiewka krótsza, czubek ma trafiać w skalę telemetryczną. Sekundnik i licznik minut chronografa na volmaksach bardziej zagłębione i mają wyraźniejsze round circulaire. Luminowa akuratniej naniesiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a kupiona od Mocnego za którego ręczy wielu forumowiczów  :)

 

Zapytałem przed zakupem czy na pewno będzie od Volmaxa i otrzymałem zapewnienie , że na 100% Rosyjska  a nie z Niemiec.

A czy oryginalne Volmaxa są w pudełkach Poljota?

Edytowane przez rafklim

były: Zaria, Vostok, Poljot, Orion, Timex, Orient, Strela

będzie : Ulysse Nordin - jak dopisze totolotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 w związku z wątpliwościami czy to Volmaxa proszę znawców o opinię 

 

Karta gwarancyjna jest od Moscow Classic, Pudełko Poljot, a zegarek czort jeden wie.

 

Kupiony od Mocnego który zapewniał ze to Volmax.

 

dekiel2.jpg

 

 

 

 

P1010715.JPG

Edytowane przez rafklim

były: Zaria, Vostok, Poljot, Orion, Timex, Orient, Strela

będzie : Ulysse Nordin - jak dopisze totolotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko się nie okazało, ze to Niemieckie sa dokładniej zrobione :). W ruskich zegarkach jest chyba lekki bajzel - same mechanizmy chrono podobno produkuje MakTime.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Fajne Rakietki, zwłaszcza ta ostatnia wzorniczo do mnie przemawia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 w związku z wątpliwościami czy to Volmaxa proszę znawców o opinię 

 

Karta gwarancyjna jest od Moscow Classic, Pudełko Poljot, a zegarek czort jeden wie.

 

Kupiony od Mocnego który zapewniał ze to Volmax.

 

Dokładnie taką samą Striełę kupiłem od sprzedawcy z Niemiec (i nie jest to Jurij Levenberg), tyle że pudełko było drewniane, z szybką a gwarancję mam wystawioną przez sprzedawcę. Również otrzymałem zapewnienie że wszystkie zegarki pochodzą w 100% z Rosji a nie od Levenberga, jako wytłumaczenie różnic we wskazówkach otrzymałem informację że Rosjanie często zmieniają elementy w swoich zegarkach i stąd teraz są inne wskazówki. Sprzedawca w tym tygodniu jest w Moskwie, ma otrzymać nową partię zegarków i podeśle mi zdjęcia abym mógł sam zobaczyć jakie są wskazówki w zegarkach pochodzących bezpośrednio od producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostalem przesylke z moim pierwszym ruskiem i jestem pod duzym wrazeniem, nie spodziewalem sie tak dobrej jakosci i wykonczenia, Strela nie jest tanim zegarkiem,jak na ruska, ale w porownaniu do innych zegarkow cena jej nie jest wygorowana tutaj w stanach kosztuje $719.00 ale mozna ja spokojnie polozyc obok dobrych szwajcarow, 44mm koperta, szafirowe szkielka z obu stron, ladnie wykonczony mechanizm, bardzo ladna tarcza

 

STRELA.jpg

Edytowane przez Robnyc

ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny sikor bez dwóch zdań. Gratulacje zajefajnego nabytku :)

U mnie ciąg dalszy eksploatowania nowego żródełka

post-23779-0-32758800-1331599258.jpg

ta wskazówka sekundowa to oryginał??Coś mi nie pasuje do całości :)

post-23779-0-62254700-1331599260.jpg

Tu bardzo spodobał mi się zodiak wokół tarczy. Nie widziałem takiej Sławki szczerze się przyznam

post-23779-0-15959800-1331599262.jpg

Wołnia mnie chyba najbardziej cieszy :)

post-23779-0-35270200-1331599263.jpg

post-23779-0-90460000-1331599264.jpg

Edytowane przez nekroskop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.