Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

;):D:) ta Rakieta jest cudna!

niesamowite dla mnie w zegarkach radzieckich jest to, że co chwilę zaskakują mnie coraz to nowymi modelami

a ten jest fantastyczny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-33326-0-87656600-1331808336.jpg<

post-33326-0-13778900-1331808335.jpg

Edytowane przez Yenjay

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta piękna , jeszcze takiej nie widziałem .Gratulacje !!!


Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lfkp Amfibia fajna, powoli sam zaczynam się rozglądać za jakimś ruskim nurkiem, ale wpierw Polarnik tyle że mały wybór, a w zasadzie nic na oku ;)

 

A poniżej u kolegi ten niemiec z Czajką to nasuwa mi się jedno: przerost formy nad treścią :D ale ładny.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Wy kupujecie te zegary? ;) i gdzie u licha można dostać takiego wostoka jak pokazał "lfkp"? Duży jest ten zegar?


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panstasiu, świetna nóweczka :) gratuluję bardzo ładnego nabytku

 

lewmar77, piękne rodzinne fotografie :)

jakoś jeszcze żaden telewizorek Rakiety nie wpadł mi w ręce a tutaj widzę świetną rodzinkę

super!

 

ja w sumie dzisiaj miałem siedzieć w domu

ale wyskoczyłem na 10 minut na bazarek i wpadło mi w ręce takie dziwadło :(

 

 

rakieta2.jpg

 

Zegarek naprawdę ładnie zachowany z całe 15 złotych :D

Co ciekawe, jest to mój pierwszy rusek, który ma w uszach więcej niż 18mm :( tutaj w tej Rakiecie szerokość paska to 20mm :D

Natomiast nigdzie wcześniej nie widziałem takiego cudaka

no i dlatego nasuwa się pytanie, czy to jest oryginał, czy może czyjaś radosna twórczość?

Poniżej zdjęcie werku:

 

post-27864-0-41379400-1331808437.jpg

 

i szczerze powiedziawszy, próbowałem zlokalizować taki model w dostępnych w internecie katalogach radzieckich zegarków ale bez powodzenia

Werk 2609.H chyba też do jakiś megapopularnych nie należy?

Więc jak to jest z tą Rakietą?

Edytowane przez mapeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Wy kupujecie te zegary? :( i gdzie u licha można dostać takiego wostoka jak pokazał "lfkp"? Duży jest ten zegar?

 

Z tym Wostokiem okrętowym to nie ma problemu. Dostępny na zamówienie w Trzciance u bardzo znanego na tym Forum sprzedawcy. Jego wymiary: średnica (ta większa) 21 cm, wysokość 7,4 cm, waga 2,8 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze trofea bytmoskie :(

 

post-2232-0-39832600-1331808444.jpg

 

Mamy K-43, dwie Pabiedy i Rakietkę automat.

 

K-43 to Czystopol z '47 - trochę chodzi, trochę staje.

 

post-2232-0-66493400-1331808447.jpg

 

Górna Pabieda to też Czystopol, '56 rocznik, wersja "de luxe" z zakręcanym deklem i incabloc'iem.

 

post-2232-0-38569800-1331808449.jpg

 

Dolna Pabieda kupiona jako potencjalny dawca, z uwagi na brzydką tarczę i nieoryginalne wskazówki, okazała się zawierać pięknego K26 1MCzZ ze złotymi napisami niemal nietkiętego zębem czasu :(

 

post-2232-0-96333400-1331808450.jpg

 

A Rakieta, zasyfiona, zaniedbana, ale tarcza ma tylko drobne uszkodzenia i zegarek bardzo dobrze rokuje. Auromat trochę działa (blokuje się), "pompka" działa - super :D

 

post-2232-0-37786700-1331808452.jpg


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nabytków bytomskich :( I nie-bytomskich poprzednikom też oczywiście :( pmwas - kirowka cudna :D

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmwas - gratuluję nabytków. Kirowa zazdraszczam :( :(

 

A mi zaczynają podobać się Łucze - więc zanabyłem sobie 2 do kolekcji :D

 

post-28028-0-35983000-1331808521.jpg

post-28028-0-53799900-1331808523.jpg

 

i niestety to chyba nie koniec zakupów bo białe też mi się podobają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmwas, szczerze zazdroszczę, w sumie nie wiem czego bardziej, czy k-43, czy ślicznej pobiedki (a właściwie jej serducha) czy w końcu rakiety

piękne zakupy!

