Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Leningrad i Buran - combo knockout'ujące jak Tyson za dawnych lat! Genialne! Gratulacje!

 

Te Rakiety zaczynają mi się podobać - trafiły do kat. na po powrocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm Buran!! Drażnij mnie więcej Hansie !! ;)

Edytowane przez nekroskop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slavny Hansie signal jest super ale ten z globusem po prostu wymiata, kocham te klimaty

Nie... to się nie godzi. musze się w końcu wykosztować na taką garniturową Rakietę. Piękne sa!!!

a dla kolegi mam zdjęcie grupowe, co prawda jak na razie trójkącik, ale może kiedyś będzie po parce ;)(przepraszam za odbicia na szkiełkach ale tak wyszło)

img2239z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu portfel lżejszy , gablota pełniejsza i tak w kółko...

post-23779-0-71298600-1315220289_thumb.jpg

post-23779-0-43275100-1315220294_thumb.jpg

post-23779-0-67275200-1315220330_thumb.jpg

post-23779-0-43795300-1315220323_thumb.jpg

post-23779-0-52092500-1315220399_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A serio - gdzie się takie znajduje??? Grzebię juz od paru lat w tych pojemnikach ze złomem i wykopujuę... sam złom :)

 

 

Maiłem trochę szczęścia, kupiony na allego w zestawie, ktoś robi porządki w szufladach, takich aukcji jest dużo, po prostu przypadek. Licytowałem nie dla tej Pobiedy tylko dla jakiegoś innego zegarka, części nawet już nie pamiętam. Poszukałem informacji i w kolekcji Marka Gordona jest taka Pobieda z werkiem z 1946r , pierwszy rok produkcji, werk robiony w Pensie ( bicie PZ). Wychodzi na to ,że mi się trafiło :). Ładnie zachowana tarcza, wskazówki, koperta też w niezłym stanie, dekielek przetarty na wylot, wydaje mi się że szkło też jest oryginalne, trochę popękane przy kopercie ale nie będę wymieniał.

Niestety, werk już tak fajnie nie wygląda: ułamana ośka w kole wychwytowym, urwana śrubka do naciągu (próbowałem wykręcić, może ktoś zna sposób? ) no i straszy dziura po balansie ;) . Trzeba by tego poszukać, z późniejszych werków części jednak nie chcą pasować. W tej chwili jest to jeden z moich najstarszych rusków.

 

pmwas to ja tobie zazdroszcze, masz takie sztuki w kolekcji, że już mi nie raz oko zbielało :P

Edytowane przez corn86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slavny Hans - Leningrad, Signal - piękne sztuki !

nekroskop - Rodina, Ural tych mi właśnie brakuje :) Gratuluje nabytków!

luks - piękne Rakiety!

Edytowane przez corn86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans to Sicura Chronograf z lat 70.

 

Świetna jest ! Gratulacje :)

 

nekroskop - bardzo zazdroszczę, super zakupy - nie mam żadnego Urala i tej drugiej Rodiny też nie ;)


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią przedstawiam Vostoka z dniem tygodnia :)

 

24280.jpg

 

24281.jpg

 

24282.jpg

 

24283.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nekroskop, a mówiłeś że nie kupujesz już więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale to sie tyczylo wakacji :) pmwas zazdroszcze Ci tego wostoka jak cholera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Tak się zastanawiam wzgędem tego Wostoka17J. Obok dnia tygodnia jest jeszcze jedna tarcza a na niej LT (tłumacząc na alfabet łaciński). Były robione Rakiety 24 godzinne dla arktyki ale tym Wostokiem to chyba przebili sami siebie ;-D . Wychodzi na to, że LT to skrut od "Lieto" - czyli lato :-D ! Ciekawe jakie mrozy i gdzie panują u Ruskich w lecie?

 

A może to LT od "Lietko" czyli lekko! No to bym zrozumiał. 7. dniowy harmonogram picia wódki :-D . Tak by się nie zatracić. Dla tych co chcą względnie wyjść z nałogu.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam wzgędem tego Wostoka17J. Obok dnia tygodnia jest jeszcze jedna tarcza a na niej LT (tłumacząc na alfabet łaciński). Były robione Rakiety 24 godzinne dla arktyki ale tym Wostokiem to chyba przebili sami siebie ;-D . Wychodzi na to, że LT to skrut od "Lieto" - czyli lato :-D ! Ciekawe jakie mrozy i gdzie panują u Ruskich w lecie?

 

A może to LT od "Lietko" czyli lekko! No to bym zrozumiał. 7. dniowy harmonogram picia wódki :-D . Tak by się nie zatracić. Dla tych co chcą względnie wyjść z nałogu.

 

O jakiej tarczce mówisz? W lewej kratce przecież wyświetla się "??", czyli ??????? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiła sie taka Pabiedka w dość, powiedział bym, dobrym stanie :). Względnie wczesny mechanizm, jak na 2CzZ, z 1956r (nie pokazuję, bo dekiel zamyka się strasznie ciężko, co się zreszta w M2 zdarza :)

 

pobieda2z561.jpg

 

Wreszcie, bo jak tu w kolekcji nie miec choć jednej Pabiedy z 2CzZ???

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna Pobiedka :) A z tymi deklami to różnie bywa - u mnie w jednej z Pobiedek z 2MWF dekielek wręcz wylata :) I bynajmniej nie wygląda to na zużycie materiału koperty. Trochę mnie w tych Pobiedach denerwuje długość wskazówki minutowej - może być z tego powodu problem z doborem nowego szkiełka (tak, aby uniknąć "kolizji").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję poprzednikom pięknych zegarków.

A to mój dzisiejszy nabytek, za całe 10 PLN-ów :) uratowany ze skrzynki z częściami samochodowymi na bazarze....

Tak wygląda po włożeniu baterii i wstępnym czyszczeniu.Bransoleta oryginalna :)

Cieszę się jak dziecko. Kolejny elektronik w kolekcji.

 

Też się pochwalę swoim NOSem :)

post-34219-0-57683700-1315507887_thumb.jpg

Edytowane przez Krzysiek_W
nie cytujemy zdjęć

Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek!!! Co do pabiedek - te wczesne modele (zwłaszcza z lumą, ale te tez) to IMO najładniejsze Pabiedy, jakie produkowano. Większe i bardziej kształtne od pierwszego modelu w małej kopercie. Później było jeszcze pare fajnych Sławek, za to ZiM stopniowo obnizał loty :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zbylak" gratuluję Elektroniki, mam jeszcze podobne dwa do reanimacji jak się uda je ożywić to się pochwalę.

"pmwas" śliczna Pobieda i stan jak na te lata całkiem dobry. Gratuluję.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzw klasyka gatunku :) Fajna :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wrzucałem :)

 

Na początek Sputnik, który dzięki koledze pmwas wrócił do stanu pierwotnego

 

sp1ay.jpg

 

sp2s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja może trochę z innej mańki bo nie nadgarstkowej...

 

znacie takiego MAJAKA?

 

dziś zabrałem z giełdy staroci bo ja i sprzedawca mieliśmy 1 raz styczność z takim cudakiem, a kilka lat styczność już mamy...

 

to wisząco-stojący lany krysztalowiec

 

maja1w.jpg

 

maja2n.jpg


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... cóż, design iście radziecki... ot, ciekawostka :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zawieśiłem w przedpokoju - powisiał 15 min. Dopóki żona nie zauważyła, musiałem zabrac. Ale wiecie jakto kobiety...


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.