 

p.s. tak jeszcze w nawiązaniu do swojego "chwalenia się" Rakietą, wg tego co TUTAJ znalazłem, wynika, że jest to oryginał :( (chyba nieźle wydane 15 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Rakieta jest świetna. Wiedziałem o istnieniu tego modelu koperty, bo Mark Gordon ma w kolekcji składaka w takiej właśnie kopercia, a po deklu widać, że na bank Rakieta. Fajny zegarek! Łucze są świetne i sam też muszę coś pokupić, bo w mojej kolekcji Łucz ma bardzo skromną reprezentację - jest wręcz olewany przy zakupach, choć zupełnie bezpodstawnie :(

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmwas gratuluję Kirova!! Przyznaj się za ile go wyrwałeś?? Odnoszę wrażenie że kiedyś się przewinął na Alle.To zadrapanie na 5 już gdzieś chyba widziałem

Reszty nabytków również chłopakom gratuluję :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem lepsze fotki K43. Piękna maszyna :( nekroskop, skoro już musisz wiedzieć, dałem 250zł - miałem odłożone specjalnie na Bytom, bo ten sprzedawca z reguły chce za Kirovy 200-300zł. Mechanizm niestety nieco sciorany ? ma wytartą ośkę, albo walnięte łożysko, bo w pozycji tarczą do góry balans opada tak bardzo, ze trze o mostek ? dlatego staje w niektórych pozycjach. Pod mikroskopem widać, że końcówka czopa jest daleko pod nakrywką, ale ciekawsze, że nie centralnie, tylko z boku (łożysko przesunięte w bok). Nie rokuje to niestety najlepiej, ale z zegarka cieszę się bardzo, bo teraz mam już dwie wersje wczesnych CzCzZ?etów :D.

 

post-2232-0-60668700-1331808572.jpg

post-2232-0-19766900-1331808574.jpg

post-2232-0-87041800-1331808576.jpg

 

Rakietka natomiast jest nawet w lepszym stanie niż z początku myślałem. Dużym minusem są drobne przetarcia z góry i wżerki z dołu. No i ten dekiel :(. Za to tarcza jest w stanie db+, a mechanizm po wyczyszczeniu pójdzie jak burza, bo, jak wspomniałem nawet teraz wszystko mniej więcej w nim działa. Pomimo ewidentnie intensywnej eksploatacji wszystkie części automatu są sprawne. A i wygląda nieźle ? za 50zł to może nie okazja, ale myślę, że nie zmarnowana kasa :D

 

post-2232-0-72719500-1331808578.jpg

post-2232-0-53228600-1331808580.jpg

post-2232-0-41640200-1331808582.jpg

 

Jeszcze fotka rodzinna :)

 

post-2232-0-76089900-1331808583.jpg

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny! I ideologicznie jaki poprawny :D


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybrałem się dzisiaj na bazarek, trochę od niechcenia, trochę od znudzenia siedzeniem w domu (zwolnienie chorobowe)

ludzi masa, staroci masa, zegarków jak na lekarstwo :D

pomyślałem, spoko, przynajmniej nie wydam teraz kasy, będzie na przyszły tydzień

no i d*pa

najpierw wpadła mi w ręce ot taka zwykła Pobiedka:

 

post-27864-0-57642300-1331808778.jpg

 

wiem, że nic nadzwyczajnego, ale żal mi się jej zrobiło, poza tym, mimo, iż leżała bez dekla w plastikowym pudełku, ruszyła ochoczo natychmiast, poza tym sprzedający zachęcił mnie dodatkowo żądając za nią całe 5 zł :D więc żal było nie skorzystać. dodatkowo dostałem drugi na części :)

 

po tych szumnych wydatkach, lekko zrezygnowany zacząłem kierować się w stronę domu, kiedy trafiłem na jednego chłopaka, który miał kilka rusków i szwajcarów.

nie planowałem się nawet pytać o cenę, bo nie miałem przy sobie za dużo gotówki, jednak coś mnie tknęło i tym oto sposobem stałem się posiadaczem następujących:

 

post-27864-0-39405300-1331808780.jpg

 

za całe 30 złotych

 

post-27864-0-79136500-1331808781.jpg

 

kolejne 30 złotych

 

i na koniec, chyba to co cieszy najbardziej (dość wysoko był na mojej wish list):

 

post-27864-0-19435700-1331808783.jpg

 

również za 30 złotych :D

zaczynam żałować, że nie zapytałem go o ceny szwajcarów :)

tak czy inaczej dzisiaj bazarek wyjątkowo miło mnie zaskoczył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy doszedłeś jakie jest znaczenie "SZAP K-ce" ?

 

Może ...Szanownej Pani Koleżance.... Takie standardy komunikacyjne wtedy obowiązywały. :-)

 

Chociaż po namyśle równie dobrze może być że K-ce = Kielce i moja teoria bierze w łeb :-(

Edytowane przez quest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ...Szanownej Pani Koleżance.... Takie standardy komunikacyjne wtedy obowiązywały. :-)

 

Chociaż po namyśle równie dobrze może być że K-ce = Kielce i moja teoria bierze w łeb :-(

Zegarek pochodzi ze Śląska i chyba K-ce = Katowice. Szap to nie wiem co to może być. :D


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek pochodzi ze Śląska i chyba K-ce = Katowice. Szap to nie wiem co to może być. :D

 

To może być SZAP Armak Katowice.

 

http://www.armak.com.pl/Page/exeConcrete/?id=123

 

Chwalą się 125 letnią historią.

 

Prawdopodobnie zakładowa organizacja partyjna zainicjowała obdarowanie swoich wybrańców tymi zegarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.